Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoć oko prvog akvarijuma - apsolutni početnik Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Avg 25, 2015 12:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogi samo krknu u akvarijum, ali postoji postupak pripreme zemlje za cveće. Ubaciš u vodu. Odstoji dva-tri dana. Prospeš vodu, sa svim onim što pluta na površini. Onda izvadiš zemlju i prostreš je recimo na neki najlon u sloju od 2cm. Ostaviš da se potpuno osuši. Kada bude potpuno suva ponoviš ceo proces. To je pravi proces pripreme zemlje za cveće, koji skoro niko ne primenjuje. btw, nemoj stavljati mrežicu za komarce.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Avg 25, 2015 12:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Milan.B
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2015
Poruke: 36
Lokacija: Novi Sad ili Surduk

PorukaPoslao: Uto Avg 25, 2015 1:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Krenuo sam da promenim jos vode i sad kako se staklo susilo tako vidim kako se pojavljuje kamenac i uzmem maramicu i alkohol da obrisem taj kamenac i primetim da je cela maramica dobila braon boju:
Image
Image

Od cega je ovo? Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan.B
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2015
Poruke: 36
Lokacija: Novi Sad ili Surduk

PorukaPoslao: Uto Avg 25, 2015 1:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

P.S. Mrezica za komarce je stavljena odavno, nema teorije vaditi je sad...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 25, 2015 1:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve ti je to iz zemlje za cvece... izlazi polako iz podloge ono sitno sto moze da prodje kroz granulaciju kvarcnog peska.

Horus ti rece kako ide proces pripreme zemlje za cvece, bas iz tog razloga da se izbaci ta sitna fina prasina koja muti vodu, ili lagano djubre koje bi plutalo po akvarijumu.

Nisi nista strasno pogresio, neka perlon vata skuplja to, vremenom ce prolaskom vode kroz filter da se to da se iscisti. Stavi pumpu na maksimum sada i ne moras perlon vatu bas svakodnevno da menjas ali kad postane bas braon onda je definitivno vreme za zamenu Smile Ja moju promenim mozda jednom ili dva puta mesecno.


I da, mrezica za komarce - nikada nisam skapirao zasto je ljudi stavljaju jer ja vidim da moze samo muke da stvori kod presadjivanja biljaka. Ali ni to ti nije neka greska oko koje treba da brines. Bolje ce ti stajati podloga i ribice ce teze izvlaciti biljke Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan.B
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2015
Poruke: 36
Lokacija: Novi Sad ili Surduk

PorukaPoslao: Sre Avg 26, 2015 2:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citao sam juce ceo dan i celu noc o braon vodi... Braon alge hoce da se pojave u tek formiranom akvarijumu, usled nedostatka svetlosti... Upravo to mi je problem, nov akvarijum a dva dana nisam bio kuci tako da je 2 dana bilo samo prirodno osvetljenje (sunce kroz prozor Very Happy )... Kada sam krenuo da promenim jos 50% vode, pipnuo sam panj i osetio da je ceo panj ljigav... Pretpostavljam alge? Rolling Eyes Panj je privremeno izbacen, stakla obrisana (procitao sam da se braon alga najvise nalazi na tamnim povrsinama - filter je bio uzasan, crn je i zato je bilo najvise braon alge na njemu)... Uglavnom sastrugana braon alga sa stakala i filtera, panj privremeno izbacen... Otisao sam danas da kupim nekog algara da se malo pozabavi sa algama ako je negde ostalo... Trazim ancistrusa, ima samo jedan, dobro, kupim ga... Evo ne skida se sa stakla, samo zvace... Very Happy I pitam je l' imaju jos nekog algara - kaze trenutno nema, ima samo "obicne cistace", pitam sta su "obicni cistaci", kaze "eto to tu dole", aj rek'o sta god da je, uzecu 4 komada... I sad mi treba pomoc oko identifikacije tih "obicnih cistaca"...

Dala mi je 3 ova:
Image
Jedva sam ih uslikao, strasno mnogo su aktivni, samo lete po celom akvarijumu...

I jedan ovaj:
Image
Image
Jako miran, jedva da se pomeri...

I treba mi savet sta da radim oko ljigavstine na panju? Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sre Avg 26, 2015 2:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ljigavstinu s panja i svega ostalog jedu ancistrusi. mozda da pronadjes neku radnju gde ih ima bar 2, pa da imas 3 komada... panj samo isperi i vrati u akv, jesce to taj jedan ancistrus sto imas.

ovi "obicni cistaci" su koridorasi, oni bas i ne jedu "ljigavstinu" i alge poput ancistrusa, al stalno kopaju po dnu pa tako podizu prljavstinu koja posle ode u filter i tako "ciste" . ova 2 na prvoj slici su cini mi se "corydoras aeneus" al kao da su malo ubledeli ovi tvoji. a ovaj sareni je "corydoras paleatus" . oni su jatne ribe, nije lose da ih imas jos 2 do 3 komada Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan.B
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2015
Poruke: 36
Lokacija: Novi Sad ili Surduk

PorukaPoslao: Sre Avg 26, 2015 2:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na brzom odgovoru!

