Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko indentifikacije alge Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milan001i
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2013
Poruke: 60
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Avg 05, 2013 5:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Vise o akvarijumu na http://www.akvarijum.org/forum/55l-t15151.html

Na podlozi formira takoreci tepih, prvo se pojavila na cubi, i bila dosta svetlija, pa je nakon nekog vremena ovako potamnila i pocela da se siri. Smanjio sam osvetljenje za pola, tj iskljucio jednu stedljivu pre 2 dana. Prvo sam sumnjao da je cladophora, a sad sumjam da je cijano bakterija, i ne znam vise sta da mislim, procitao xxx tema, guglao, ali nisam pametan koja je.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Avg 05, 2013 5:59 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

dundee
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 231
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pon Avg 05, 2013 6:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako dobro vidim izgleda kao zelena končasta.. amano shrimp je jede, provjereno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelko94
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 54
Lokacija: Nis-Balicevac

PorukaPoslao: Pon Avg 05, 2013 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cetkicu za zube u ruke i skidaj je.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Avg 05, 2013 6:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nesto mi je mnogo tamnija i ljigavija od koncaste alge. Lici mi na cijano, pogotovu sto obrazuje film po podlozi, jos i ako izgleda onako slepljeno, kao da je neko prosuo nesto po dnu, onda nema sumnje. Zelena koncasta je sa vise volumena! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 05, 2013 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cijano bih rekao da je sigurna, a cini mi se da nije jedina. Krupnija i ostra slika bi znatno pomogla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan001i
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2013
Poruke: 60
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Avg 05, 2013 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo se na cubi pojavila i izgledala ovako kad sam je mehanicki uklanjao:

[img]http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_85962917_12.JPG[img]

Pa je zatim ovako pocela da dobija plavo-zelenu nijansu i na pogled izgleda ljigavo pa mislim da je cijano. A mozda su i jedna i druga... Evo upakovao sam slike u punoj velicini i uploadovao, pa ko zeli da pogleda malo bolje, vidi se lepo kad se zumira, evo linka:
http://speedy.sh/Qf6SZ/123.rar
Probacu da zamracim ak na 4 dana, pa ako ne urodi plodim da probam sa eritromicinom...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan001i
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2013
Poruke: 60
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Avg 05, 2013 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Promasio sam kosu crtu na kraju ispred img i slika se nije postovala, ali se moze videti preko tog linka, a posto nema opcija edit neka neko od moderatora ispravi i obrise ovu poruku Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Avg 05, 2013 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue exit ti je preparat za cijano bakteriju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelko94
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 54
Lokacija: Nis-Balicevac

PorukaPoslao: Uto Avg 06, 2013 1:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Problem cijanobakterije moze resiti eritromicin(200 mg na 50l vode).Ovo moze resiti problem ali moze i dovesti do disbalansa u akvarijumu,jer antibiotik unistava i korisne bakterije sto moze dovesti do povecanja kolicine amonijaka a samim tim jos veci problem.Izbor je na tebi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Milan001i
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2013
Poruke: 60
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Avg 09, 2013 3:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citiram clana mmsl koji je pisao u jednoj slicnoj temi, i to cu primeniti:
"ne igraj se sa cijano bakterijom i eritromicinom, jer lako mozes da pobijes sve ribe. prvo, slusaj savete samo onih koji su imali cijano bakteriju i koji su je lecili... drugo, nikako se ne stavlja 200mg na 50l vode, jer to moze da bude kobno... trece uzrok za pojavljivanje cijano bakterije ne mozes naci jer jos uvek nikome nije poznat, niko ti ne moze reci kako je dosla do tvog akvarijuma, to je jako otpotna i izdrzljiva bakterija i mopzes je uneti u akvarijum na mnogo nacina, putem vode, prljavih ruku, zarazene ribe ili trave, na milion nacina... svetlost u akvarijumu i nagomilavanje hrane nemaju veze sa pojavljivanjem cijano, to samo moze da ubrza njen razvoj ali ne da se zbog toga stvori... eritromicin je veom jak lek jako stetan za zivi svet u akvarijumu prekomerna doza moze dovesti do kobnih posledica, zato treba biti oprezan...
evo kako ces leciti to, ovo je recept koji ja koristim i do sada se pokazao vise nego dobar...
tretman traje nekoliko dana, moras raditi tacno kako ti napisem i neces imati problema...
1.dan 2mg leka na litar vode, znaci na 50l ide 100mg leka.
2.dan zamena polovine vode, sifoniranje peska, i dodavanje pola doze leka, znaci ako je prvi dan bilo 100mg, drugi dan stavljas 50...
3.dan zamena trecine vode, i polovina doze leka
4.dan pauza
5.dan zamena vode, sifoniranje peska, i pranje filter mase
sve ovo mora ovako jer cijano bakterija iako vidno nestane ona je tu i lebdi po vodi, cim neki parametri ponovo padnu ona ce se pojaviti, zato je moras radikalno ubiti i zato mora ovako, 5 dana se cimas ali posle si miran. da napomenem jos, eritromicin se kupuje u apotekama na recept, ima od 250mg i od 500mg. sve je jedno koji ces uzeti samo je bitno da kada uzmes tabletu podelis je na onoliko mg koliko ti treba i tako je izmrvis na sto sitnije i sipas u vodu... npr ja sam u akvarijum od 300 litara stavljao jednu celu od 500mg i joj jedno parcence, podelio sam tu id 500mg na 5 delova i ubacio jedan deo, tako sam dobio na 300l , 600mg i tako sam lecio... eto toliko od mene, pa ti pitaj jos nesto i srecno...."
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License