Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pomagajte ljudi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Uto Sep 28, 2010 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemus ::
Nije mi jasno cemu ti preparati u vodi.Ja nikada nista od toga nisam stavljao u vodu.


Nemus brate, aj da ti ja dam moju vodu iz vodovoda da odstoji par dana dok ne izadje hlor pa je ubaci u akvarijum, pa da pratis desavanja Smile
Recimo kod mene su vodu sa cesme zabranili da se pije, mozes da se kupas u njoj, peres i kuvas, ali da pijes nikako! Ja iz tih razloga moram da kupujem FFM i priznajem da se stanje jako primetno poboljsalo, e sad, ne znam da li da ubacujem FFM i u onu 1/3 vode kad je menjam jednom nedeljno ili samo kada cikliram kompletan akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 28, 2010 2:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Uto Sep 28, 2010 2:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, Nemus nema pojma Smile
Primeri delovanja u morskim i slatkovodnim sistemima : poboljšava i stabilizira kvalitet vode, ubrzava maturiranje akvarijuma, odstranjuje kemikalije, ostatke lijekova, klor/klorine, teške metale, amonijak i ostale kontaminante. Poboljšava rast biljaka, rast i razvoj malih riba, rast i kondiciju korala, odstranjuje alge i spriječava njihov razvoj,neutralizira stres kod nižih organizama i riba, neutralizira štetne bakterije, promovira razmnožavanje i još mnogo toga.
Easy Life FFM sprečava nepotrebno ugibanje i stres pri transportu morskih i slatkovodnih organizama, pri karantinu i aklimatizaciji,nakon upotrebe lekova u slučajevima ozljeda i bakterijskih infekcija, u slučajevima nestanka struje i tako dalje. Smrtnost akvarijumskih organizama se dramatično smanjuje upotrebom Easy Life FFM-a. Sve to sa potpuno prirodnim proizvodom bez kemikalija, bakterija i organskih dodataka. Easy Life FFM producira preko 30 različitih efekata bez pojave ikakvih negativnih štetnih nus pojava.
Jos samo kada bi pisalo sa njime mozete bez po muke da mrestite pirane i smuvate bilo koju ribu ja bih ga kupio casna mi Titova pionirska rec Laughing

P.S. sto bi neki rekli, morao sam Laughing Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Nemus
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 100
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Sep 28, 2010 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sale je sve rekao...
Wlayko,pitanje je zasto je ta voda zabranjena za pice.Odnosno sta ima u njoj.Nama na primer tupe u Novom Sadu da je voda odlicna za pice.Eto pre nekih mesec ili vise nasli su i nekog crvica ali voda je potpuno ispravna.Posle par dana crvica nije ni bilo i tako u nedogled...
Kada punim neki veci akvarijum voda bukvalno smrdi,na sve i svasta.Nekada mi se desi da ceo mrest(ili vise) izgubim zbog vode iz cesme.Ni ja ne pijem ovu vodu ali mi isto tako ne pada na pamet da dovlacim neku vodu za akvarijume ili sipam kojekakve specije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Uto Sep 28, 2010 6:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ja bih sipao, bolje to nego da propada mrest i sl...
Koliko se secam, najveci problem je amonijak, koji je 14 necega... ili je povecan 14 puta nego sto bi trebalo, a i pored amonijaka ima jos problema tako da... dzabe.
a vodu iz bunara ne mogu da vadim jer je neverovatno tvrda i puna kreca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Nemus
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 100
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Sep 28, 2010 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih opet sve prirodno pa neka i propadne koji mrest.Uostalom ko zna sta sve ima u tim hemikalijama.Sigurno nisu ispitani kao lekovi za ljude,na primer.Mozda im utice na plodnost,mozda posle duzeg izlaganja dobijaju veci broj defektnog potomstva,ko zna...Da ispitujem,necu.Kada u Amazon budu dolivali sredstva za smirenje riba,bolji rast mladji,lepse biljke onda cu i ja to koristiti do tada samo voda.
Sve to nije tema ovde.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
trnigor
Akvarista



Registrovan: 05 Avg 2010
Poruke: 128
Lokacija: Titel

PorukaPoslao: Uto Sep 28, 2010 7:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ljudi jesm li ja blesav ili je ova voda sad pozelenela ako jeste sta sad raditi
Image




