----------------------------------- Scream089 Sre Jan 03, 2018 10:40 pm Pomoc oko odabira ciklida... ☺ ----------------------------------- Pozdrav drustvo,treba mi pomoc u odabiru cilkida za akvarijum od 150l.Znam da je mali za vecinu ciklida,ali pre nego sto rasformiram ovo sto je sada u njemu hteo bih neke savete sta moze i da li moze uopste u njega da stane da bi odmah poceo sa pripremom.Da se ja pitam strpao bih u njega 10-15 tropheusa bembe orange,ali mislim da je to previse za 150L kada porastu,a obzirom na to da mi je ovo prvi akvarijum sa ciklidima svaka pomoc je dobro Osaka .I da dimenzije akvarijuma su 80x40x45,filter ce biti prelivni tako da nista ne zauzima mesto unutra.Hvala unapred... :pomoc: :pomoc: :pomoc: :) ----------------------------------- nzivkovic Čet Jan 04, 2018 12:18 am ----------------------------------- Od bilo koje vrste tropheusa se odmah oprosti osim ako su do 4 cm. Za njih ti je mimimalna preporučena dužina akvarijuma 120 cm. Tu bi moglo 3 vrste Tanganyke : školjkaši, kamenjari i manje jato plivača i da bude kao lutka. Za Malawi je isto jako malo. ----------------------------------- Scream089 Čet Jan 04, 2018 1:17 am ----------------------------------- Nista onda cemo tako dok ne stigne veci.Pa uzimao bi male svakako 3-4 cm ali sta vredi kad ce svakako porasti brzo.Hvala u svakom slucaju,ako se neko slucajno seti nekog manjeg lepog ciklida a da nije patuljasti nek pise :) ----------------------------------- io Čet Jan 04, 2018 2:31 am ----------------------------------- Pa, ako ciklidi ne moraju da budu africki, onda moze nesto iz amerike, recimo skalari ili altispinoze, ili kombinovano parovi...altispinoze nisu bas male iako spadaju u patuljaste , patuljasti su pre ramirezi i apistograme. A ako zelis bas africke bas trofeuse, napravi novi i veci akv :D ----------------------------------- Scream089 Čet Jan 04, 2018 3:33 pm ----------------------------------- Jel moze neko da pusti u pp gde bih mogao da nadjem lepe Altispinose,a da znate da je dobar odgajivac? :)