Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 POMOĆ-Japanke mi plivaju kao da su pijane Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
moskito
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Jan 2011
Poruke: 5

PorukaPoslao: Sub Jan 15, 2011 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam akvarijum od 25l (i u njemu filter,pumpu za kiseonik) i u njemu 3 japanke, 2 zlatne koje imam vec godinu i po dana i jednu crnu od par meseci.
E sad pre 3-4 dana sam kupila biljku (nanu) i od tad mi se zlatne ponasaju cudno,prvo jedna a zatim i druga.Najpre su uglavnom bile na dnu,sto mi je za njih odmah bilo strano posto su veoma zivahne,a sada su pocele da se okrecu za 360 stepeni kada plivaju,i da plivaju sa strane,ali i dalje normalno jedu.Molim Vas za pomoć,zaista ne bih zelela da ih izgubim!
Biljku sam kupila u istom pet shop-u gde i njih i celokupnu opremu,vodu menjam po 2/3 na svakih 10 dana!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jan 15, 2011 9:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Sub Jan 15, 2011 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovakvo ponašanje kod japanki je najčešće kad se prejedu ili im pukne riblji mehur, mada bih ja rekla da je pre ovo prvo, posebno zato što kažeš da i tako položene na stranu ne gube apetit. Probaj da im ne daješ ništa od hrane dva dana pa javi kakvo je stanje. Što se tiče biljke nikako nije mogla da utiče na problem tako da ne bi trebalo to da te brine.
Jedino bih ti savetovala da češće menjaš vodu, na nekih 7 dana, mala je to litraža za jednu a ne za tri japanke tako da bi trebalo u nekoj budućnosti da razmisliš o nabavci većeg akvarijuma. Mislim, neće im se ne znam šta desiti u tih 25l ali svakako da će zakržljati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Praćenje od početka uz pomoć tropica ... sallediznilend Početak u akvaristici 0 Pon Feb 14, 2022 8:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoć oko novog akvarijuma Zmaj Početak u akvaristici 0 Čet Apr 08, 2021 9:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Molim za pomoć Biljana_bilja Početak u akvaristici 9 Ned Nov 15, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoć oko redanja materijala - Atman ... obarhar Filteri i pumpe 3 Sre Okt 28, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka akvarijum sa 3 velike i zdrave japank... Mladen68 Akvarijumi 0 Pet Sep 11, 2020 5:44 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License