Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko izbora ribica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
AnaBG
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Jul 2011
Poruke: 4

PorukaPoslao: Ned Jul 17, 2011 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam akvarijum od 30L (+/-2L), filter Sera fil 60 i vazdusnu pumpu Sera air 110. Imam i mali rasprsivac, zakopan u podlogu, jedan manji lava kamen, koji sluzi da pridrzava mangrov mali panj, dok se ne natopi. Imam malo hranljive podloge i preko toga beli kvarcni pesak 1-2mm. Od biljaka imam dve vrste, ne znam im imena, jedna je posadjena napred (biljka prvog plana) kao svetlo zelena trava izgleda, a druga je pozadi, biljka srednjeg plana, zbog visine od 30cm nije mogla biljka viseg plana, pa smo nasli kompromis.
Dvoumim se koje ribice da uzmem, iskreno nemam zivaca da ih mrestim, a citam da se vecina njih mresti na otprilike 4 nedelje (kad su zivorodke u pitanju) a za ikrasice nisam nasla taj podatak.
Koliko i kojih ribica mi preporucujete?
Pozdrav i hvala unapred!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jul 17, 2011 8:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

-(Il!j4-
Akvarista



Registrovan: 16 Jul 2011
Poruke: 46
Lokacija: Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Jul 17, 2011 8:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cuvaj molly-je ksifoe ili gupie po mom misljenu pomesaj sam necim min 2 vrste i nekog cory-ja

to je bar moje misljenje pozdrav

ps. nece se mrestiti u yajednickom akvarijumu tj vrlo tesko
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Balkan
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 171
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Ned Jul 17, 2011 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi ako si pocetnik najvise preporucujem gupike ili ksifoe. Ako te pak ne zanimaju zivorotke onda uzmi nekoliko neonki da imas malo jato. Uz njih uzmi i kojeg coridorasa i ancitrusa. To su moje preporuke!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mixi767
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 77
Lokacija: Beograd-Umka-Pecani

PorukaPoslao: Ned Jul 17, 2011 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moja preporuka ti je da uzmaes gupike ili moli i nekog cistaca za pocetak... Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cuja
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 266
Lokacija: Ravno Selo/okolina Novog Sada

PorukaPoslao: Ned Jul 17, 2011 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gupike Molike Corydorasa i Ancistrusa
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
black dragon
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Apr 2011
Poruke: 220
Lokacija: bojnik(okolina leskovca)

PorukaPoslao: Ned Jul 17, 2011 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1 najbolje ti je da za pocetak uzmes gupi,moli,ksifo ili platy koje ce se mrestiti u akvarijumu a ti tu nista netrebas da se opterecujes

2 ako ne zelis prvi predlog onda uzmi zebrice,neonke ili tetre(mada su neonke dosta osetljivije od ostalih)

uz oba predloga idu mulasi i algari
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cuja
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 266
Lokacija: Ravno Selo/okolina Novog Sada

PorukaPoslao: Ned Jul 17, 2011 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako hoces ikrasice najbolje ti je zebrice i neonke....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Mirko_98
Akvarista



Registrovan: 16 Maj 2011
Poruke: 293
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Jul 17, 2011 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od ikrašica možeš: corydorase i ancistruse ( nemoj previše ancistrusa jer radtu oko 15cm ) tetre http://www.akvarijum.org/forum/tetre-t655.html možeš zebrice. Neonke ti ne bih preporučio jer treba im dobro iscikliran akvarijum i osetljive su Rolling Eyes Takođe možeš razbore http://www.akvarijum.org/forum.....-t628.html
Od živorotki moežeš: Gupike, Platike, Molike ili ksifoe sad šta ti se sviđa Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AnaBG
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Jul 2011
Poruke: 4

