----------------------------------- BogdanM Čet Nov 25, 2021 12:23 am Pomoc u uredjenju akvarijuma , pocetnik ----------------------------------- Akvaristika forum Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Nemate novih poruka • Lista članova • Odjavi se [ BogdanM ] akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing Klikni da vidiš sliku u punoj rezoluciji Klikni da vidiš sliku u punoj rezoluciji Skroz novi u akvaristici Pogledaj sledeću temu Pogledaj prethodnu temu Nadgledaj ovu temu za odgovore Napiši novu temuOdgovori na poruku Akvaristika forum » Upoznavanje Objavi na Facebook Snimi Temu Info Svaki novi član može da otvori temu i da sebe predstavi dok odgovore mogu samo urednici da napišu. Autor Poruka BogdanM Registrovan: 24 Nov 2021 Poruke: 1 Lokacija: Mladenovac PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2021 11:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh Pre svega pozdrav svima. Po nalogu sina (5,5 god) smo kupili prvi njegov a i moj akvarijum atman ar f620. Dete obozava ribice i u stanju je da gleda ribice ne znam ni ja koliko dugo u radnji, a i meni lepo to izgleda pa po zajednickom dogovoru je nabavljen prvi akvarijum. Ja cu cistiti odrzavati a zena i dete ce uzivati u pogledu , takav je dogovor. Za pocetak par pitanja posto sam kupio polovan akvarijum sa nekom podlogom od sitnog peska i punog algi i na pesku i na kamenju i po biljci. Sve sam izbacio ocistio filtere sacuvao 80% vode koja je bila Ubacio novu granulaciju kvarcnog od 1,2-3,6 , ubacene ribice , vazdusna pumpa. Ostavljena je biljka koja je bila i koren prirodni koji jos uvek ne znam od cega je ali znam da malo ali veoma malo boji vodu i kada sam ga cistio vodom ispusta braon boju. Pitanje. 1.Sta da radim sa ovom biljkom jer je poprilicno velika kako da je formiram ili smanjim . I koje bi biljke dobro dosle a da ne rastu visoko. Ne bih celo dnno ali par detalja ili ti 1/3 bi stavio u zelenilo 2. Ubaceno je 20 ribica kojekakvih , za neke znam cime ih hraniti ali imam i 6 malih ciklida koji su vecinom u donjoj zoni akvarijuma i kada bacim hranu cini mi se da ne dolaze na povrsinu da jedu. Sta sa njima raditi. Hrana je u listicima colour flakes. Naravno akvarijum nije zavrsen , treba malo stena da se ubaci i koje skroviste za neke ribice ali za tri dana sasvim dovvoljno rada