Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pomor riba Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
riba1990
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 80
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Uto Jan 06, 2015 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pre 2-3 nedelje sam kupio 2 ribice ajkulicu i algara anacitrusa, posle 2 dana obadve su uginule izgleda zbog bolesti los prodavac :/ aj sto su one uginule nego su izgleda prenele infekciju na ostale ribice jedan barbus je vec uginuo izgledao je kao da mu se ljupi krljust tj opada. citao sam malo po forumu i koliko sam shvatio to je bolest bakterija. kupio sam lek fcm koji kazu da je najbolji za sve bolesti ali je opasan za ribice. u uputstvu pise 15 kapi na 100l vode i 2 kasike soli ja imam negde oko 60 tako da sam stavio 8 kapi i jednu kasiku soli povecao temperaturu na 28 stepeni posle 24h opet se stavllja ali pola doza. e sad ne pise koliko to treba da bude u akvarijumu koliko da se nemenja voda koliko dana da stoji 28c temp i kad da se ubaci aktivni ugalj da precisti to. hvala na odgovoru
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 06, 2015 10:02 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Sre Jan 07, 2015 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristi lek po propisanom. Nakon zavrsene terapije promeni 2/3 vode, i stavi aktivnog uglja u filter da ti pokupi ostatke leka. Posle zavrsene terapije, ukoliko ne bude pobojsanja, sacekaj jedno nedelju dve da se ribe oporave od ovog, pa im sipaj Serin Baktopur koji je najbolji za bakterije a ne steti ribama. Srecno Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Jan 08, 2015 12:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ti odmah najoštriji tretman koji se preporučuje kad ništa drugo ne uspe. FMC se ne dozira tako, ne dodaje se so, ne pravi ga nijedna ozbiljnija firma, a ovo po zoo šopovima je prilično nesigurno jer treba da je svež lek.
Ono uputstvo sa za kućne ljubimce treba zabraniti, potpuno je pogrešno. I može da se kaže da je otrov u pitanju ako se jako malo prekorači doza.
Kod mene ga ozbiljnije radnje ne prodaju, inače imaš na internetu Dajanapet, Češka firma, FMC lek i uputstvo, tretman traje 15 dana, na tri dana doziranje, malo, pola, cela doza, pola. Menja se pola vode svaki put. Aeracija na maksimumu, teperatura 28 stepeni, nema hranjenja. Filter se dezinfikuje i restaruje uz neku startnu kulturu bakterija nakon tretmana ... Nađi sam i pročitaj, dosta je opširno i detaljno.
Ne znam zašto su ti uginule ribe, za barbusa te nisam razumeo, uginuo pa mu otpadala krljušt ili mu otpadala pa je uginuo.
I stavi sliku ubuduće, ne vredi ovako.
I nemoj nikad odmah lek, posebno što nisi siguran koja je bakterija i nemoj najjeftiniji, ne valja. Nisu Sera i ostali lekovi bezveze toliko skupi i idu sa detaljnim uputstvom.

Edit, zaboravio Sergeja: Sergej, to je na osnovu ličnog iskustva u lečenju riba, zašto Bactopur? Nemojte da dajete savete ako niste sigurni o čemu se radi.


Poslednji izmenio nesa69 dana Čet Jan 08, 2015 12:46 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Čet Jan 08, 2015 10:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rekao je da misli da je u pitanju bakterija. Ako je u pravu onda bih mu preporucio Baktopur. Baktopur sam mu preporucio jer je meni pomgao, jeste skup, ali pomogne i ne smeta drugim ribama. Nemam iskustva sa ovim FMC, ali ako je on pomogao, onda ne bi trebalo da trpa i baktopur da ne sokira ribe Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Jan 08, 2015 2:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zašto ne Costapur na primer ili Eritromicin ili Orvagil ...?
Pročitaj ovu lepljivu temu:
http://www.akvarijum.org/forum/bolesti-t2252.html
Pročitaj koje su bakterijske infekcije i kako se leče i gde je Bactopur u tome.
