Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko biljaka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
danicca994
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Apr 2017
Poruke: 8

PorukaPoslao: Sre Jun 28, 2017 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum od 280L je bio pun biljaka,akv.je visok 70cm,komplet pozadina je bila u zelenilu. Zbog selidbe sam oprala podlogu (kvarcni pesak) i ponovo formiralaa akv. zasadila isto veliko bilje i gotovi svo bilje je propalo,vec 6meseci to bilje propada,sad su ostali samo mali pelceri...
E sad ovako :
-sigurna sam da je svetlo dobro, 2m led dioda,iste led diode kao i kada je bilje u potpunosti uspevalo.
-mislila sam da je najveci problem sto sam oprala podlogu,25kg kvarcnog peska,granulacije 1-2mm,tako da sam onda ubacila i zaledjene plocice zemlje pod bilje u podlogu,da ne bih zamutila vodu i samim tim zemlju sam ubacila jer mislim da biljkama trebaju hranljive materije
- vec 2 meseca od kako je i zemlja tu,ali sa biljkama se nista ne desava.
Mislim da je ostala jos treca stvar,a to je mnogo ugljendioksida ili mnogo kiseonika.
Evo i fotografija,sa nadom da neko moze da mi da neki savet vezan za biljke.
Sve ribice su zdrave,nemam problem sa algama,jednom nedeljno menjam 30% vode , mislim da akvarijum odrzavam kako treba...

Hvala unapred. 😊
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jun 28, 2017 10:54 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Jun 29, 2017 10:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hm, baš me čudi. Moje iskustvo sa valisnerijom je takvo da mislim da kada bi je zasadio u pepeo ona bi rasla. Prvo, mislim da led diode nisu dovoljne u biljnom akvarijumu koji ima dubinu od 70cm. Za tako duboke biljne akvarijume koristi se isključivo MH rasveta. Druga rasveta prosto ne dopire do dna. Znaš kako, biljkama treba neko vreme da se oporave od čupanja, sečenja korena, presađivanja...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Jun 29, 2017 12:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hm !da ti nije na starom mestu akvarijum stajao negde blizu prozora svetla gde je dobijao dodatne svetlosti od sunca _prozora a sada ne ili obrnuto !tvoja situacija je bas zanimljiva !!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav drugari, ima li neko za poklo... nasdvoje Na poklon 2 Ned Okt 01, 2023 9:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License