----------------------------------- Manic Ned Jan 02, 2011 10:32 pm Hauba ----------------------------------- Nekoliko napomena, zapazanja i pitanja – ako moze. ':)' Medijapana, kao i iverice ima na nasem trzistu u razlicitim debljinama - nije problem. Sirovi medijapan skoro = upija vodu, kao i nezasticena iverica. Postoje daske za WC solju koje su napravljene od medijapana, ali je on farban poliuretanskim bojama u vise nanosenja, sa spric-gitom... Nije jednostavno ni jeftino, ali je izvodljivo. Slicno tome, univer moze po bokovima da se delimicno zastiti obicnom kant-trakom ali jos bilje ABS trakom. Na taj nacin se zasticuju elementi od iverice (ili univera), koji se ugradjuju u kupatila. To je malo skuplje, ali i bolje - trajnije. Ipak, nista nije 100% zastita. Spajanje elemenata (stranica) moze da se odradi i lepljenjem (tiplovanjem), tako da se srafovi eliminisu tj. ne vide, ali je to za nijansu pipaviji posao. Pazario sam novi aq i sledeca investicija je u osvetljenje. Imam par pitanja povodom Silwert-ovih slicica: posto je ispod haube staklo - koje stiti haubu od prskanja vode iz aq, da li su onih par kruznih otvora sa strane i onaj jedan (za hranjenje) odozgo dovoljni za cirkulaciju vazduha i hladjenje zatvorene haube sa dve upaljene neonke? Koliko je topla odozgo? Drugo: svidelo mi se sto si prakticno kupio gotovu konstrukciju za dve neonke i samo je prisrafio u haubu - umesto da sam nesto konstruises. Da li si razmisljao o nekom reflektujucem sloju (alu-foliji) ispod tih neonki? Sve ovo pitam, jer intenzivno razmisljam sta i kako u vezi osvetljenja. Meni se akvarijum nalazi na jednom pregradnom zidu tj. pultu u dnevnoj sobi, tako da je vidljiv sa dve tj. sa tri strane, i zeleo bih da je ta hauba sto manja i neupadljivija... Bice i slika - naravno, cim to malo profunkcionise... :)