Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Betta.splendens
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2010
Poruke: 139
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Jan 13, 2010 4:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nedavno sam dobio akvarijum, od 25 l, u njemu trenutno imam, 2 japanke, i 5 zebrica, heto bi da ga ukrasim, odredjenim biljkama i panjevima, sad neki mi kazu da stavljam vestacke jel ce japanke da ih pojedu, a neki kazu da je to cista glupost, ja bi se iskreno odlucio za prave, sad rekoh da podelim ovo pitanje sa vama, pa da me vi posavetujete ako je moguce. unapred hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 13, 2010 4:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jan 13, 2010 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je jako mali akvarijum za ribe koje imas. Japanke vole da grickaju biljke tako da to imas u vidu. Bez obzira na velicinu tvog akvarijuma i on moze da se jako lepo sredi ali ga ne smes pretrpavati s ribama kao sto je sad slucaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Betta.splendens
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2010
Poruke: 139
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2010 4:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa sta mi predlazes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2010 11:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Japanke napolje, i kad bi bio veci akvarijum bilo bi ok jer je 25 litara bas malo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
ika97
Banovan
Banovan



Registrovan: 02 Nov 2009
Poruke: 210

PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2010 4:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

JA NE BI IZBACIO JAPANEK JESTE MALO POOSTENO ALI MNOGO SU LEPE RIBICE..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2010 5:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veliki pozdrav za još jednog mladog ljubitelja japanki! Svaki akvarista je kao početnik pravio ogromne početničke greške, hteli mi to da priznamo ili ne. Zato ti neću na tome zameriti kao neki forumaši koji se samo svadjaju. Naravno da si pogrešio kad si u taj akvarijum od 25 l stavio 2 japanke jer one nemaju želudac i moraju mnogo da jedu da bi organizam mogao da usvoji dovoljno hranljivih materija. Zbog velike količine izmeta, voda se ožasno brzo prlja, pa je potrebna veća količina vode i jak filter koji će celu količinu vode okrenuti barem 5 puta za sat vremena. Japanke takodje i brzo rastu i neke mogu da budu jako velike. Inače ja te prijateljski podržavam da nastaviš sa uzgojem ovih prelepih riba za koje ja tvrdim da su kraljice akvarijuma. Grešiti je ljudski, ali zato pametni ljudi stalno uče i usavršavaju svoje znanje i veštine. Pozdrav i samo napred!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ika97
Banovan
Banovan



Registrovan: 02 Nov 2009
Poruke: 210

PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2010 9:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@aca77
u pravi su...kraljice akvarijuma...prelepe su to ribe,eto naucih da one nemaju zeludac .ali znam da moraju mnogo da jedu i uvek kad im dam odmah nasrnu i sve pojedu... japanke su ribe poreklom iz azije tako da je tamo voda tvrda i hladna..i nemaju problema sa voodom..samo ja mislim treba neki bolji filter,,,na primer eto atman..ima dobrih modela namenjenih specijalno za japanke zato sto izuzetno mnogo prljaju vodu...ali cuvam ih i dalje imam trenutno valjda 27 ne znam sad bas tacno ne stizem da brojim svaki dan Smile
atman obrce i vise od 5 puta,naravno zavisi koju kolicinu vode..ne moze on 5 puta izbaciti 500 litara na sat Smile...ali na greskama se najbolje uci..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Betta.splendens
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2010
Poruke: 139
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pet Jan 15, 2010 10:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala vam aco, ali jedina mi je frka sto sam te 2 japanke dobio za poklon od veoma drage osobe, a da izbacim jednu nemam gde??? tako da sad moram da skupljam kintu za drugi aq....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Jan 15, 2010 12:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mislim da te nebi izasao skupo aq kod staklorezca da kupis aq od recimo 40-50l, od 4mm al sa ojacanjima gore i gore jednu pracku, mozda bi te staklo izaslo oko 1000-1500din-max, mozda cak i jeftinije, mene je staklo za ako od 25l od 4mm izaslo 500din, i da bilo je staklo i za spoljasnji filter-on je lepio i sve zajedno je bilo 500din...verujem da sam ja lepio i brusio ivice da bi me izaslo 350-400din,al nije bilo skupo da bi se ja mucio... tako da verujem da napravis aq od 40-50l od 4mm ili od 6mm da te nece izaci skupo,a japanke ce uzivati tu, a dragu osobu neces razocarati tj neces izbaciti 1njen poklon iz aq... Wink

pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Pet Jan 15, 2010 3:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja kad bih sad pravio aq ...narucio bih staklo 6mm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ika97
Banovan
Banovan



Registrovan: 02 Nov 2009
Poruke: 210

PorukaPoslao: Sub Jan 16, 2010 12:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nema potrebe moj je 4 mm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jan 16, 2010 6:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U zavisnosti od dimenzija se i formira debljina stakla. Iste litraze akvarijuma ne moraju da znace i istu debljinu stakla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
ika97
Banovan
Banovan



Registrovan: 02 Nov 2009
Poruke: 210

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2010 5:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da veliki aq su vece debljine...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License