Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko novog akvarijuma za ciklide Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
VeDe
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2013
Poruke: 96
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Uto Maj 23, 2017 10:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, upravo sam formirao juce akvarijum i odlucio da u njima drzim ciklide, pa me interesuje da li je podloga dobra ili moram staviti sitniju? Sad Nemam iskustva sa ciklidima, ranije sam drzao obicne ribe u mnogo manjem akvarijumu 112L ... a ovaj je oko 220L.... hvala na odgovoru.... a da planiram da drzim za pocetak zutace Labidochromis caeruleus "Kakusa" jedno 10tak komada...

https://ibb.co/f76MiF
https://ibb.co/gitZ3F
https://ibb.co/dMcSOF

Image
Image
Image


Poslednji izmenio nesa69 dana Uto Maj 23, 2017 11:20 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nesa69: Popravljeni linkovi za slike (uvek stavi linkove koji se završavaju sa .jpg). Probaš da li se vidi sa dugmetom "Pregled poruke". Dobro došao nazad :)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 23, 2017 10:35 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Uto Maj 23, 2017 3:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nije to krupno,tako je i kod mene i nema nikakvih problema
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeDe
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2013
Poruke: 96
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Uto Maj 23, 2017 3:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru, tako sam i ja mislio ali neki kazu da mora sitan..... ovo je lakse i za odrzavanje a i mislim da je za zdrav zivot ciklida bitna ishrana i kvalitet vode...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
cvijo
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 338
Lokacija: Skopje

PorukaPoslao: Uto Maj 23, 2017 8:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

PODLOGA

Malawi cikllidima odgovara sitniji pesak !
E sad iskustva su razlicita ,
sitan pesak je ,,zbijeniji" a samim tim prljavstina ostaje na povrsini ali je zato tezi za sifoniranje - cesto sa djubretom povucemo i taj sitan pesak Wink
krupniji pesakl, prljavstina prodire medju (krupnijim) zrnima zadrzava se ali je laksi za sifoniranje zato sto su teza zrna Wink

KAMENJE
Svidja mi se ovo recno kamenje Bravo samo razbij ga u dve grupe da bi dobio vise ,,markera=teritorije,, za ciklide
a i vizuelno mislim da ces dobiti ,,veci akvarijum,, a ispred dodaj isto samo sitnije da bi dobio i na ,,dubini,, Bravo

RIBE
za pocetak > Labidochromis caeruleus je odlican izbor za upoznavanje sa ovim ciklidima Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Uto Maj 23, 2017 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image kod mene je slicno kamenje,uz redovno odrzavanje nemas brige.i kako god im namestio ti kamenje oni ce to sami da razmeste kako oni oce
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvijo
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 338
Lokacija: Skopje

PorukaPoslao: Sre Maj 24, 2017 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Question
Loco-Serbia ::
... kod mene je slicno kamenje,uz redovno odrzavanje nemas brige.i kako god im namestio ti kamenje oni ce to sami da razmeste kako oni oce

Hmmm ! Arrow
Sta ce sami da razmeste ? Kamenje !? Shocked
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Čet Maj 25, 2017 12:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mislio sam kamencice Very Happy nisam se lepo izrazio Very Happy ja mojima stalno izravnam sve da bude jedna oni iskopaju rupe skroz do stakla ociste od kamencica tako da nema smisla uredjivati im nesto Very Happy na to sam mislio
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvijo
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 338
Lokacija: Skopje

PorukaPoslao: Čet Maj 25, 2017 1:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Loco-Serbia ::
mislio sam kamencice Very Happy nisam se lepo izrazio Very Happy ja mojima stalno izravnam sve da bude jedna oni iskopaju rupe skroz do stakla ociste od kamencica tako da nema smisla uredjivati im nesto Very Happy na to sam mislio

