----------------------------------- Doksas Ned Maj 19, 2019 2:22 am ----------------------------------- Ja imam isti ovakav, kosta 5-6 eura na Ali expressu... https://i.postimg.cc/6Q8yMT07/41z-j-Wpda-L-SX425.jpg Odlican je za skidanje masne povrsine vode (biofilma kako god) , nisam ga gasio kad hranim ribe jer ipak nije to ne znam kakvo povlecenje povrsine...jednostavno on lagano usisava povrsinu, mada ima kao i svaka potopna pumpa regulaciju jacine ali cak i na najjacem modu opet lagano usisava. Sve u svemu, posle nekih mesec dana sam ustanovio da mi je jedna vrsta hrane pravila taj biofilm i nakon sto sam nju izbacio iz upotrebe, izbacio sam i ovaj skimer...sad i ne znam gde mi je . Sa druge strane, malo jace talasanje povrsine od dovoda ciste vode iz filtera bilo obicnom cevi ili sprejbarom ce resiti taj biofilm kao i obicni rasprsivaci za vazduh. Osim ako ubacujes CO2 i pritom si "skrtica" tj neces da ti se talasa povrsina vode i na taj nacin gubis malo vise CO2, skimer ti je apsolutno nepotreban.