Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoć oko izbora osvetljenja Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 21, 2017 8:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav društvo. Imam akvarijum koji tek formiram. Dimenzije d90 x š50 x v45. Planiram biljni akvarijum tako da mi treba dobra rasveta. Pa mi treba info od vas iskusnijih koju kombinaciju da stavim. Planirao sam ArcadiaT5 Plant Pro i ArcadiaT5 Fresh water. Dužina može do 850mm a to je za FW 36W a za PP 39W. Na 200l to mu dodje 0,375w/l. Znači to je jako malo svetla. Negde pročitah da je mnogo realnije gledati lumen po litru. Ako bih dodavao još neonki morao bih kraće one od 300mm a one su po 8w. Onda bi morao mnogo neonki da stavljam. E sad ne znam da li ste može nešto postići sa štednim ili led sijalicama.

I još jedna stvar. Pošto akvarijum ima stakleni poklopac na njemu se zadržava kondenzacija. Koliko to smanjuje prodor svetla u akvarijum? I šta uraditi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 21, 2017 8:51 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Nov 21, 2017 10:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dve obične od 100w to mu dodje 1w po litru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Uto Nov 21, 2017 5:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mladen82 ::
Pošto akvarijum ima stakleni poklopac na njemu se zadržava kondenzacija. Koliko to smanjuje prodor svetla u akvarijum? I šta uraditi?


Nek ostane stakleni poklopac. Iz niz razloga je to dobro rešenje, a što se tiče prodiranja svetlosti to neka te ne brine a i zavisi od visine vodenog stuba kao i od biljaka koje imaš ,jer nije isto ako imaš kriptu koja raste 1m ili neko niskorastuće bilje koje omogućava dobar protok svetlosti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Nov 21, 2017 5:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

4xT5HO je neki standard za sve preko 40cm visine
Štedljive su više za manje pliće akvarijume. Led je dobar ako praviš od HP SMD (3w epistar epiled, 5-10w cree)čipova.

Ako ćeš držati samo neko malo zahtevo bilje poput anubija kripti mahovina onda se mozeš provući i sa 2xT5HO sa reflektorima.

To w po litru lumeni lux... to sve batali zaboravi to ne pije vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Juwel Rio 125 - dodavanje osvetljenja Rooster Uradi Sam (DIY) 0 Ned Jun 26, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Praćenje od početka uz pomoć tropica ... sallediznilend Početak u akvaristici 0 Pon Feb 14, 2022 8:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko izbora akvarijuma del Početak u akvaristici 8 Čet Nov 11, 2021 8:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoć oko novog akvarijuma Zmaj Početak u akvaristici 0 Čet Apr 08, 2021 9:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dilema oko izbora akvarijuma Radak Početak u akvaristici 2 Sre Feb 24, 2021 8:04 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License