Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko izbora ribica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Dalmos




Registrovan: 30 Nov 2011
Poruke: 0

PorukaPoslao: Čet Dec 01, 2011 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze li mi neko pomoci oko odabira ribica za akvarijum?Zeleo bih da drzim papagajke ali ne znam sa kojim ribicama se one slazu ? Akvarijum ima 170 litara,a evo i njegove fotografije,trenutno se ciklira sedmi dan … Pored papagajki volim i neonke ali znam da je nemoguce drzati ih zajedno.Znam da papagajke mogu ici sa ciklidima ali njih nesto i ne volim... Postoji li neka miroljubivija vrsta ribe koja bi se lepo slagala sa papagajkama?

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Dec 01, 2011 4:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Dec 01, 2011 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako smem da kazem mnogo ruzna riba. Vidjao sam je kod nekih ali ne vidim sta je to sto nekog privlaci ka toj ribi.

Lepa litraza kao i komoda i steta bi bilo sve to iskoristiti za te ribe, dakle navijam za promenu riblje vrste Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Dalmos




Registrovan: 30 Nov 2011
Poruke: 0

PorukaPoslao: Čet Dec 01, 2011 6:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Devojka hoce bar 2 papagajke u akvarijumu,pa da joj ucinim. Smile Ispravio bih se,volim ciklide ali nisam bio siguran zbog njihove agresivnosti.U akvarijum ce ici africki m'buna ciklidi plus jedan par papagajki i to bi bilo to Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Dec 01, 2011 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zene su uvek u pravu i ne treba razmisljati da se krene sa njima polemisati Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Dalmos




Registrovan: 30 Nov 2011
Poruke: 0

PorukaPoslao: Čet Dec 01, 2011 8:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Potpuno se slazem sa tobom!xD Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
predragkostic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Nov 2011
Poruke: 3
Lokacija: Despotovac

PorukaPoslao: Čet Dec 01, 2011 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bre kod mene smotra kratko traje... Laughing jako lep akvarijum... Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Dec 01, 2011 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uz papagajke ubaci i cvikcangle, motorcangle, srafciger, cekic i francuski kljuc Very Happy Salim se. Mozes nesto od pirana, ciklida drugih, algara, botia... Video sam kod jednog ortaka svasta lepo i veliko u akvarijumima od 700litara. Lik drzi gibicepse od 60cm, pangazijusa od 50cm, jato pirana, dzek dempsije, delfine i ko zna sta jos ima tamo veliko od ciklida...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Dec 01, 2011 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Anboy

Mislim da delfin nece moci stati u ovaj akvarijum, mozda nekako da se nagura ali onda ce viriti rep iz akvarijuma Very Happy

Botia je dobar predlog, video sam jednom jednu koja je imala preko 10 godina, mnogo lep primerak Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Dalmos




Registrovan: 30 Nov 2011
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pet Dec 02, 2011 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na pohvalama,hvala na savetima,mozda ubacim i neki srafciger ko zna ... xD Postavljam fotografije kad sve bude zavrseno. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marko.pa
Akvarista



Registrovan: 27 Nov 2011
Poruke: 139
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pet Dec 02, 2011 11:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mala je to litraza za bilo sta pored tih papagaja.
Uzmi njih i drzi ih jedno vreme dok devojci ne dosadi,
pa joj bude sve jedno.
U medjuvremenu je odvedes kod par ljudi koji imaju lepe akvarijume, sa finim rasnim ciklidima ili sa biljnim akvarijumima punim kraljevskih neonki.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Dalmos




Registrovan: 30 Nov 2011
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sre Jan 04, 2012 1:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Marko poslusao sam te,prvobitno su u akvarijumu boravile papagajke i nesto m buna ciklida ali sad je to sve izbaceno,unutra su kraljevske neonke i ramirezi.Sada mi problem predstavlja pumpa sa slike koja je izgleda mnogo jaka za njih i imam problem oko izbora biljaka,hranljivu podlogu nisam ubacivao jer nisam imao u planu da stavljam biljke. Do sada sam dosta novca potrosio na biljke koje u mom akvarijumu nisu uspele da se odrze,tacnije uvenule su. Ne znam da li smem da koristim nesto od tecnog djubriva obzirom da su ramirezi dosta osetljivi? Molim za pomoc oko izbora biljaka,potrebne su mi neke koje su lakse za odrzavanje i ne znam da li moram da menjam pumpu ili postoji mogucnost da se njena jacina smanji?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marko.pa
Akvarista



Registrovan: 27 Nov 2011
Poruke: 139
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Jan 04, 2012 7:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ta pumpa je krs i slaba je filtracija.
Probaj da nabavis neki kanister filter koji ce u kompletu ici sa sprej barom.
Tako ces rasporediti mlaz vode.
Video sam negde u oglasima da neko prodaje skoro nov atman ef1 za 3000.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Dalmos




Registrovan: 30 Nov 2011
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sre Jan 04, 2012 7:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam ja spoljasnji filter,voda je savrseno bistra,a pumpu cu definitivno morati da menjam,mlaz bukvalno nosi ribice po akvarijumu ... xD
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Jan 04, 2012 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aj baci neku novu sliku akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Čet Jan 05, 2012 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posteno sam se isplakao od smeha oko ovih papagajki i ostalog alata! Samo sam cekao ko ce da se nasali. Anboy me je pretekao...
Elem, moraces da poradis na podlozi ako zelis biljke. To nije nista strasno niti je velik posao u pitanju. Ako si spreman da krenes u obracun sa podlogom javi da te usmerimo!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License