Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko mladji Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mungos
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2010
Poruke: 47
Lokacija: vrci

PorukaPoslao: Uto Jun 15, 2010 4:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skoro su mi se omrestile dwe ribice i to ksifo rubin i gupika..ukupno imam 11 malaca...pa me zanima nesto oko ishrane...kupio sam kultururu artemija stawio je u vodu juce i cekam da se izlegu...pa bih hteo da pitam koliko dugo mogu one da opstanu ziwe i koliko ubacujem pri hranjenju malaca..da napomenem da sa malcima drzim i kozice:-)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jun 15, 2010 4:29 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Jun 15, 2010 5:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja cu samo da cestitam i nadam se da ce se neko javiti ko ima iskustva u tome
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Uto Jun 15, 2010 8:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma sa zivorotkama nije tesko, mozes da ih hranis i suvom isitnjenom hranom, a kako budu rasli da ih hranis artemijom Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Jun 15, 2010 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Artemija dok dobija sve kako treba moze dugo da zivi, ja licno ih tako koristim da napunim jednu bocu vodom stavim soli i rasprsivac unutra i 24h mi vrti vodu. Imam jako sitno sito i sa silikonskom cevi vadim napolje kolko mi treba. Ako voda kod artemije pocne da smrdi ondak ima vise uginulih nego zivih. Tacno ne znam kolko dugo zive al ja sam nekad i 7 dana koristio istu bocu pa cak se i desavalo da koji opstane u akv i poraste na vecu velicinu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske
Akvarista



Registrovan: 25 Apr 2009
Poruke: 52
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Sre Jun 16, 2010 12:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa zivorotkama nije problem oko ishrane mozes ih hraniti i suvom lisnatom hranom samo je usitni dobro. Ja sam ih hranio i jajetom, uzmes u litar prokljucale vode sipas vrlo malo soli ,razbijes jedno jaje( prethodno ga umutis kao za kajganu), zatim pokupis jaje i kroz cediljku ga istisnes onako muski sve to stavis na al. foliju na neku tacnu i u zamrzivac. Kad se zaledi samo odlomis parcence potopis u vodu i promrljas kroz prsti. Mladj odlicno napreduje. Provereno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Sre Jun 30, 2010 10:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hranu za odrasle ribice samelji na mlin za kafu dok ne postane sitna kao prašina. To je dovoljno za početak, ali moraš i da im dopunjuješ jelovnik priprodnom hranom. Pored gore pomenutog žumanceta i artemije, ja volim ponekad na vrh kašičice da im ubacim i sitnu alevu papriku (slatku) koju vole da jedu, Isto tako na mlin za kafu ponekad sameljem i malo sojinih pahuljica koje možeš da kupiš u prodavnici zdrave hrane, samo sa sojom nemoj preterivati jer može i da škodi. Spanać se osuši na suncu pa isto tako samelje. Isto tako sameljem i sušeni tubifeks, onaj u kockama, kao i sušene larve komaraca. Tako pripremljena hrana je vrlo jeftina, a neuporedivo kvalitetnija. Malo mašte i ljubavi prema akvaristici i može puno toga da se uradi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
darko.potic.33
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2010
Poruke: 206
Lokacija: Srbija, Nis

PorukaPoslao: Pon Avg 09, 2010 9:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jel moze neko da mi kaze koli vremena treba,odnosno koliko treba maldj gupija i platice da poraste da bi mogle bezbeno da se stave sa ostalim ribicama u akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Avg 09, 2010 10:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sve zavisi os samih ribica i njihovog razvijanja i rasta. Uglavnom ubacujes u akvarijum onda kada mala ribica nemoze najvecoj ribi da stane u usta ( znaci da nemoze da je pojede veca riba ).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
darko.potic.33
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2010
Poruke: 206
Lokacija: Srbija, Nis

PorukaPoslao: Pon Avg 09, 2010 11:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
darko.potic.33
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2010
Poruke: 206
Lokacija: Srbija, Nis

PorukaPoslao: Sre Avg 11, 2010 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U spoljnom filteru trenutno imam mladj platica i guppy,ali kako je vreme prolazilo voda se zaprljala i vec bi trebalo da je zamenim,medjutim nemam pomocni akvarijum,i neznam da li je preporucljivo da nakon zamene vode u filtru mogu da vratim i mladj...Inreresuje me koliko je rizicno da se tako male ribice stave u novu vodu?
Molim vas za savet!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Avg 12, 2010 12:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vodu u filterom menjas sa onom vodom iz akvarijuma ( pokusaj da izvuces sto cistiju vodu iz akvarijuma ) a nikad novom i friska vodom. Takodje bio filtracija ti nesme dugo boraviti van vode kako ne bi unistio kolonije dobrih bakterija a istu peres u akvarijumskoj vodi ( nikad pod mlazom cesmovace ). Malce mozes prepaciti u nekoj posudi ( veca tegla, plasticna cinija .... ) u kojoj ces takodje imati akvarijumsku vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License