----------------------------------- milos tarot Ned Maj 06, 2018 7:40 pm Pomoc oko kamenja za akvarijum ----------------------------------- pozdrav braco forumasi ja zivim u vojvodini pancevo(okolina) znaci ravnica e sad bi ja teo da vas pitam dal neko zna gde u ravnici moze da se nadje kamen posto nisam nesto pri parama pa necu da kupim pa bi bio zahvalan ako bi mi neko reko gde moze da se nadje ja sam vidjo samo one sa pruge i neko brao kamenje sa dunava onako uz obalu ali neznam dal valjaju ----------------------------------- skendro1 Ned Maj 06, 2018 8:47 pm ----------------------------------- Stavis ih u sonu kiselinu i ako ne ispustaju nista (mehurie) onda valjaju :D ----------------------------------- Peku Pon Maj 07, 2018 2:20 am ----------------------------------- Nemoj da stavljas kamen u sonu kiselinu to je mnogo loša ideja. Reakcija može biti burna a i može doći do stvaranja otrovnih gasova. Kamen se poliva kiselinom(peniće malo svaki koji nije predhodno opran). Sirće ti je najbolje za test i najpametnije koristiti ako vidiš penušanje, čuješ šuštanje ne bi valjalo da ga ubacuješ u akvarijum. Pazi samo da te ne vide kako polivaš kamenje proglasiće te za maga :P