----------------------------------- sale75bgd Uto Sep 20, 2011 9:45 am ----------------------------------- Vazdusna pumpa kao sto joj samo ime kaze sluzi za ubacivanje vazduha u akvarijum. Vazduh znamo od cega se sastoji, naravno ima i kiseonika u odredjenom procentu. Kada dodajemo vazduh vazdusnom pumpom preko rasprsivaca izaziva se istiskivanje CO2 iz akvarijuma i to iskljucivo zbog mehurica koji talasaju povrsinu vode i olaksavaju proces ulaska CO2 iz vode u mehurice dok oni idu ka povrsini, povecavaju mesanje vode pogotovo u njenim gornjim delovima odnosno na povrsini i na taj nacin olaksaju izlazak CO2 iz vode u vazduh, odnosno van akvarijuma. Kako je svaki akvarijum prica za sebe ne sumnjam da ima akvarijuma gde rade i O2 i CO2 i sve je u najboljem redu. Da bi smo izbegli prepirke ovo sto sam ja, odnosno neko nekada davno napisao je generalna stvar i onako kako treba raditi. Na kraju i kada polazemo vozacki uce nas da drzimo volan sa dve ruke a mi drzimo sa jednom kada stavimo dozvolu u dzep ;) Ne opterecujte se mnogo sa CO2 pocetnici, zaista nije potreban da bi bilje raslo.