Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc u vezi skalara i njihove ikre Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
MARKAN
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2010
Poruke: 71

PorukaPoslao: Sub Dec 25, 2010 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skalari su mi izbacili ikru ! Sta da radim sklari se nalaze u mesoviti akvarijum na list je ikra providna kao bela al i nije bele boje ? Da prebacam sklare sa ikrom list jesuli jaja oplodjena kako se hrane za koliko se mali izlaze potreban mi pomoc za koliko je ponovo mrest ?????Saveti i odgovori su mi prehitno potrebni!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Dec 25, 2010 9:11 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

fanky
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2010
Poruke: 116
Lokacija: Beograd - Vinca

PorukaPoslao: Sub Dec 25, 2010 9:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skalari polazu ikru na listu, prva je zenka koja polaze jaja zatim iza nje ide muzijak koji ih oplodjuje, i svu ne oplodjenu ikru ce pojesti. Najbolje bi bilo da taj list na kojoj je ikra odlomis i premestis u drugi aq ako imas ili taj list stavis u mrestilicu u tom aq koji imas jer ce ostali stanovnici tvog aq pojesti ikru do jutra , najbolje da ikru postavis negde gde je protok vode jaci a nikako blizu vodene pumpe tj. nikako direktno da voda udara u njih, zenka skalara bi to radila perajima ali posto imas i druge stanovnike u aq moras da stvoris nekako priblizne uslove kako bi to zenka radila.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
MARKAN
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2010
Poruke: 71

PorukaPoslao: Sub Dec 25, 2010 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze ja sam vec prebacio list u kotilicu ! Jel moguce ta ikra tj. mali kad izlegnu da izadju iz kotilice? I za koliko dana se ponovo mresti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sub Dec 25, 2010 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema sanse da ti ikra i mladi opstanu u mrestilici, treba ti poseban akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
fanky
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2010
Poruke: 116
Lokacija: Beograd - Vinca

PorukaPoslao: Sub Dec 25, 2010 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi ovako meni su uvek uspevali da prezive u mrestilici, cak sam par puta i zenku stavljao u mrestilicu sa ikrom, zenka ih cuva, cisti... a ko ih stavis bez zenke onda ih stavljas negde gde se oseca protok vode ali ne negde gde je prejako, i tada su mi uspevali. A sto se tice ponovnog parenja mislim da neces dugo cekati, meni se to ponavlja na svakih mesec, mesec ipo dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
MARKAN
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2010
Poruke: 71

PorukaPoslao: Sub Dec 25, 2010 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da !!!!!! Pa imam jedan mali kavarijum od deset litra mada sd ce da mi donese otac i kotilicu sa possebnim akvarijumom oko 3o litra da li tu da prebacim list i zenku???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
fanky
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2010
Poruke: 116
Lokacija: Beograd - Vinca

PorukaPoslao: Sub Dec 25, 2010 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes i zenku i muzijaka, samo sipaj u taj aq u koji mislis da prebacis ikru vodu iz tog prvog aq, zbog kvaliteta vode i toplote samo odrzavaj temperaturu vode u novom aq.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
MARKAN
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2010
Poruke: 71

PorukaPoslao: Sub Dec 25, 2010 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za koliko dana iz ikre izadju mali ja sam cuo za 48 h ? Da li je to tacno ? I koliko ikre ona izbaci?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Dec 25, 2010 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

MARKAM druze mislim da moras itekako da prolistas ovaj i jos po koji forum kako bi procitao sto vise tema, kako bi makar imao neko osnovno znanje o trenutnim vrstama ribe koje imas u akvarijum. Zaista je zalosno kada neko kupi neku ribicu a da nezna ni osnovne informacije o ostoj. Nemoj pogresno da shvatis, niko se nije naucen rodio, ali ako ovako nastavis mislim da nemas neku svetlu buducnost u ovom hobiju ...voleo bih kada bi dokazao suprotno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
fanky
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2010
Poruke: 116
Lokacija: Beograd - Vinca

PorukaPoslao: Sub Dec 25, 2010 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se sa nikouro-m prelistaj internet nacices svasta o razmnozavanju a i osamim ribama u tvom aq pa ces videti sta odgovara tvojim skalarima za mrest i sta im ne prija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
MARKAN
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2010
Poruke: 71

PorukaPoslao: Sub Dec 25, 2010 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam ja da trebam da citam ali do sada sam bio koncetrisan na zivorotke sad mi se prvi put desava da posmatram skalare mada se nisam ni nadao jer su premali pa sma mislio da jos nisu maticni tako da nista nisam prelistavao ! Pa sada pitam svako jake gluposti !!!!!! Mada neznam kako da ti dokazem suprotno od tvog misljenja!!! Mislim za moje godine i ovo je veliki speh!!!! Da imam puna dva akvarijuma malih dve kotilice dva veca mesovita akvarijuma!!!I sad se nadam piranama!!!!!!!! A pored svega toga skola!!!!!!!! Tako se izvinjavam!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zlay
Akvarista



Registrovan: 27 Maj 2010
Poruke: 233
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sub Dec 25, 2010 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pregledaj ove snimke, sve je objasnjeno to najmanje sitnice (ukoliko znas malo engleskog jezika)
To je i meni bilo od velike pomoci

http://www.youtube.com/watch?v.....re=related


http://www.youtube.com/watch?v.....re=related
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
MARKAN
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2010
Poruke: 71

PorukaPoslao: Sub Dec 25, 2010 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala !!!! Znam engleski dobro
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Dec 25, 2010 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iznecu vam svoj primer :
Pre nego li sam formirao SVOJ akvarijum, ja sam dobrih tri meseca citao, citao, citao, citao, citao .... znaci sve sto sam nasao na internetu od "gotovih tema" do raznih postova nekih clanova koji su imali kojekakve probleme. Kada sam definisao neku osnovu i preracunao se koliko i sta mogu, ja sam krenuo sa lepljenjem akvarijuma, filtera i haube. Cilj mi je bio da imam uslove za Ramireze, i sve sto se radilo u akvarijumu jeste bilo planirano za te patuljaste ciklide.Nekazem niti cu ikada moci da dvrdim da sve znam, ali se barem informisem pre nego li krenem u neku "avanturu" ...
A vecina sta uradi ??? Ode u prvi shop i tamo nakupuje sve i svasta i onda greska greska greska ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MARKAN
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2010
Poruke: 71

PorukaPoslao: Sub Dec 25, 2010 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Snimci su ekstra za pocetnike!!!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License