Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko mresta tanichthys albonubesa. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sub Jul 10, 2010 3:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koji uslovi su potrebni za mrest tanichthys albonubesa?Kako se razlikuju muzjak i zenka?Imam 6 komada,pa bi da ih razmnozavam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jul 10, 2010 3:04 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Jul 12, 2010 11:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ih imam i to jako puno njih preko 300 kom. Sad sam prestao sa mrestom jer nemam mesta a i na pijaci slabo prolazi.
Razlika imedju muzjaka i zenke je to da muzjak ima ravnu belu crtu dok zenki je kod stomaka malo iskrivljeno al bas jako malo, mozes jos da ih razlikujes tako da ih cesto gledas i muzjaci rasire svoja peraja i tako se sapure oko zenki.
Razmnozavanje je malo tesko jer su oni u jatu i vise dana izbacuju ikru ne kao kod ostalih riba. Moze se pokusati da ih stavljas po parovima i tako izmrestiti al tu nece svaka zenka da izbaci ikru. Ja im nekad ubacim dva muzjaka na jednu zenku i to mi je dosta puta pomoglo.
Treba paziti sa temperaturom u akvarijumu jer ne vole bas jako toplu vodu i jako treba paziti na vazduh u vodi jer im treba vise vazduha u vodi, ne podnose manjak vazduha.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Pon Jul 12, 2010 12:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U akvarijumu temperatura se krece oko 27 stepeni celzijusa,kiseonik radi i danju i nocu i to bas dosta baloncica.Dali ima sanse da mi nesto ostane od ikre pored skalara,crnih tetri i crnih neonki?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Jul 12, 2010 1:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nista od toga nece ostati, kako ce izbacivati ikru to vec tetre skupe a ako slucajno ostane koji to ce skalar da pocapa. Veci akvaristi ih stavljaju u poseban akv gde nema drugih riba i puste da rade svoj posao ili mozes kako sam ja opisao u mali akv sa dva muzjaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Pon Jul 12, 2010 1:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako cu i uraditi u jedan mali aq i cepam!A sta da stavim od bilja,kakvu podlogu,.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Jul 12, 2010 1:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam im stavljao javansku mahovinu ili zelenu vatu za razmnozavanje evo i slike da shvatis kako to izgleda. Ovo je samo za razmnozavanje akv
Image
Ribice su u zajednickom akv kad vidim zenku da joj je velik stomak ondak stavljam posebno u mekanu vodu i mreza sto je ispod treba da propusti ikru znaci 5mm rupice ili 3 mm da ribica ne moze da prodje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Pon Jul 12, 2010 2:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sta je ta kao zelena hartija?
Kolike velicine su maticne ribice?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Jul 12, 2010 2:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to je mreza, ribice ne mogu da dodju do ikre nego kako polazu ikru to sve spada dole i ako imas takvu zenku koja jede ikru ondak ovako mozes da spasis ikru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Pon Jul 12, 2010 2:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja jos uvek nesta neznam,jer sam ih kupio 2 jula,nikad nisam ih mrestio,pa zato pitam,hocu da se oprobam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Pet Avg 06, 2010 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dva mizjaka su kao izbledela,i imaju podignuta peraja,dali se bore za teritoriju ili hoce da privuku zenke za mrest?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Avg 08, 2010 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oce da privuku zenke posto oni sve rade u koloniji tako i muzjaci se vise sapure jedan drugom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License