----------------------------------- ljubisa03 Pet Jan 26, 2018 12:18 am pomor Kardinal neonki i sta posle ----------------------------------- Postovani ne volim da otvaram novu temu ali sam pretrazio i procitao forum uzduz i popreko i ne mogu da nadjem odgovor na moje trazenje. Akvarijum od 80L, pun biljaka, bez CO2. Ribe 10 kom Kardinal neonki, 7 om zebrice, 3 kom Cilisa blood (1m+2z), 4 ancistrusa i 2 kom muljara. I XY kozica/ Hang on filter. Akvarijum oformljen pre 11 meseci. Pre tri dana sam menjao vodu i dan nakon, primetio sam da su samo kardinal neonke dobile Ich, sve su bile posute belim tackama. Ubacio sam 1 supenu kasiku soli, a odma ujutru (juce) kupio lek, sipao prema doziranju proizvodjaca. Danas pre podne sam ponovio, sipao ponovo lek, tako je pisalo na toj maloj bocici. Po proizvodjacu bi trebao sipati sutra jos pola preporucene doze ALI Danas, u roku dana sve neonke su uginule, iako su im se tacke povukle. Kako sam ih vadio, primetio sam da su im takodje veoma ostecena zadnja peraja. Nisam nikad primetio da su ih Colise dirale ili tukle. Zebrice, koje su slajeraste, njihova peraja su netaknuta. Primetio sam da muljari , umesto da su dole na dnu, leze na liscu u srednjem sloju vode, zebrice i colise su malo slabije aktivne. Kozice po starom Pitanje Da li treba prekinuti doziranje i upotrebu leka za Ich Da li treba staviti jos neki lek? Ili najpametnije rasformirati akvarijum? ( imao bih vodu iz ciklidnog akvarijuma) Hvala