Nemoj ništa na osnovu onog što neko misli a ti ne vidiš i ne znaš. Prvo se informiši pa razmisli pa na osnovu toga daj savet ako si siguran. Ako nisi nemoj, ovo tvoje je pogrešno.
Ako nastaviš ovako predložiću te za opomenu i zabranu pisanja. Ovde se na pogrešnim i nepotpunim savetima gube ribe i prestaje sa akvaristikom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
riba1990
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 80
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Sre Jan 14, 2015 4:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na pomoci ipak ovaj FMC lek je pomogao ribice su sad ok zivahne i rasplivane jedu ko lude Smile za sve te preparate sto pisete ja nemam gde da nabavim ovde kod nas u pet shop-u nisu bas najbolje snabdeveni a i ribice su im izgleda zarazene sve posto sam danas bas gledao da uzmem nekog algara i borca ali nisu mi bas izgledale zivahno :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Jan 14, 2015 10:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uglavnom skoro svaki lek protiv ove bolesti pomaze i u roku od 3 dana se ribice izlece, eto mozda ce nekom da bude od pomoci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
riba1990
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 80
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 7:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav opet imam problem sa barbusom, pobelela su mu usta izgleda kao neka fleka ili deformacija, ne uzima hranu ali je zivahan pliva non-stop jel ima neko ideju koja je ova bolest?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 8:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze slika?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
riba1990
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 80
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemam trenutno aparat kod kuce pa ne mogu da slikam a preko telefona se ne vidi nista :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 11:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uglavnom sve što je brzo je i uzaludno, posebno ako lečiš nešto nečim što nisi i sam siguran šta je i za šta je.
Inače algar i borac i jesu kilave ribe, a problem ti je možda i dalje negde u akvarijumu.
Nemam pojma, ne znam ništa o tvom akvarijumu, ne mogu da vidim ništa pa ni da ti kažem.
Inače svi ti preparati imaju svoju namenu i nije ih problem kupiti, nije ni Surdulica na kraju sveta a šalju ljudi post ekspresom bez nekih peripetija.
Ne znam koliko imaš barbusa ni o kom je barbusu reč, može da bude i da se potukao pa da je samo rana u pitanju. Meni neke tetrazone i zeleni plivaju sa upola odvaljenim škržnim poklopcima od tučnjave.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
riba1990
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 80
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Ned Feb 01, 2015 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zakrvavljena usta:Uzrok su sledece bakterije: Aeromonas sp., Pseudomonas anguilliseptica, Shewanellaputrefaciens, Vibrio anguillarum, Vibrio ordalii i Yersinia ruckeri.
Erozija usta ili vilice:Uzrok su sledece bakterije: Aeromonas bestiarum, Aeromonas hydrophila, Flavobacterium Johnsoniae, Tenacibaculum maritimum i Yersinia ruckeri. To sam primetio kod ribica tj kod barbusa ostale ribice nemaju jos. Primetio sam i raspadanje peraja kod barbusa. Narucio sam sera baktopur lek nadam se da ce pomoci, jer sam do sad koristio neke nepouzdane lekove i nisu pomogli...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
riba1990
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 80
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Ned Feb 01, 2015 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jos nesto jer zna neko neku preventivu dok mi ne stignu lekovi?? tj neki prirodan lek?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ExtraY
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2014
Poruke: 80
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 02, 2015 12:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Beli luk ubaci cen neka pluta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
riba1990
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 80
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Pon Feb 02, 2015 1:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ti to ozb? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koja je ovo riba? pubicna__kost Razno 4 Sub Mar 19, 2022 6:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zašto se riba razboli? LouzaWeah Bolest 3 Pon Apr 26, 2021 8:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ime riba ? Trifke98 Afrički ciklidi 1 Čet Apr 08, 2021 10:13 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je ovo riba Milorad Ribe 2 Sub Mar 27, 2021 10:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License