Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoć oko uređenja Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Sre Sep 01, 2010 3:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima! Jedno pitanjce za iskusne: kako da udesim ovo bilje, a da ima nekog smisla? Ovo su slike od juče:


Image


Image


A ovo od pre 3 nedelje:


Image

Aq je 60 x 30 x 30cm.

I neka preporuka za ribice (jato malih ili nekoliko "većih") - s obzirom na veličinu aq. Tu je već 7 malih korija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Sep 01, 2010 3:02 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Sep 01, 2010 5:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih Ti preporučio Thayeria boehlkei, poznate i kao hokej tetre(valjda što im ona crna šara liči na hokejski štap), pošto ih i ja imam i jako su zanimljive ribice. Nekako su blesave. Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Amanita
Akvarista



Registrovan: 04 Maj 2010
Poruke: 43
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 01, 2010 8:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ikako mozhesh prebaci filter pozadi (do zadnjeg stakla) i sakrij ga biljkama (npr H.difformis)...
ne vidim najbolje sa slika ali sem to malo kripte shto imash nemash drugih biljaka srednjeg plana, pa ili ih nabavi ili cheshce shishaj ove brzorastuce... Wink
rotale mislim da bi lepshe izgledale ako bi ih sadio kao zhbun (vishe pelcera na jedno mesto) a ne jednu po jednu...
bilje ti je lepo pa isprobavaj dok ti se ne svidi neki raspored Smile

od ribica... mozhda razbore da udare kontrast zelenilu Smile
pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Sre Sep 01, 2010 11:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Filter (za sada) ne može pozadi, zbog debljine podloge. Možda ima previše vrsta bilja za ovako mali aq, ali žao mi da izbacim bilo koju, dok ih ne isprobam. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Čet Sep 02, 2010 1:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jeli ti filter atman 500l/h
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Čet Sep 02, 2010 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Polako, dobar je raspored vremenom ces sam nauciti gde koja biljka se sadi pa ces kasnije moci da se igras sa njima. Jedino ne znam koliko je pametno drzati hrast u toliko malom akvarijumu, mada moze dobro da popuni taj desni ugao Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Čet Sep 02, 2010 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Filter je Atman f-102 (500L/h). Što se biljaka tiče, znao sam gde se koja sadi i pre kupovine, samo, eto, nabavio sam povoljno dosta biljaka zadnjeg plana (za mali aq), pa ih sad seckam. Što se hrasta tiče (a ima ih 6 primeraka), popunjava super, ali prorediću ih još (bilo ih je 20-ak malih) - da ostane 3-4. Smisliću već nešto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Praćenje od početka uz pomoć tropica ... sallediznilend Početak u akvaristici 0 Pon Feb 14, 2022 8:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoć oko novog akvarijuma Zmaj Početak u akvaristici 0 Čet Apr 08, 2021 9:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Molim za pomoć Biljana_bilja Početak u akvaristici 9 Ned Nov 15, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoć oko redanja materijala - Atman ... obarhar Filteri i pumpe 3 Sre Okt 28, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka branem pomoć oko algi branem Akvarijumi 17 Uto Sep 08, 2020 8:38 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License