Ja sam i hteo jedno 4 ancistrusa ali nije bilo...

Znam za koridorase, nisam ni mislio da mi oni jednu ljigavstinu nego eto da ne bude sam ancistrus uzeo sam i njih ali nisam tacno znao koji su koridorasi jer vidim da imam dve vrste... U pravu si, "corydoras aeneus" i "corydoras paleatus" su... Nisu bledi, nisam mogao uopste da ih stignem po akvarijumu da ih slikam pa zato deluje bledo (bili su u pokretu), video sam na internetu kakva treba prava boja da im bude i to je to... A i mozda su malcice pobledeli od stresa, ubaceni su pola sata pre nego sto su napravljene slike... Very Happy

Vazi, ubacujem jos 4 plateusa, da ih bude 5... A aeneus je l' jatna riba ili ne?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oleander
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2012
Poruke: 40
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Sre Avg 26, 2015 3:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aeneusi isto jatna riba,ja ih imam,mnogo vesela i razigrana riba.Ima ih na sve strane a ne samo na dnu iako su muljasi Smile...sto se tice njih sto vise to bolje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sre Avg 26, 2015 3:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jeste i on, svi koridorasi su jatni. mada kod mene su se te 2 vrste sjatile zajedno, bilo ih je ukupno 5-6 tako nesto. nije sad da su jatni poput neonki, al onako, jurcaju se gore-dole po akvu kao da se igraju kad ih je vise Smile i svi zajedno po podlozi rnjaju i tako Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan.B
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2015
Poruke: 36
Lokacija: Novi Sad ili Surduk

PorukaPoslao: Čet Avg 27, 2015 6:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacio biljke, vratio panj:
Image
Image
Image

-Ribice:
--6 gupika (2M - 4Z)
--1 Ancistrus temminckii
--1 Corydoras paleatus
--3 Corydoras aeneus

-Biljke:
--Zadnji plan:
--- Vallisneria spiralis
--- Vallisneria tortifolia
--Srednji plan:
--- Ludwigia repens
--- Hygrophila polysperma
--- Rotala rotundifolia
--Prednji plan:
--- Echinodorus tenellus

Ima jos nesto u prednjem planu, ne znam tacno sta i ne znam kako se zove ono sto je na panju (horizontalnoj grani)
I zamenicu mesta Hygrophila polysperma i Rotala rotundifolia
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Avg 27, 2015 7:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Okreni grane nagore. Kod levog panja ti je idealna situacija. Ima debelu granu koju možeš da postaviš horizontalno (ukopaj u podlogu), pa da na nju staviš kamen da ti ne isplivava. Tako će ti grane ići ka vrhu akvarijuma. Veruj mi, izgledaće lepše. Slična situacija je i sa desnim panjem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan.B
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2015
Poruke: 36
Lokacija: Novi Sad ili Surduk

PorukaPoslao: Čet Avg 27, 2015 8:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veruj mi da je ovo jedini nacin da naguram ova dva panja u ovaj akvarijum Very Happy
Jedva su stali, nema teorije drugacije da ih postavim...
Image
Grane 1. su se jedva uglavile izmedju filtera i dodiruju i filter i zadnje staklo
Grana 2. se taman uglavila izmedju filtera
Grana 3. se jedva uglavila da ne dodiruje staklo napred

Ovo je jedina moguca situacija, mogu slikati bocno pa da vidis o cemu pricam...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Avg 27, 2015 8:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Niko ti ne brani da skratis te pipke Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan.B
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2015
Poruke: 36
Lokacija: Novi Sad ili Surduk

PorukaPoslao: Pet Avg 28, 2015 1:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zao mi da skracujem Very Happy
Salim se, neka ipak bude ovako, plasim se da ako skratim da opet necu moci da uklopim, veliki su panjevi... Imam osecaj da mogu vise stete nego koristi da napravim... Mozda nekad kad skupim hrabrosti, za sada mi je prelepo ovako Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan.B
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2015
Poruke: 36
Lokacija: Novi Sad ili Surduk

PorukaPoslao: Uto Sep 01, 2015 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali update 14 dana posle sipanja vode:

Juce ubaceno jos 3 ancistrusa
Danas ubaceno 5 ksifo i 3 Yellow Molly
Trenutno stanje:
- 6 Gupika (2M - 4Z)
- 4 Ancistrus
- 1 Corydoras paleatus
- 3 Corydoras aeneus
- 5 Ksifo (1M - 4Z)
- 3 Yellow Molly (1M - 2Z)


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 200 litara - početnik od nule :D sloboradov Akvarijumi 25 Uto Maj 02, 2023 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnik u akvaristici Aleksandar193 Početak u akvaristici 22 Ned Apr 30, 2023 4:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License