Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pomagajte ljudi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
trnigor
Akvarista



Registrovan: 05 Avg 2010
Poruke: 128
Lokacija: Titel

PorukaPoslao: Sub Sep 25, 2010 8:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre cetiri dana sam promenuo 40 posto vode i promenio uloske filtera i voda mi se zamutila katastrofa , juce sam ponovo promenio vodu nekih 70 posto i filtere sve je bilo uredu dok se nisam danas vratio iz Beograda kad sam pogledao u akvarium opet se isto zamutio evo i slika
Image



Image


sta da radim pomagagajte Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Sep 25, 2010 8:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Sep 25, 2010 8:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam takav problem rešio stavljanjem sunđer filtera da pomogne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sub Sep 25, 2010 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ulosci filtera kojeg filtera ? napisi kakav filter imas itd..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Sub Sep 25, 2010 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@trnigor ja nisam bas iskusan ali znam ponesto mozda nisi lepo oprao podlogu pa pirane mozda brljaju dole i zamuljaju vodu ili si stavljao djubre za biljke pa nisi stavio mrezicu pa opet ribe kada cackaju rasprze to ,mozes da uzmes neku filter pumu pa ubacis mozda pomogne da razbistri vodu .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Sep 25, 2010 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mene ova slika asocira na vodu iz perioda cikliranja akvarijuma .... mozda gresim, ali ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sub Sep 25, 2010 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

MEDIUMI FILTERA SE NE MENJAJU, oni se samo peru u akvarijumskoj vodi... neznam sta si ti to radio, ali ja sam 90% siguran da je ovo infuzorija, to belilo i ti kao crvici, to se desi kad potpuno operes filter pod cesmusom ili potpuno zamenis filter... jer akvarijum ostane bez korisnih bakterija i razvije se infuzorija...
Neki to resavaju zatamnjivanjem akvarijuma na neki dan... Pogledaj po forumu mozda nadjes nesto o infuzoriji i da potvdis da je to to... Neki su i ubacivali zive dafnije posto se oni hrane njom pa naprave lanac ishrane, ali mislim da su pirane suvise velike da bi videle infuzoriju i da bi se hranile njom...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
trnigor
Akvarista



Registrovan: 05 Avg 2010
Poruke: 128
Lokacija: Titel

PorukaPoslao: Sub Sep 25, 2010 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

misoo83 ::
ulosci filtera kojeg filtera ? napisi kakav filter imas itd..

atman ef4 kanistar tetra ex 1200 i unutrasnji filter atman 2000l na sat
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
trnigor
Akvarista



Registrovan: 05 Avg 2010
Poruke: 128
Lokacija: Titel

PorukaPoslao: Sub Sep 25, 2010 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fricky`88 ::
MEDIUMI FILTERA SE NE MENJAJU, oni se samo peru u akvarijumskoj vodi... neznam sta si ti to radio, ali ja sam 90% siguran da je ovo infuzorija, to belilo i ti kao crvici, to se desi kad potpuno operes filter pod cesmusom ili potpuno zamenis filter... jer akvarijum ostane bez korisnih bakterija i razvije se infuzorija...
Neki to resavaju zatamnjivanjem akvarijuma na neki dan... Pogledaj po forumu mozda nadjes nesto o infuzoriji i da potvdis da je to to... Neki su i ubacivali zive dafnije posto se oni hrane njom pa naprave lanac ishrane, ali mislim da su pirane suvise velike da bi videle infuzoriju i da bi se hranile njom...

to sto kazes crvici nisu nego mehurici koji se stvaraju ubcavanjem vode iz kanistara odnosno prskanjem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
trnigor
Akvarista



Registrovan: 05 Avg 2010
Poruke: 128
Lokacija: Titel

PorukaPoslao: Sub Sep 25, 2010 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo jos nekih slicica kad ugasim pumpe
Image





Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vlada_nis
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 408
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Sub Sep 25, 2010 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imas vise pirana cak i od saleta(mislim na velike) . ako urednici smatraju da moj post nije u vezi sa temom neka ga izbrisu ili izmene
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
trnigor
Akvarista



Registrovan: 05 Avg 2010
Poruke: 128
Lokacija: Titel

PorukaPoslao: Sub Sep 25, 2010 9:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vlada_nis ::
imas vise pirana cak i od saleta(mislim na velike) . ako urednici smatraju da moj post nije u vezi sa temom neka ga izbrisu ili izmene


imam 11 komada 7 velikih i 4 manje to sam pre neki dan doneo iz crne gore
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Sub Sep 25, 2010 9:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gde pirane nabavljas u cg
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
trnigor
Akvarista



Registrovan: 05 Avg 2010
Poruke: 128
Lokacija: Titel

PorukaPoslao: Sub Sep 25, 2010 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stefkoss ::
gde pirane nabavljas u cg


od tipa koji se zove pedja i zivi u boki kotorskoj
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nemus
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 100
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Sep 25, 2010 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikada,ali nikada ne osvezavas vodu i menjas filter masu,u isto vreme.Ovo poslednje pogotovo.Naj gore je kada stavis novu filter masu,posto onda gotovo potpuno gubis korisne bakterije.U ovakvom slucaju jos opasnije od zamucenja vode je povisen nivo amonijaka.Obracaj paznju na miris vode,ako pocne da smrdi moze biti gadno.Ja bi na tvom mestu menjao svaki dan po 15% vode.Voda ce se izbistriti za koji dan ali nemoj to vise da radis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
trnigor
Akvarista



Registrovan: 05 Avg 2010
Poruke: 128
Lokacija: Titel

PorukaPoslao: Sub Sep 25, 2010 9:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemus ::
Nikada,ali nikada ne osvezavas vodu i menjas filter masu,u isto vreme.Ovo poslednje pogotovo.Naj gore je kada stavis novu filter masu,posto onda gotovo potpuno gubis korisne bakterije.U ovakvom slucaju jos opasnije od zamucenja vode je povisen nivo amonijaka.Obracaj paznju na miris vode,ako pocne da smrdi moze biti gadno.Ja bi na tvom mestu menjao svaki dan po 15% vode.Voda ce se izbistriti za koji dan ali nemoj to vise da radis.


druze danas upravo kad sam bio u beogradu kupio sam easystart bacterial combi sistem i sipao jel moze to bar donekle da mi pomogne
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dobro vece dobri ljudi namilax Upoznavanje 0 Čet Nov 10, 2022 12:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ljudi pomazite Milivoje Lampa Razno 4 Pon Maj 23, 2022 2:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav ljudi Milivoje Lampa Upoznavanje 0 Čet Feb 27, 2020 8:14 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dobar dan dobri ljudi Ascaron Upoznavanje 0 Uto Avg 06, 2019 6:02 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav ljudi, ribice, puzevi, rakcic... radovicmiladin86 Upoznavanje 1 Čet Maj 09, 2019 5:00 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License