Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Početnik u akvaristici Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Aleksandar193




Registrovan: 23 Feb 2023
Poruke: 2
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 30, 2023 4:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima. Evo već neko vreme planiram da kupim akvarijum i čitam razne teme ok akvaristike. Pala je odluka na akvarijuma dimenzija 50x27cm dno x 30cm visina. Znam da kažu što veći to lakše održavanje ali ipak u stanu je čovek ograničen na prostor za sam akvarijum. To bi bio slatkovodni akvarijum, planiram i biljke i ribice da držim u njemu.
Imam milion pitanja ali da počnem sa pitanje u vezi filtera. Da li uzeti za tu litražu unutrašnji, hang on, kanister? Možda može da se napravi spoljašnji?
Da li neko ima predlog koji supstrat ubaciti kao podlogu, mislim na zemlju za cveće ako sam dobro razumeo da to može da se ubaci?
Hvala unapred za ove nedoumice pa pišem dalje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 30, 2023 4:46 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

ivojovo
Akvarista



Registrovan: 13 Jun 2015
Poruke: 44
Lokacija: Beograd,Hram

PorukaPoslao: Uto Maj 02, 2023 1:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Spoljašni ! Lako se čisti, a i hvataš male ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aleksandar193




Registrovan: 23 Feb 2023
Poruke: 2
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 02, 2023 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E sada, kakav treba da bude taj spoljasnji, koliki bi trebao da bude za te moje dimenzije?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Maj 03, 2023 2:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po meni su to jako nezgodne dimenzije za pocetnika pogotovu sirina gde cete tesko baratati akvarijumom na 27cm. Sto se tice filtera nezgodno je takodje pricati o spoljasnjem ako ste pocetnik, tu ce zavrsiti posao kvalitetniji hang on iako je naravno najbolji vid filtracije spoljasnji filter ili kanister. Razmislite o novom mestu za akvarijum i nadjite prostora za veci akvarijum od bar 100l..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Aleksandar193




Registrovan: 23 Feb 2023
Poruke: 2
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 04, 2023 3:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovorima. A što se tiče povećanja zapremine, ne bih se tu razigravao zbog prostora u stanu. Pre ću da porazmislim o dimenzijama samog akvarijuma. Možda neki predlog dimenzija za zapreminu do 50ak litara?
I verovatno neki hang on filter za početak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aleksandar193




Registrovan: 23 Feb 2023
Poruke: 2
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 04, 2023 3:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Htedoh još da pitam šta znači ojačati akvarijum? To su neke trake koje se lepe po ivicama ako sam dobro razumeo? I kakve su to trake?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Maj 05, 2023 10:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Te trake su ustvari staklo koje se lepi na mestima gde zeli da se ojaca akvarijum sto u tvom slucaju nije bitno niti je potrebno, to se radi na velikim litrazama i nezgodnim dimenzijama samog akvarijuma, recimo na dugackim akvarijumima itd itd
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Aleksandar193




Registrovan: 23 Feb 2023
Poruke: 2
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 05, 2023 10:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nešto se razmišljam o promeni dimenzija a i da se upustim u samostalno lepljenje. Da mi staklorezac iseče na meru pa da lepim. Dimenzije bi bile 60*30*30. Šta mislite o dimenzijama i da li mi treba to ojačanje? Da li su te trake crne koje se mogu videti na nekim akvarijumima? Meni izgledaju zanimljivo pa bih ih možda stavio zbog vizuelnog efekta?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Maj 05, 2023 12:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smatram da nema smisla praviti akvarijum tih dimenzija niti se isplati jer mozete kupiti nov za smesne pare. Ne treba ti ojacanje za te dimenzije uz odredjenu debljinu stakla.. Nisu crne, kazem vam da je to staklo koje se lepi uz odredjene ivice akvarijuma iznutra i nema nikakve veze sa vizuelnim efektima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Maj 07, 2023 12:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aleksandar193 ::
Da li su te trake crne koje se mogu videti na nekim akvarijumima? Meni izgledaju zanimljivo pa bih ih možda stavio zbog vizuelnog efekta?


Vrv si video akvarijum kod koga su ojacanja izlepljena crnim silikonom pa akvarijum izgleda kao da je uramljen u crni okvir. Ako se to tebi dopada samo napred, neces nista pogresiti ali je nepotrebno za akvarijume 60x30x30 od 4mm stakla. Ako je za akvarijum korisceno neko tanje staklo onda su ojacanja pozeljna. Dobio si solidan savst gore, kupi gotov proizvod jer je ta dimenzija vrv najzastupljenija u akvaristici, nema svrhe da lepis i rizikujes jer neces moci da napravis jeftinije osim ako ti neko ne pokloni staklo i silikon za lepljenje i pozajmi pistolj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aleksandar193




Registrovan: 23 Feb 2023
Poruke: 2
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 07, 2023 8:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da sam pronasao gde cu kupiti akvarijum. Kada obavim kupovinu svakako se oglasavam za dalje savete.
Hvala za odgovore.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aleksandar193




Registrovan: 23 Feb 2023
Poruke: 2
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 18, 2023 9:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro vece, evo mene opet. Akvarijum je porucen i treba da stigne. Dimenzije su 60*30 H35. Odlucio sam se najverovatnije za hangOn filtraciju. E sada, da li neko ima neki predlog koji je kvalitetniji, da nije bučan (da li postoji takav)? Ako može par predloga. Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mboban
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 82
Lokacija: Zemun, Beograd

PorukaPoslao: Sub Maj 20, 2023 8:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ако новац није проблем погледај Tidal, ја сам презадовољан, имам на једном акваријуму Tidal 55.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Maj 20, 2023 2:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bucnoat cesto varira kod istog modella istog proizvodjaca. Pohvalio bih EHAIM a pozalio bih se na JBL. Verovatno ni jedan ni drugi nisu najbolji po odnosu cena/kvalitet.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aleksandar193




Registrovan: 23 Feb 2023
Poruke: 2
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Maj 20, 2023 6:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovorima.

mboban ::
Ако новац није проблем погледај Tidal, ја сам презадовољан, имам на једном акваријуму Tidal 55.

Koliko dugo imaš taj Tidal, koliko duga ti je aktivan i kakav je što se tiče bučnosti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 200 litara - početnik od nule :D sloboradov Akvarijumi 25 Uto Maj 02, 2023 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Povratak akvaristici Uros1999 Početak u akvaristici 0 Čet Jan 26, 2023 3:45 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mornar početnik, Voždovac G.Blagojevic Upoznavanje 0 Uto Mar 15, 2022 1:01 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 112 litara (80x40x35) - prvi put u ak... mekses Akvarijumi 20 Sub Feb 26, 2022 12:06 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License