----------------------------------- calacab Sre Apr 10, 2019 9:51 pm ----------------------------------- Ok, gotova konstrukcija definitivno ispada. Iako firme koje ih prodaju garantuju da moze izdrzati tezinu koja je napisana, ne mogu da garantuju da moze tu tezinu konstantno drzati i da bolje uzmem nosace koji su deklarisani za mnogo vise od one koje bi koristio. Tipa, ako planiram 300kg da uzmem nesto sto je deklarisano na 500kg, tacnije, da bude 40-50% vise od maksimalne tezine akvarijuma. Na zalost, gotove konstrukcije u toj meri i sa tom nosivosti nema pa cu ipak da se vratim na prvobitnu ideju, pravljenje celicne konstrukcije. A sto se tice 28.000 to je bila jedina ponuda koju sam uopste dobio. Svi ostali bravari, koji se bave tom uslugom a koje sam kontaktirao, su samo odbili posao. @Peku, na zalost podrum nemam, inace bi rado tu odradio par akvarijuma i to vecih. Trenutno moja draga i ja sredjujemo ceo stan pa je u cosku jednom ostalo tih 110cm za koji smo jednoglasno odlucili da stavimo dva akvarijuma, jedan za mene, jedan za nju. Volimo akvaristiku pa sto da ne prosirimo malo hobi :) A sto bi bilo ruzno? Mislis na samu metalnu konstrukciju ili celokupnu ideju jednog akvarijuma na drugom? Pricvrscivanje za zid bi u svakom slucaju uradio. Imam u tom cosku dva noseca zida pa bi verovatno i pri dnu i pri vrhu pricvrstio na oba zida. Sto je sigurno sigurno je ^^ Ako neko ima bravara koji bi odradio ovaj posao i dalje ostaje, pomazite!!! xD