----------------------------------- Skybuffalo Pon Apr 01, 2019 11:35 pm ----------------------------------- Filter napuni sto vise mozes dok god ima mesta a da ne utice znantno na protok.Ja bih ti preporucio keramiku.Tako ti je najlakse.Samo natrpas u dzak od krompira ili original filter vrecicu, sta vise volis da ti se ne rasipa i to je to.Ugalj ti nije potreban, izbaci ga.On sluzi uglavnom da izvlaci lekove iz vode, nije klasican filter materijal kod tebe nije potreban.Umesto keramike imas razlicite opcije i vrste ovisno od toga koliko zelis da potrosis i misljenja su razlicita i uglavnom subjektivna.Mozda su ti najbolji i najlaksi za nalazenje Sera keramicki prstenovi.Oni su neki standard oko koga se svi manje vise slazu. Dakle kod tebe bi islo sunder, keramika, i ako zelis tanji sloj vate koju bi povremeno menjao.Ona bi uklanjala najsitnije cestice, ja je ne koristim jer ne volim da menjam vatu. Postavi izlaznu cev da talasa blago vodu i to ti je sasvim dovoljna filtracija, vazdusna pumpa ti i ne treba.Ali nije na odmet.Sto vise smanjis fizikalisanje u pocetku vise ces zavoleti hobi. Mahovinu rasporedjuj kako ti odgovara ali mislim da ti je to ipak alga :D . A evo ti i primer nekog akvarijuma sa neta koji nema podloga vec su sve biljke koje se vezuju sa kamen ili drvo za slucaj da ne zelis da mrdas pesak, moze i to lepo da izgleda.Sporo rastu, trebace vremena da popune akvarijum ali im je potrebno velo malo svetla https://i.pinimg.com/736x/34/e5/24/34e524902d611694062dc12430c71da0.jpg I da, ako nemas korisna stvar ti je tajmer, prikacis svetlo na njega podes period na 5-6 sati (meni je recimo uvece kad sam kuci svetlo ukljuceno) na pocetku.Sticu ribe neki ritam a i smanjuju tvoju brigu jesi li ukljucio ili nisi.