----------------------------------- dondjape88 Pon Maj 06, 2019 12:13 pm ----------------------------------- Sky, hvala na postu. Gotovo je sad, već sam naručio. Problem je što to naručujem iz Sarajeva, pa je po dostavi 600 din samo prevoz. Pa kontao naručim sve, pa neka stoji. Koristiću samo carbo, pa ću pratiti stanje, a fizički ću ukloniti alge koliko je to moguće. Za filter sam naručio dva bio sundjera po 5 cm debljine i dodatno keramicke prstenove, kad to sve napakujem, ima da bude pun filter, kao sa slike :) Što se tiče cirkulacije vode, mislim da je dobra. Elem, iz potopne pumpe mi ide cev u obliku slova L, koja ide celom dužinom akve. Probušena je na pet mesta i lepo šiba voda iz njih. Cev je sa prednje strane. Sa zadnje strane mi je aeracija sa dve cevi, te kontam da se voda dobro vrti u akvarijumu. Sad kad ovo sve napakujem, krenem sa tretiranjem carbom, ništa više ne diram, samo gledam. Foto period mi traje od 15h, kad dodjem sa posla, do 00h, kad idem na spavanje. Pretežno sam kući posle posla, nigde ne mrdam, pa mi godi da bude upaljeno svetlo :) Ja se izvinjavam ako vas maram, jbg, sve što radim mislim da je pogrešno :)