Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoć u vezi dizanje podloge Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
djilepfc
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 191
Lokacija: Leskovac-Knjaževac

PorukaPoslao: Pon Apr 12, 2010 5:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako,u poslednjih mesec dana imam problem a to je:

Kada god nahranim ribice ali se malo brže razlete po akvarijumu,to se digne takva sitna prašina da je to nemoguće gledati.Nešto sa podlogom nije uredu ali ne mogu proceniti šta je u pitanju.

Hranim ih normalno i ne previše, akvarijum je oko 130l i takav problem nikada nisam imao.Znaci ako neka ribica pliva pri dnu i to malo brže istog momenta se to podiže i napravi haos u akvarijumu.

Jedino mi ostaje da ih ne hranim i onda nema problema.

Kako da rešim ovaj problem , a da to ne bude vađenje čitave podloge iz akvarijuma i ribe.

Usisavam stalno sa poda ali nema pomaka.

Hvala unapred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Apr 12, 2010 5:11 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Apr 12, 2010 5:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako si kupio kvarcni pesak za ciklide,onaj najsitniji kao prah onda je to u pitanju!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Apr 12, 2010 5:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

djilepfc popuni lokaciju odakle si ako ti nije tesko Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Pon Apr 12, 2010 6:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koju si podlogu koristio i kakve granulacije?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Apr 12, 2010 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze da bude podloga , moze da bude malo vise hrane kombinovane s izmetom riba , i sve to prouzrokuje losa filtracija ako se ne varam. Poradi malo na tome.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Apr 13, 2010 8:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slikajte bre ljudi sta vac muci nismo gatare,slikaj taj pesak napisi koja je filtracija u pitanju i uopste sve o akvarijumu,ovo pocinje da lici na 988 i nema razloga d ase ljutis rekao sam to da bi sutra neko ko ima isti problem znao sta da radi Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Apr 13, 2010 11:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas si ti neki ,,Radikal,, Nenade hahahah Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Apr 13, 2010 11:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

No 1 ::
Bas si ti neki ,,Radikal,, Nenade hahahah Very Happy



Pa ako mu nije tesko da postavi pitanje,valjda mu nije tesko i da popuni lokaciju ne samo zbog mene nego zbog svih Very Happy smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
djilepfc
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 191
Lokacija: Leskovac-Knjaževac

PorukaPoslao: Uto Apr 13, 2010 2:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se svima,nemam mnogo baš vremena i nisam stalno na netu.Slikacu ubrzo i postaviti to na forumu.Imam sitan obican pesak i sitno kamenje i nista vise,sve to je uzeto u nekoj fabrici peska.

podaci moji:Ja sam iz Leskovca ali trenutno zivim u Knjaževcu jel radim kao kosarkaski trener i onda gde posla i dobrog poziva tu sam i ja.Tako da moje mesto boravka nikada nije stalno ali za sada je to to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Apr 13, 2010 2:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje ribice imas? Tvoj problem je u sitnom pesku a jos ako mi kazes da drzis ciklide onda je problem resen Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Uto Apr 13, 2010 3:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam jednom prilikom doneo kuci pesak bas bas sitne granulacije i srecom sam ga testirao pre nego sto sam ga ubacio u akvarijum, pesak je bio toliko sitan da posle par ispiranja nije ostalo nista u posudi, ako je previse sitan pesak bojim se da ces morati da menjas podlogu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
djilepfc
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 191
Lokacija: Leskovac-Knjaževac

PorukaPoslao: Sre Apr 14, 2010 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pesak jeste sitan ali prvih meseci mi se to nije dešavalo a sada jeste.Na primer kada ne hranim ribice do uveče čim dam malo hrane i ribe postanu življe odmah nastaje problem.Imam skalare, trihogastere, živorotke, silver shark i labeo, ribe koje su na dnu itd.Jedino što imam jednoh velikog kai sarana,pa da on ne pravi problem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
djilepfc
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 191
Lokacija: Leskovac-Knjaževac

PorukaPoslao: Sre Apr 14, 2010 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta mi vi preporucujete da stavim u prvom sloju a sutra cu slikati i ostaviti sliku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Apr 14, 2010 12:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koi sarana ti sigurno pravi problem,izbaci njega i ne diraj nista 99% je on krivac za dizanje peska Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
djilepfc
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 191
Lokacija: Leskovac-Knjaževac

PorukaPoslao: Sre Apr 14, 2010 2:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Praćenje od početka uz pomoć tropica ... sallediznilend Početak u akvaristici 0 Pon Feb 14, 2022 8:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoć oko novog akvarijuma Zmaj Početak u akvaristici 0 Čet Apr 08, 2021 9:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko odabira podloge i biljaka Anja96 Podloga 2 Uto Jan 26, 2021 8:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License