----------------------------------- Knezevic Sub Avg 24, 2019 7:17 pm Pomoc oko rasvete ----------------------------------- Imam akvarijum dimenzija 40x25x22 i zanima me da li je universal clamping lampa od 11W (Aqua Zonic) dovoljna za srednje zahtevne biljke.Ukoliko nije, da li mozete da mi preporucite neku? ----------------------------------- Lenji Lisac Pon Avg 26, 2019 9:31 am ----------------------------------- Sirok pojam srednje zahtevna biljka, ne igra ulogu samo osvetljenje vec i podloga, voda, broj riba, zamena vode, filtracija, protok vode u akvarijumu.. napisi na koje biljke konkretno mislis i kako bi ti akvarijum izgledao u potpunosti tacnije tvoju viziju pa da vidimo da li bi ti rasveta odgovarala. ----------------------------------- sputnik8 Pon Avg 26, 2019 9:00 pm ----------------------------------- Kao što Lisac kaže na tu litražu od 22-23l teško je reći koja je rasveta adekvatna ako se neznaju broj riba, filtracija i druge stavke koje je naveo . Opiši malo situaciju koju želiš u akvarijumu. Poz.