PorukaPoslao: Ned Jul 17, 2011 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na predlozima, pogledala sam ribice sto ste mi predlozili i sve su mi podjednako lepe, malo mi odskacu po lepoti jedino tetre ali predpostavljam da nema bas svih vrsta da se nadje u prodaji kod nas? Npr Crna fantom tetra ili Kameleon tetra? I da li su Corydoras i Ancistrus neophodni u svakoj varijanti? I poslednja stvar, zivorotke radjaju minijature, pa ih odrasle ribice pojedu a sta se desava sa ikrasicama? Da li odrasle ribice jedu svoju ikru? I koji preparat koristiti da se pospesi rast biljaka?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Balkan
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 171
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Pon Jul 18, 2011 1:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cory i Anci su ti neophodni jer bi morala da sedmicno cistis cijeli akvarijum,a pri tome ti alge ne bi dale mira. Sto se tice zivototki one radjaju male ribice ali vece od onih koje se izlegu iz ikre,e sad ako ne odvojis zenku zivorotke ostale ribice ce pojesti mlade!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirko_98
Akvarista



Registrovan: 16 Maj 2011
Poruke: 293
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Jul 18, 2011 3:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koridorasi i ancistrusi su na neki način korisni jer skupljaju hranu sadnakoje ostale ribe ne pojedu Wink E sad, ne slažem se sa Balkanom jer akvarijum mora da se čisti jednom godišnje, znači generalno čišćenje, vadiš sve iz akvarijuma i pereš akvarijum kiselinom Very Happy Ancistrus čisto malo može da ti pomogne tako što će da skida alge sa stakla ali ga moraš hraniti kao i sve ostale ribe Rolling Eyes Najbolje ga je hraniti hranom biljnog porekla da bi i kada bi odrastao skidao alge sa stakla Very Happy U 99% slučajeva se dešavalo da kad ancistrus odraste da se ulenji i prestane da skida alge tras A to se dešava jer ga neki hrane npr mesom što nema nikakve veze sa biljnim poreklom Rolling Eyes Kod živorotki možeš imati platajuću travu u akvarijumu gde bi se malo ribice sakrivale od velikih u zajedničkom akvarijumu Rolling Eyes Mada moja preporuka je da imaš mresni akvarijum i tu da se kote ženke jer u zajedničkom akvarijumu bi od 30-40 komada koliko ona okoti preživelo samo 5-6 Sad A ikrašice ima koje jedu svoju ikru npr. tetre, zebrice, neonke itd a ima i koje čuvaju svoju ikru i mlađ npr dvodihalice, ciklidi itd Mada za dvodihalice važi da čuvaju ikru sve dok se mlađ ne izvali a kada se izvali iz ikre onda je napuštaju Wink A za uspešniji rast biljaka možeš koristiti Tetra PlantaMin, Sera florena. mikroelementi i makroelementi, CO2 itd itd Very Happy Izvinite ako sam malo otišao u offtopic
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 18, 2011 7:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Balkan ::
Cory i Anci su ti neophodni jer bi morala da sedmicno cistis cijeli akvarijum,a pri tome ti alge ne bi dale mira. Sto se tice zivototki one radjaju male ribice ali vece od onih koje se izlegu iz ikre,e sad ako ne odvojis zenku zivorotke ostale ribice ce pojesti mlade!


Zamolio bih te da ne ucestvujes u ovoj temi jer iznosis pogresne podatke em si i sam pocetik.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AnaBG
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Jul 2011
Poruke: 4

PorukaPoslao: Pon Jul 18, 2011 1:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno na odgovorima, pogledacu danas jos malo oko zivorotki pa cu se odluciti. Jos jedno pitanje samo, posto akvarijum nije bas veliki i ne mogu da stavim puno ribica, da li je pametno mesati npr Guppy i Platy ili da se drzim jedne vrste?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
-(Il!j4-
Akvarista



Registrovan: 16 Jul 2011
Poruke: 46
Lokacija: Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Jul 18, 2011 1:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

po meni slobodno pomesaj

pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirko_98
Akvarista



Registrovan: 16 Maj 2011
Poruke: 293
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Jul 18, 2011 2:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gupi i plati možeš slobodno da pomešaš neće se dirati Wink Uglavnom sve živorotke možeš da držiš zajedno Rolling Eyes E sad, neki kažu da Ksifoforusi i platike ne idu zajedno jer hoće međusobno da se ukrste pa dobiješ mlađ koja bi bila neplodna Sad Ali ja sam mesecima imao ksifoforuse i platike u akvarijumu od 64L i nikada se nisu međusobno ukrstili, tako da ti sve zavisi od slučaja do slučaja Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License