Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pomoć oko čistača Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dulle
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Feb 2017
Poruke: 7

PorukaPoslao: Pet Feb 17, 2017 3:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zdravo potrebna mi je pomoc oko odabira cistaca i dali u oste da ih uzmem posto sam početnik, da li neko moze mi rec nesto o ovome, inace imam akvarijum od 70 l i par silver molly 3x guppy i 3 ksipo posto su male ribe brine me posto sam cuo da velike ribe jedu male po zakonu prirode logicno pa mi je pootrebna pomoc . pozzz i nadam se brzom odgovoru Very Happy Surprised Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 17, 2017 3:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Shika
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2013
Poruke: 70
Lokacija: pirot

PorukaPoslao: Pet Feb 17, 2017 6:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cistaci su uglavnom miroljubive ribe i nisu agresivne prema drugim ribicama, imas i vise vrsta cistaca kako se popularno nazivaju kao sto su npr ancistrusi, corydorasi... Jel mozes jos da opises akvarijum, koju filtraciju imas, koja je temperatura, sta imas od dekoracije, koje biljke, da bi onda mogli da ti pomognemo koje "cistace" da ubacis. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dulle
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Feb 2017
Poruke: 7

PorukaPoslao: Pet Feb 17, 2017 7:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li su obavezni cistaci ? Akvarijum je bez biljaka , temperatura je 22°c filter sa aktivnim ugljem i nekim jos filterima nzm tacno cisti 600l u 1h podloga je kamen lomljeni neki sto sam uzeo sa opremom za osvetljenje se nisam odlucio samim tim da nemam biljaka ne zurim posebno ali namjeravam u svakom slucaju , a grijac je 100w . pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shika
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2013
Poruke: 70
Lokacija: pirot

PorukaPoslao: Pet Feb 17, 2017 8:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slobodno povecaj temperaturu na 25-26 stepeni, cistaci nisu obavezni ali su veoma korisni jer pojedu svu hranu sto padne na dno koje ostale ribice ne pojedu. I ako se odlucis da ubacis nekog cistaca moja preporuka ti je ancistrus.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dulle
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Feb 2017
Poruke: 7

PorukaPoslao: Pet Feb 17, 2017 9:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je osvetljenje obavezno samim tim da ne posjedujem biljke ili vec kako?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dulle
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Feb 2017
Poruke: 7

PorukaPoslao: Pet Feb 17, 2017 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos jedno pitanje : koja je razlika sa cistacima i bez u akvarijumu? i da li jedu male ribice? Hvala unapred! Pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shika
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2013
Poruke: 70
Lokacija: pirot

PorukaPoslao: Pet Feb 17, 2017 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije obavezno posto nemas biljke, ali kako posmatras ribice u mraku?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shika
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2013
Poruke: 70
Lokacija: pirot

PorukaPoslao: Pet Feb 17, 2017 11:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne jedu male ribice, a razlika je u tome sto oni pojedu hranu koja padne na dno i koju ne pojedu ostale ribice i onda ta hrane se ne raspada u vodi i ne dolazi do zaprljanja vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dulle
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Feb 2017
Poruke: 7

PorukaPoslao: Pet Feb 17, 2017 11:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa imam osvetljenje sobe koje je dosta dobro a i nisam upucen mnogo za osvetljenje akvarijuma mada sam citao razne forume i nisam nasao nista adekvatno za moj akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Feb 18, 2017 2:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Shika ::
Slobodno povecaj temperaturu na 25-26 stepeni, cistaci nisu obavezni ali su veoma korisni jer pojedu svu hranu sto padne na dno koje ostale ribice ne pojedu. I ako se odlucis da ubacis nekog cistaca moja preporuka ti je ancistrus.


Ancistrusi imaju duga creva pa ne valja da jedu hranu što pande na dno, naduju se i odu na drugi svet. Ako se brineš za hranu što pada za to služe ribe dna ili kozice. Ancistus je više zanimljiv nego koristan.
Najbolji komunalac je čovek. Laughing

Obična stona lampa, zidni reflektor kod kineza će poslužiti možeš da staviš led RGB bluetooth sijalicu da pa menjaš boje koje ti odgovaraju telefonom, led traka... Gledaj kako je pravljena rasveta za ciklidne akvarijume ne za biljne Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dulle
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Feb 2017
Poruke: 7

PorukaPoslao: Sub Feb 18, 2017 10:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na veoma korisnim informacijama , zanima me jos nesto koliko ribica mogu stavit u akvarijum bez nekih posledica samim tim sto trebaju 2 ribice da se mrijeste i mislio sam kupit kozice i cistace. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shika
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2013
Poruke: 70
Lokacija: pirot

PorukaPoslao: Sub Feb 18, 2017 11:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ancistrusi imaju duga creva pa ne valja da jedu hranu što pande na dno, naduju se i odu na drugi svet. Ako se brineš za hranu što pada za to služe ribe dna ili kozice. Ancistus je više zanimljiv nego koristan.
Najbolji komunalac je čovek. Laughing

Izvini a sta jedu ancistrusi ako ne onu hranu koja padne na dno? A slazem se u potpunosti da je covek najbolji komunalac svog akvarijuma.
I covek je napisao " podloga je kamen lomljeni" tako da ne bih preporucio corydorase jer njima ne poguduje dno sa ostrim ivicama kamenja jer se lako povredjuju i potom uginu.

A kozice ti ne bih preporucio jer ce ribice koje imas odmah da ih pojedu jer nemajju gde da se sakriju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dulle
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Feb 2017
Poruke: 7

PorukaPoslao: Sub Feb 18, 2017 1:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako kozice vec ne mogu sta mogu koje cistace I koliko ribica moze ukupno da opstane u akvarijum. Slazem se u potpunosti da je covjek najbolji komunalac . i jos jedno pitanje koja je uloga cistaca stakla ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Feb 18, 2017 8:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Shika ::


Izvini a sta jedu ancistrusi ako ne onu hranu koja padne na dno?

Diatome uglavnom i hranu koja sadrzi vlakna tj drvo povrce i poneko voce to im je glavna ishrana i definitivo ne bi trebali da jedu najobicnije listice za tropske ribe. Za hranu na dnu ljudi obicno ne koriste ribe vec bacaju po manje hrane u vis navrata.


Poslednji izmenio nesa69 dana Sub Feb 18, 2017 11:47 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Shika
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2013
Poruke: 70
Lokacija: pirot

PorukaPoslao: Sub Feb 18, 2017 9:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odgovor ti uopste nije prikladan i na mestu! I opet me ne razumes. Ancistrusi jedu hranu sa dna akvarijuma, svu pobrojanu hranu koju si navela oni jedu ali sa dna akvarijuma jer ta hrana ne lebdi u vodi nego padne na dno i oni je tamo jedu. A ako slucajno padne koji listic ili neka druga hrana koja se daje drugim ribicama oni ce i to pojesti i tako opravdati svoj popularan naziv "cistac". Ja ni u jednom prethodnom postu nisam naveo da oni treba da se hrane listicima vec da jedu hranu sa dna!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Praćenje od početka uz pomoć tropica ... sallediznilend Početak u akvaristici 0 Pon Feb 14, 2022 8:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoć oko novog akvarijuma Zmaj Početak u akvaristici 0 Čet Apr 08, 2021 9:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Molim za pomoć Biljana_bilja Početak u akvaristici 9 Ned Nov 15, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoć oko redanja materijala - Atman ... obarhar Filteri i pumpe 3 Sre Okt 28, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka branem pomoć oko algi branem Akvarijumi 17 Uto Sep 08, 2020 8:38 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License