----------------------------------- Nikollo Sre Mar 24, 2021 1:02 pm ----------------------------------- Jel na slici led rasveta? Ja sam kupio akvarijum nedavno i bas sam velika neznalica ali da podelim par svojih utisaka. Valjda se sama voda menja zbog stetnih materija a neonke ne mogu toliko da se ise*u da bi se voda cesto menjala a imas i dosta biljaka kojima ke to gorivo za rast tako da ja bar sa moje tacke gledista ne vidim nikakvu logiku za menjanje vode na par dana. Mislim da je ok i na mesec dana da promenis vodu. I jos bi dodao, opet da se ogranicim bar na moje iskustvo, da nema nista bez vate. Stavi ti vatu na usisnu cev i obavezno pre keramike jer ako se uprlja keramika ja mislim da onda vise nece obavljati svoju funkciju. Kod mene bukvalno ja mislim za sat vremena da nova vata vise nije bela. Kod mene radi resun unutrasnji ima svoj ultraminijaturni sundjer, ugalj sam izbacio i napunio vatom. I imam diy sa najjeftinijom pumpom i 3l kockastom posudom koju cini bukvalno pola vata pa biosundjer pa na dnu biolavatit i vrecica mini siporexa. Vazdusnu pumpu nisam palio a poceo sam pre neki dan hvatala se pena, zastrasujuce za akvaristu ali nisam nikog nista pitao samo sam pojacao aerizaciju i isprao ovaj sundjercic iz unutrasneg filtera i izbacio ugalj tako da mislim da je do toga bilo a sa povrsine je vrlo brzo nestala pena, srecom. Akv mi je 60l i izvinjavam se na offtopiku.