Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 početnik Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Sep 19, 2011 12:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Kiseonik izbacuje CO2 iz vode ....


Ne doslovno.
Talasanje vode izbacuje CO2 a ne sam kiseonik.
U principu dobro je tokom noći upaliti kiseonik a isključiti CO2. Najbollje bi bilo koristiti isti difuzor samo kod paljenja i gašenja svetla zameniti dovod gasova CO2 i vazduh.
Ideja bi bila sa tajmerom i pomoćnim releom ili pak jednostavnije sa dva tajmera. Jedan gasi svetlo a drugi u isto vreme pali vazdušnu pumpu a ujutro obrnuto.
Noću kad nema fotosinteze nivo CO2 može opasno da poraste i ugrozi ribe.

U svakom slučaju začetnik teme je još daleko od ovoga. Neka se prvo bilje primi a uz pravilan izbor biljaka možda i nema potrebe za CO2.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Sep 19, 2011 12:43 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Y2K986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 216
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 19, 2011 12:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fiber ::
Znaci ko god koristi vazdusnu pumpu za pogon filtera moze da zaboravi na CO2. Laughing Nisam znao da to tako funkcionise, moracu da predjem na potopne pumpe. U ovom hobiju se stalno nesto novo nauci. Hvala na odgovorima, a izvinjavam se bobancewa-i sto sam mu upao u post. Embarassed


Ne slazem se sa ovim. Teoretski to pije vodu, u praksi i iz iskustva mogu da kazem da barem kod mene, to apsolutno nema veze. Pumpa radi 24h, CO2 radi 24h, a biljke su poludele, nema algi i sve radi savrseno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bobancewa
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 35
Lokacija: Novi Bečej

PorukaPoslao: Pon Sep 19, 2011 8:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Anboy hvala na pozdravima i savetima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Pon Sep 19, 2011 5:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav;ja koristim vazdusne punpe od1967 i nijedna riba nije uginula i u vodi ima stalno kiseonika ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Sep 19, 2011 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci da je zakljucak da moze da se ubacuje CO2 i ako se ima vazdusna pumpa, al ako se ona koristi samo za rad filtera i ako se povrsina vode sto manje uzburkava?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bobancewa
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 35
Lokacija: Novi Bečej

PorukaPoslao: Pon Sep 19, 2011 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na savetu sve mi je jasno

izmenio sale75bgd (urednici su tu da procene treba li lock ili ne, u ovom slucaju ne)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Uto Sep 20, 2011 9:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vazdusna pumpa kao sto joj samo ime kaze sluzi za ubacivanje vazduha u akvarijum. Vazduh znamo od cega se sastoji, naravno ima i kiseonika u odredjenom procentu.
Kada dodajemo vazduh vazdusnom pumpom preko rasprsivaca izaziva se istiskivanje CO2 iz akvarijuma i to iskljucivo zbog mehurica koji talasaju povrsinu vode i olaksavaju proces ulaska CO2 iz vode u mehurice dok oni idu ka povrsini, povecavaju mesanje vode pogotovo u njenim gornjim delovima odnosno na povrsini i na taj nacin olaksaju izlazak CO2 iz vode u vazduh, odnosno van akvarijuma. Kako je svaki akvarijum prica za sebe ne sumnjam da ima akvarijuma gde rade i O2 i CO2 i sve je u najboljem redu.
Da bi smo izbegli prepirke ovo sto sam ja, odnosno neko nekada davno napisao je generalna stvar i onako kako treba raditi. Na kraju i kada polazemo vozacki uce nas da drzimo volan sa dve ruke a mi drzimo sa jednom kada stavimo dozvolu u dzep Wink
Ne opterecujte se mnogo sa CO2 pocetnici, zaista nije potreban da bi bilje raslo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
bobancewa
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 35
Lokacija: Novi Bečej

PorukaPoslao: Uto Sep 20, 2011 12:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala sale sada mi je mnogo jasnije,znači bitan faktor za bilje je dobro osvetlenje i kvalitetna(dobra)podloga
ionako nemislim da postavim zahtevno bilje.
U postojeći akv.sam par puta sadio bilje bez podloge,pa sam stavljao u saksijice i nikad mi se nije održalo sad znam i zbog čega(osvetlenje) zato sam bio u nedoumici za CO2 sistem,ali sad sam neke stvari shvatio da nije baš sve tako lako i da treba sve natenane.
Hvala Vam na pomoći i savetima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 200 litara - početnik od nule :D sloboradov Akvarijumi 25 Uto Maj 02, 2023 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnik u akvaristici Aleksandar193 Početak u akvaristici 22 Ned Apr 30, 2023 4:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mornar početnik, Voždovac G.Blagojevic Upoznavanje 0 Uto Mar 15, 2022 1:01 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum 125 litara - početnik mekses Početak u akvaristici 5 Sub Feb 05, 2022 1:21 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License