Image




Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
zeki972
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2010
Poruke: 176
Lokacija: Sisak

PorukaPoslao: Uto Sep 28, 2010 7:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemus ::
Ja bih opet sve prirodno pa neka i propadne koji mrest.Uostalom ko zna sta sve ima u tim hemikalijama.Sigurno nisu ispitani kao lekovi za ljude,na primer.Mozda im utice na plodnost,mozda posle duzeg izlaganja dobijaju veci broj defektnog potomstva,ko zna...Da ispitujem,necu.Kada u Amazon budu dolivali sredstva za smirenje riba,bolji rast mladji,lepse biljke onda cu i ja to koristiti do tada samo voda.
Sve to nije tema ovde.

nije ni Amazona kao što je nekad bila niti mi imamo ribe iz prirode (čast izuzecima) pa je ipak malo potrebno i neku novost uvesti polako prihvatiti..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Uto Sep 28, 2010 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad izgleda kao prava reka zelenkasta voda Smile

Ma to su alge kod tebe pocele moze biti da je svetlo prejako ili ima previse hranjihih sastojaka u vodi pa im je dobro i razvijaju se jako ili je to samo proces cikliranja u kome je voda pozelenila
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
garda011
Akvarista



Registrovan: 29 Jan 2010
Poruke: 244
Lokacija: beograd, resnik

PorukaPoslao: Uto Sep 28, 2010 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da se ne mucis vise uzmi pirane prebaci u kadu ceo akvarijum operi i sve ispocetka formiraj mislim da je to najlakse a i ne bi ja bas eksperimentisao nisu bas one jeftine
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Uto Sep 28, 2010 8:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jest pa da se covek ne kupa nedelju dana i jace... Very Happy
@ Nemus, slazem se sa tobom druze, ali kada sam procitao sta je FFM shvatio sam neke stvari i od preparata SAMO njega koristim (ne racunajuci lekove za nedaj Boze).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
trnigor
Akvarista



Registrovan: 05 Avg 2010
Poruke: 128
Lokacija: Titel

PorukaPoslao: Uto Sep 28, 2010 8:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ljudi imali nekog resenja ili ne da probam da promenim 80 posto vode pa da vidim sta ce biti sta milsite o tome
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Uto Sep 28, 2010 8:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne ukljucuj svetlo 2-3 dana i ne menjaj vodu. Nestace samo. To je infuzorija, ali nije stvar samo estetike nego koristi kiseonik iz vode, obezbedi jacu aeraciju da se ne bi ribe pogusile. Bice ok nakon par dana, tada promeni jednu trecinu vode, nemoj vise.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
trnigor
Akvarista



Registrovan: 05 Avg 2010
Poruke: 128
Lokacija: Titel

PorukaPoslao: Uto Sep 28, 2010 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zar kod infuzorije voda treba da je bela a moja izgleda da je zelena jel treba da prekrivam akvarium
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Uto Sep 28, 2010 8:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voda ti je mlecna ako ja dobro vidim, a vidim i gomilu algi koje nemaju veze sa infuzorijom. Poslusaj ti mene pa javi za tri dana sta je bilo. Svetlo, OFF. POjacaj O2 jer su ribe velike a to ti trosi O2.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
trnigor
Akvarista



Registrovan: 05 Avg 2010
Poruke: 128
Lokacija: Titel

PorukaPoslao: Uto Sep 28, 2010 8:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

probacu sale ako nista ostaje mi da ispraznim akvarijum pa sve ispocetka cime hvatas pirane mrezicu su mi pojale Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dobro vece dobri ljudi namilax Upoznavanje 0 Čet Nov 10, 2022 12:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ljudi pomazite Milivoje Lampa Razno 4 Pon Maj 23, 2022 2:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav ljudi Milivoje Lampa Upoznavanje 0 Čet Feb 27, 2020 8:14 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dobar dan dobri ljudi Ascaron Upoznavanje 0 Uto Avg 06, 2019 6:02 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav ljudi, ribice, puzevi, rakcic... radovicmiladin86 Upoznavanje 1 Čet Maj 09, 2019 5:00 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License