Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pomoc_Skalar Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
persepolis
Akvarista



Registrovan: 07 Mar 2010
Poruke: 44
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Okt 09, 2010 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba mi savet u vezi Skalara koji posledjih dana kao da ne moze da jede,zapravo kada pokusa a proguta nesto odmah ga ispljune i pocne da trese glavom,imam utisak kao da ne moze da proguta i to vazi za bilo koju vrstu hrane,vec nekoliko dana nije jeo pa se plasim da ce uginuti,ako neko ima ideju sta bi moglo da mu bude ili bilo kakav savet bio bih veoma zahvalan,napomenuo bih da su mi u poslednjih 10ak dana umrle i neke ribice,posle cega sam ja,naravno promenio vodu i sada su ostale ok ali je problem sa skalarom,Hvala unapred...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Okt 09, 2010 10:13 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Sub Okt 09, 2010 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skalara odmah premesti u susedni akvarijum ,slikaj i baci slike na temu i probaj da mu das zivu hranu larve komaraca i slicno ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
persepolis
Akvarista



Registrovan: 07 Mar 2010
Poruke: 44
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Okt 09, 2010 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

probacu sa larvama ali je problem sto ja nemem gde da ga izdvoim,cisto da dodam da on ovako na pogled izgleda ok,hvala na savetu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Sub Okt 09, 2010 11:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes da uzmes i stavis ga u teglu ali ako imas neku vecu teglu i tu da mu das larve da vidis dal ce da uzme ???Jesu mu kojim slucajem oci zacrvenele ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Okt 10, 2010 12:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zex, kakva bre tegla, nemoj molim te...
Skalari imaju tu naviku da nekad hoce da pljuju hranu, i mozda ti se to samo cini, kako se krece, dali je sve ok po ponasanju? Larve komaraca ces tesko da nadjes sad... Nego jel imas neke tek okocene gupike, pusti mu par komada da vidis sto nece da ih pojede, ima da leti za njima... Inace on je i biljojeda vrsta, voli i biljke da cupka...
Od cega su ti umrle te ribice? Jesi to menjao svu vodu? - to se npr nikad ne radi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Ned Okt 10, 2010 1:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u pravu je Fricky, larve neces sad naci (ja sam moje izvadio iz bureta poslednje pre 2 nedelje, hladno je sad za njih), probaj da mu das sitne gupike ili ako je i on mali onda dafniju (moze da se nadje), sto se biljaka tice tacno je i to, meni su skalari jeli onu plutajucu sitnu biljku - riccia. Malo detaljno opisi njegovo kretanje i po cemu se razlikuje od pre...?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Okt 10, 2010 1:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imo 2 skalara, osrednja, ubacim 3,4 sake drezge, i za jednu noc nestale, ostali samo listovi, sledecu noc, nestali i svi listovi, znaci isparila Smile
Probaj sa gupikama...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Ned Okt 10, 2010 1:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam imao 12 malih skalara, stavim ricciu da pluta i sutra nema nista, kad vidim neki zeleni izmet iz skalara... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Okt 10, 2010 1:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma pusti ih bre, samo kljucaju ko kokoske, a pogotovu mlade gupike koje se kriju po travi samo je kljucne Smile
Izvinjavamo se za dobar OFF
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
persepolis
Akvarista



Registrovan: 07 Mar 2010
Poruke: 44
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Okt 10, 2010 3:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.youtube.com/watch?v=taSdSdcT1Xg evo ljudi pa sami procenite,bas na samom kraju snimka se kako pocinje da trese glavom kada uzme hranu....snimak je malo losiji jer je sa moba ali mislim da ce se videti o cemu vam pricam....hvala jos jednom na dosadasnjim savetima...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Ned Okt 10, 2010 3:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel druge ribice jedu hranu ,meni izgleda zdravo ??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Ned Okt 10, 2010 5:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

takodje, zdrav je skalar, samo bi trebao da mu mozda malo isitnis hranu jer koliko sam ja video uzeo je veci komad pa je tim cimanjem glave hteo da ga rasparca da bi ga lakse pojeo... bez brige, zdrav je.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Okt 10, 2010 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taj skalar je po meni potpuno zdrav, to je njegovo normalno ponasanje i ja koliko vidim ne trese glavom nego pokusava da proguta veci komad hrane...
On tako jede tj. pikira hranu, gleda je neko vreme i onda naglo jurne da pojede...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Okt 11, 2010 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pogledaj ako ne uzima hranu sutra e to je vec zabrinjavajuce i pogledaj ako ima beo izmet jer to dolazi jedno za drugim i ako je to stvarno tako nema mu pomoci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License