Image
Najbolje je zalepiti stiropor ispod podloge-peska i kamenja (prvo se stavi stiropor pa kamenje pa pesak i na kraju voda) Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Maj 25, 2017 12:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ili malo to zakomplikujemo i osiguramo. Sredi se skejp po zelji na suvo. Zatim se sa donje strane zalepi silikon po kamenu i kada se osusi vrati se u akvarijum Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeDe
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2013
Poruke: 96
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Pon Maj 29, 2017 2:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ispomerao sam i napravio pecine.. kada neko naidje nema ni jedne ribe u akvarijumu.. sve se sakriju.. Very Happy lepo su jos i prokopali tako da ispod ovog kamenja ima tunela i pecina na pretek....
e sad, planirao sam da barem sa strane stavim neku biljku, nesto kao trska ili slicno, moze li mi neko preporuciti sta bi tu moglo da se stavi od biljaka? hvala

http://imgur.com/m5IICSY
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
cvijo
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 338
Lokacija: Skopje

PorukaPoslao: Pon Maj 29, 2017 4:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hmmm !
Image
Ja na ovoj slici ne vidim promene Wink sto se kamenja tice , jedino vidim da si ubacio L.Caeruleuse i M.Estherae Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeDe
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2013
Poruke: 96
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Pon Maj 29, 2017 5:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa nisam ih skroz pomerao nego ispomerao, komplikovano mi je jer su ogromni.. napravio sam dosta ulaza i ima par pecina i prolaza gde ulaze i zavlace se, u neko vreme cu izbaciti ovo kamenje to sam dobio sa akvarijumom i ovi sto su selili i montirali su to tako stavili, pa reko da sa strane ubacim neku trsku ili nesto da ne bude monotono ako ima smisla..... inace u zivo i ovako izgleda zanimljivo....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
VeDe
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2013
Poruke: 96
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Pon Maj 29, 2017 5:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nego i vodu, da menjam ono standard jednu trecinu nedeljno ili moze na duzi period? Akvarijum je oko 300L, atman f4 pumpa... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
cvijo
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 338
Lokacija: Skopje

PorukaPoslao: Uto Maj 30, 2017 12:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

VeDe ::
Pa nisam ih skroz pomerao nego ispomerao, komplikovano mi je jer su ogromni.. napravio sam dosta ulaza i ima par pecina i prolaza gde ulaze i zavlace se, u neko vreme cu izbaciti ovo kamenje to sam dobio sa akvarijumom i ovi sto su selili i montirali su to tako stavili, pa reko da sa strane ubacim neku trsku ili nesto da ne bude monotono ako ima smisla..... inace u zivo i ovako izgleda zanimljivo....


Pisao sam nesto o teritorijalnosti , uredjenju ... dao neki predlog , ali nvz Wink
Mislim da nisi nista dobio sem nekoliko prolaza- tunela Rolling Eyes ali dobro ,ako ne sada razmestices kada izgubis 2-3 ciklida Sad
Moje kamenje je duplo vece od tvog pa mislim da sam odradio dobar setup
Image

Malavcima odgovara sto cistija voda , preporucljivo pumpa snage X7 od litraze i redovna zamena vode 1/3 nedeljno Bravo
PS nije strasno ako nekad preskocis Embarassed
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
froger
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2012
Poruke: 119
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 01, 2017 12:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po mom iskustvu je najbolje da nadjes pljosnate kamene ploce jer su najstabilnije, a lako se kad se poredjaju dobije dosta prolaza i mesta gde ribe mogu da se sakriju. Pesak mislim da je OK. Ako je previse sitan onda hoce da se u njemu formiraju gasovi azotnih jedinjenja koji su iritabilni pa cak i otrovni za ribe. Ja bih tu stavio jos kamenja jer afrikanci umeju da budu zestoko agresivni. Evo imao ovde neka tema sa mojim fotkama i mada se uredjenje ne vidi najbolje ipak mozes da dobijes ideju kako su akvarijumi bili sredjeni. Ako negde pronadjem fotke sa kompletnim akvarijumom poslacu ti i njih.

http://www.akvarijum.org/forum.....22058.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License