Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc - uginuce red sakura kozica ? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2016 9:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Pozdrav svima..
Imam 2 akvarijuma gde se u levom nalaze red sakura kozice koje konstantno, iz dana u dan, pronalazim uginule Sad ????!!!!!!!!!

Akvarijum levo(70L) Akvarijum desno(30)

10-15 red sakura sa malcima 7-8 raznih kozica
1 oto 5 mikrorazbora
2 nerite 1 oto
\ /
\ /
\ /
\ /
|
|
|

ista temp(24C), redovno menjanje vode i sifoniranje,
ista hrana, akvarijumi imaju oko 1,5god.

Nije mi nikako jasno zasto umiru jer su uslovi skoro identicni...
Kozice se presvlace redovno i koliko se raspitao to bi trebalo da je dobro.
Napominjem da se u akvarijumu sa red sakura kozicama pojavili na staklu mali beli crvici(rece cura iz AC kako se zovu)
Da li mozda oni ubijaju kozice ? Mada su skoro skroz nestali..
Nisam pametan Crying or Very sad ..pomozite ako mozete
Hvala unapred svima







Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2016 9:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2016 9:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum levo(70L)
10-15 red sakura sa malcima
2 nerite
1 oto

Akvarijum desno(30L)
5 mikrorazbora
1 oto
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2016 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cim ti se pojavila planarija, znaci da imas visak otpada koji se raspada, ostaci hrane po podlozi... jel redovno odrzavas akvarijum? Jedino mi pada nagli skok amonijaka na pamet, pa da zato uginjavaju... Imao sam ih ranije u 10l, sundjer filter, planarija, i samo su naglo krenule da uginjavaju, ostao sam na njih par, ali sam im samo menjao deo vode bez sifoniranja dna, da ne pobijem male helene u podlozi (budala)! Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2016 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Menjam nedeljno 30%,sifoniram redovno, dajem im malo hrane.. do sada nikakvih problema ...probacu da properem prilikom sledeceg menjanja kompletnu podlogu, pa da vidim kako ce se ponasati, hvala ti na odgovoru ..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
garda011
Akvarista



Registrovan: 29 Jan 2010
Poruke: 244
Lokacija: beograd, resnik

PorukaPoslao: Ned Jan 17, 2016 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

baci pogled i na tvrdocu vode ako imas cime da izmeris
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 12:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I kako su kozice?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 12:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na pitanju, sada su odlicno..usisao podlogu komplet, pa je isprao lepo, nestala planarija a malaca koliko ti dusa hoce..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License