----------------------------------- Zlatna ribica Pet Mar 13, 2020 3:55 pm ----------------------------------- [quote="Lenji Lisac"]Riba je na povrsini jer nema dovoljno kiseonika u vodi, potrebno je da se pojaca aeracija vode kroz filter koji je trenutno u funkciji tako sto ces podici taj rasprasivac van vode ili da lomi vodu cm ispod povrsine, sledece da nabavis hranu u granulama nesto poput diskus granula crvene boje da kad ribica obavlja nuzdu da se vidi da li je izmet bele boje ili skroz crvene ako ima belog sumnjaj na parazite ako je u kompletu crvena nemas za sta da brines. Ne treba ti pumpa pored trenutnog filtera. Na tu litrazu hang on je bolji samo zato sto manje mesta zauzima u akvarijumu, funkcije su iste tj ista kolicina materijala, u ovom slucaju jos malo pa ne dovoljna. Ukoliko mislis da dodajes jos riba tj jos jednu japanku moze ali da se akvarijum duplira sa litrazom tj minimum 50L za dve japanke. Na to moze i 5 korija maksimalno, puzeve ako su amazonci do 4 komada slobodno. Ukoliko se sve to nadje u istom akvarijumu, filtracija mora biti dobra i redovno odrzavana, s tim da se ribe hrane na svaka dva dana, ne svaki dan, ujutru i uvece. Od bilja mogu kripte, higrofile, anubie, mikrosorum, sagitaria/valisneria.[/quote] Hvala na odgovoru ! Trenutni filter stoji od početka tako kako si rekao tj. deo koji ubacuje vazduh je izdignut iznad vode oko 1- 1,5 cm. Zato me je i čudilo kako se tako brzo promeni sastav u vodi pa ribica postaje inertna. I to je razlog zašto bih uzela novi filter. Onda ću poslušati savet i uzeti hang-on zbog prostora. Što se tiče hranjenja, izgleda da sam je suviše hranila- 3 puta dnevno. Od pre 3 dana sam smanjila na 2 puta dnevno, a i to ću smanjiti. Hranim je TETRA Mix listićima u boji. A kupiću joj te crvene granule od sada. Pošto ne bih uzimala veći akvarijum - da li je ok da ubacim samo jednog muljara ili 2 eventualno ( da li je taj kori muljar ?) i 2 amazonska puža ? Hvala još jednom na savetima !