Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoć za akvarijum od 30 litara Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Drazen
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2011
Poruke: 187
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pet Jul 15, 2011 4:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Volio bi da mi neko, ali stvarno neko ko ima iskustvo objasni sta da radim. Imam mali akvarijum od 30 litara i u njemu, nema nista sem grijača, korner filtera, podloge i jedna plastične biljke! Ta biljka je tu više fazona radi, i naravno male bebe gupice. Interesuje me, koliko vode treba izbacivati iz akvarijuma, i u kojem vremenskom periodu? Pošto me ubiše sa svih strana tonama nekih informacija!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jul 15, 2011 4:37 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Kima
Akvarista



Registrovan: 21 Apr 2010
Poruke: 46
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 15, 2011 5:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vadis 1/3 vode i obavezno kad menjas vodu dodaj malo soli (jedna kafena kasicica na 10l i voda mora da odstoji najmanje 24h) i to bi ti bilo najbolje da radis sedmicno, npr svake nedelje.Kad menjas vodu operii korner filter i ti ne u cistoj vodi nego u toj vodi koju si izvukao iz akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Drazen
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2011
Poruke: 187
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pet Jul 15, 2011 6:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probao si, i sve ok? Nema algi, nema nikakvih zajebancija? Izvini, ali znas kako je sto ljudi, svi kako hoce pricaju!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jul 15, 2011 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uradi slobodno kao sto ti je Kima rekao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Drazen
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2011
Poruke: 187
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pet Jul 15, 2011 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ljudi, poslušat cu vas! Ali zafrkano je. Svi se prave pametni, i mislim kako koji dan ide, tako mijenjaju price. Nekad mi dodje da se sa svim posvadjam. Kaže izbaci, pola litre do litra, kaze ne korner već sundjer, mislim, ono za poluditi. Pozvao bi ih nekad da sjednu i da se dogovore!
U svakom slucaju, poslusat cu vas!!! Hvala društvo!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 16, 2011 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znas kako, svako ima neku svoju teoriju i praksu. Zamena dela vode nece da skodi, osim ako bas ne preteras. Dosta zavisi od toga sta imas u akvarijumu, ali 20-30-40% nedeljno je neki prosek. Gledaj da temperatura bude manje-vise uskladjena, ne mora u stepen, ali +/- 10 je OK ako se menja 20-30%. Sto se tice soli, nju nemoj dodavati nikako ako budes presao na zive biljke i neke druge vrste riba. Za zivorotke je OK. Sto se tice filtera, i tu postoji 1001 varijanta i misljenje. U principu, sto bolji filter, manje muka za tebe i tvoje ljubimce. Taj korner koji pominjes ti je na dnu lestvice. Mislim da bi sundjer filter (ako mislimo na istu stvar) bio nesto bolje resenje, ali svakako razmisli o prelasku na neki spoljasnji filter vece zapremine.
I tako dalje...
Kao sto vidis, nije da ljudi nece da se dogovore, vec sve ima svoje, sto se kaze, mnogo je promenljivih u igri.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Drazen
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2011
Poruke: 187
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sub Jul 16, 2011 9:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vama! Ali Blue, zamolio bi te da mi objasniš što je bolji sudjer filter od korner filtera? Po mojoj neiskusnoj logici nije. Jer sundjer je samo komad vate, a ovaj korner ima i hemijsku filtraciju vode! Npr. aktivni ugalj stavim u njega, naravno sasvim malo, jer ipak je rijec o akavrijumu od 30 litara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 16, 2011 10:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sundjer filter (jos jednom ponavljam: ako mislimo na istu stvar) ima vecu 'radnu' povrsinu, odnosno prostor za nastanjivanje nitrifikacionih bakterija koje tvoje ribe spasavaju od visoko toksicnog amonijaka i nitrita.
Nema nikakvog razloga da aktivni ugalj drzis stalno u filteru, samo po potrebi, a pod 'potrebom' se moze svesti npr. uklanjanje viska lekova, adsorpcija odredjenih jedinjenja koja boje vodu ili joj daju miris,...

Kad kazem sundjer filter, mislim na ovo:

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Drazen
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2011
Poruke: 187
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sub Jul 16, 2011 10:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislimo, na istu stvar! Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Drazen
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2011
Poruke: 187
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Ned Jul 17, 2011 9:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pitanje još jedno, pošto sam stavljao lijek, u akvarijum, koliko dugo moram da držim aktivni ugalj u filteru?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License