Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc u uredjenju akvarijuma , pocetnik Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
BogdanM




Registrovan: 24 Nov 2021
Poruke: 1
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Čet Nov 25, 2021 12:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Nemate novih poruka • Lista članova • Odjavi se [ BogdanM ]
akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing

Klikni da vidiš sliku u punoj rezoluciji
Klikni da vidiš sliku u punoj rezoluciji
Skroz novi u akvaristici Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Nadgledaj ovu temu za odgovore
Napiši novu temuOdgovori na poruku Akvaristika forum » Upoznavanje
Objavi na Facebook

Snimi Temu
Info

Svaki novi član može da otvori temu i da sebe predstavi dok odgovore mogu samo urednici da napišu.

Autor Poruka
BogdanM




Registrovan: 24 Nov 2021
Poruke: 1
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2021 11:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh
Pre svega pozdrav svima. Po nalogu sina (5,5 god) smo kupili prvi njegov a i moj akvarijum atman ar f620. Dete obozava ribice i u stanju je da gleda ribice ne znam ni ja koliko dugo u radnji, a i meni lepo to izgleda pa po zajednickom dogovoru je nabavljen prvi akvarijum. Ja cu cistiti odrzavati a zena i dete ce uzivati u pogledu , takav je dogovor.
Za pocetak par pitanja posto sam kupio polovan akvarijum sa nekom podlogom od sitnog peska i punog algi i na pesku i na kamenju i po biljci. Sve sam izbacio ocistio filtere sacuvao 80% vode koja je bila
Ubacio novu granulaciju kvarcnog od 1,2-3,6 , ubacene ribice , vazdusna pumpa. Ostavljena je biljka koja je bila i koren prirodni koji jos uvek ne znam od cega je ali znam da malo ali veoma malo boji vodu i kada sam ga cistio vodom ispusta braon boju.
Pitanje.
1.Sta da radim sa ovom biljkom jer je poprilicno velika kako da je formiram ili smanjim . I koje bi biljke dobro dosle a da ne rastu visoko. Ne bih celo dnno ali par detalja ili ti 1/3 bi stavio u zelenilo
2. Ubaceno je 20 ribica kojekakvih , za neke znam cime ih hraniti ali imam i 6 malih ciklida koji su vecinom u donjoj zoni akvarijuma i kada bacim hranu cini mi se da ne dolaze na povrsinu da jedu. Sta sa njima raditi. Hrana je u listicima colour flakes.
Naravno akvarijum nije zavrsen , treba malo stena da se ubaci i koje skroviste za neke ribice ali za tri dana sasvim dovvoljno rada
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 25, 2021 12:23 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Dec 02, 2021 3:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne razumem kopiranje maltene cele strane foruma ? Verujem da je cilj bio da se kopira sama poruka kako se ne bi pisalo dva puta.

1. Koja biljka ? Slika bi itekako pomogla. Da ne bi pisali sve i svasta. Postoje biljke prednje, srednjeg i zadnjeg plana. Podela izvrsena po velicini biljke, rastu biljke, nacinu sadnje. Veoma siroka tema za razgovor tj pisanje.

2. Ribe. 20 riba u startu pri formiranju je veoma riskatan potez. Na startu formiranja kada se u vodi desavaju razno razne promene + preveliki broj riba, nije nikako preporucljivo. Vrste riba. Pojedine vrste ne idu sa nekim drugim vrstama. Neke su pri dnu, neke u sredini a neke preferiraju blize povrsini vode. Samim tim takva se i hrana bira. Da li hrana tone ili pluta po povrsini vode. Opis, slika, ime bi itekako pomogli.


Poslednji izmenio nikouro dana Uto Dec 14, 2021 3:41 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sudyxor
Akvarista



Registrovan: 03 Feb 2020
Poruke: 18

PorukaPoslao: Sub Dec 04, 2021 2:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za ciklide postoji posebna hrana, ili bar kupi najobičniju hranu samo u granulama (ista cena kao flakes), koje će da brzo padaju na dno, da oni dodju do nje.
Biljke probaj npr. Nanu ili neku mahovinu za dno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pingvinpilence
Akvarista



Registrovan: 22 Okt 2019
Poruke: 42
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 05, 2022 6:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sve si lepo poceo..na sto litara nije mnogo 20 ribica, jeste rano al nije mnogo, imao si "zdrave" vode dovoljno za start. valjda ce sve da bude ok. srecan pocetak Bravo

kaci slike pa da pricamo o biljkama
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License