Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pokušaj Mora Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
M.Vukelić
Akvarista



Registrovan: 08 Okt 2015
Poruke: 31
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Avg 04, 2016 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ovako,

Voda se razbistrila skroz što se vidi i na slici

Image

Image

odneo sam vodu na testiranje kod Igora kaže da je voda odlična. Kupio sam so i slanomer tako da sam sad spreman Smile Ribice još neću ubacivati neko vreme, za sad mi je u planu da kupim još neki koral i pesak.

Imam par pitanja

koji su ovo korali koji su stigli sa kamenom

Image


Image

i da li je ovo aptasia


Image

Za sad sve izgleda ok, nadam se da će tako i da ostane:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Avg 04, 2016 10:26 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Čet Avg 04, 2016 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tvoji korali su sinularia i sarcophiton, oni koji su ti se pojavili su palithoe (parazoanthusi) na predzadnjoj slici je majano a na poslednjoj na žalost jeste aiptasia.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
M.Vukelić
Akvarista



Registrovan: 08 Okt 2015
Poruke: 31
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 05, 2016 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Šta sad treba da radim, da izvadim kamen i da otklonim deo kamena sa aiptasiom? A kako da je sprečim da se proširi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pet Avg 05, 2016 7:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj tako ali opet nemaš garancije da neće još negde da se pojavi neka, skini i majano. Ako hoćeš, imaš od mene jednog hermita ( rak samac) da ti se bar nešto šeta po akvarijumu Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miksa
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2012
Poruke: 87
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 05, 2016 7:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

za Aiptasie je wundermani zakon, imao sam ih 20-ak u akvarijumu i sve ih je omlatio
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Avg 05, 2016 9:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može li da ih sprži hidrogenom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pet Avg 05, 2016 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može vrela voda direktno u usta pa odmah da se usisa špricem, limunska kiselina.
Znam za slučajeve da Wundermaniji ne jedu aiptasie a negde sve potamane pa onda uginu od gladi, sa njima je lutrija. Imam ja diy zapper od jednog kolege trenutno kod mene i on ih fino sprži.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miksa
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2012
Poruke: 87
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 06, 2016 12:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovaj kod mene je potamanio sve, i sada ga hranim povremeno istom hranom kao za ribe i sve jede.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
M.Vukelić
Akvarista



Registrovan: 08 Okt 2015
Poruke: 31
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 07, 2016 7:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nzivkovic ::
Probaj tako ali opet nemaš garancije da neće još negde da se pojavi neka, skini i majano. Ako hoćeš, imaš od mene jednog hermita ( rak samac) da ti se bar nešto šeta po akvarijumu Wink


Hvala puno, hoću hermita ako nije osetljiv ili tako nešto da se ne smorim ko sa klovnovima. A čime se oni hrane?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
M.Vukelić
Akvarista



Registrovan: 08 Okt 2015
Poruke: 31
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 07, 2016 7:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voda mi se preključe opet zamutila blago i ovo danas se skoro razbistrila, i uhvatila se neka skrama na površini vode, nekapiram zašto se muti i bistri. Korali mi deluju ok.
Pojavilo se nešto zeleno što pokriva kamen na par mesta kao da je alga da nije možda prejako svetlo? Svetlo držim upaljeno 6h.

Sinularia se otvorila kada se voda pre dva dana skroz razbistrila a ova dva dana uopšte ne vidim na njoj da otvori one tačkice.

Sarcophiton deluje skroz ok.

Salinitet sam merio sa onim plutajućim i on je pokazao 1.22 što je pretpostavljam malo za korale treba 1.25 ako ne grešim i ako je salinomer tačno pokazao. Merio sam na temperaturi od 25c kako i piše u uputstvu.

I ako neko može da mi kaže koje testove da kupim i šta mi je najbitnije da merim i da pazim jer me nervira ovo što se voda muti i bistri a ja ne zanam zašto. Ne bih da ubacujem još korala a pogotovo ribice ako nešto ne valja.

A da vodu rashladjujem ventilatorom koji duva u površtinu jedino ako ta skrama nije praština koju je ventilator naduvao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
M.Vukelić
Akvarista



Registrovan: 08 Okt 2015
Poruke: 31
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 07, 2016 7:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da i čime brišete staklo iznutra, da li mogu kao i u slatkom sunđerom za sudove (naravno novim)Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Avg 07, 2016 8:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čime se briše spolja nzm to i mene živo intersuje. Sunđer ti ne preporucujem jer grebe staklo. Probaj sa plastičnom karticom.
U živom kamenu živi svašta, nešto preživi premeštaj nešto ne preživi nesro se bori da opstane i na kraju umre. Zato ti se voda muti najverovatnije testovi su najbolji pokazatelj ako ih imaš proveri nitrite nitrate kh. Iskusniji mornari će ti dati bolji odgovor. ronjenje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Miksa
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2012
Poruke: 87
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 07, 2016 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za brisanje stakla ja koristim obican magnet kao i za slatkovodni, takodje i ziletom posto ne moze sve da skine magnet.
Od testova za pocetak nitrati (No3) i fosfati (Po4)
I naravno najvaznija stvar sto manje ruke da guras u akvarijum Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Ned Avg 07, 2016 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I sinularia i sarcophiton znaju da se presvlače tada izgledaju kao da su plastični, svetlucaju i posle dan-dva odbace skramu, normalna pojava. To zamućenje mi nije jasno. Zeleno po kamenu je sigurno alga, koje svetlo imaš i koliko sati ti je upaljeno?
Možeš da poneseš malo vode pa da izbaždarimo taj salinomer kad budeš dolazio po hermita koji jede šta nađe u akvarijumu od viška hrane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
M.Vukelić
Akvarista



Registrovan: 08 Okt 2015
Poruke: 31
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 08, 2016 11:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Miksa ::
Za brisanje stakla ja koristim obican magnet kao i za slatkovodni, takodje i ziletom posto ne moze sve da skine magnet.
Od testova za pocetak nitrati (No3) i fosfati (Po4)
I naravno najvaznija stvar sto manje ruke da guras u akvarijum Smile


Hvala, a samo u kojim granicama treba da bude?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sta doneti iz mora?? CristopherMoltisanti Korali i ostali Organizmi 4 Sre Jun 16, 2021 7:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Na minut do mora VusaBEJBE Morski Akvarijumi 6 Sub Dec 14, 2019 10:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Haus des meeres - Kuca mora Bojan Razno 3 Sub Jan 06, 2018 1:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda iz mora za gupike. ccmuva Guppy fun club 2 Pet Dec 01, 2017 8:52 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mora li filter stalno da radi? spectrum Početak u akvaristici 10 Uto Jan 03, 2017 4:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License