Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomor riba Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Sub Nov 13, 2010 1:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e ovako...u akvarijumu od 74l iam zivorotke,koridoruse, zenku ancistrusa i mnooogo puzeva amazonaca...e sad jednom iz cista mira su pocele da umiru ribice, pa sam od tada taj akvarijum zapecatio i iz njega niti vadim niti dodajem nista (biljke i ribe)...promenio sam polovinu vode i dodao metilen plavo posto drugo nista nemam pri ruci...prvo su pocrkale sve gupike...vidim uvece da je riba skroz mrsava i krije se ili na povrsini ili ispod panja...i ujutru je grickaju puzevi, onda je izvadim ali nista nije pomoglo posto odmah uvece vidim i prazne kucice puzeva...a sledeceg jutra mi je uginuo koridoras...sta da radim kako bih izlecio ovaj akvarijum i sve ribice u njemu...???...kako da prepoznam kada je bolest iscezla???(posto mi se tu nalazi zenka acistrusa spremna za mrest koju treba da prebacim u drugim aq gde je muzjak...)...unapred hvala...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Nov 13, 2010 1:21 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sub Nov 13, 2010 1:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uuu to je ozbiljno. moguce da si poremetio neku ravnotezu u akvarijumu, amoguce je da imas crvene parazite, e ja bih presto da hranim ribice dan dva nebih menjao vodu jer tako samo podizes stres kod riba i ona riba koja ima jak imuni siste m ce preziveti to ti je moj predlog
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zola
Urednik
Urednik



Registrovan: 30 Maj 2009
Poruke: 255
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 3:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izdvoj zenku ancistrusa u poseban (karantinski) akvarijum i posmatraj je neko vreme (desetak dana), a sipaj vodu u kojoj planiras da ih mrestis. Ako se ne pojave smptomi bolesti mozes je ubaciti u drugi akvarijum.
Nikada nemoj nasumice ubacivati lekove u akvarijum, tako mezs samo da napravis jos vecu stetu. Bitno je da utvrdis koja je bolest u pitanju, pa tek onda da lecis...
Uvucen stomak moze da se javi kod mnogih bolesti, ima li jos neki simptom? Ili ako mozes postavi fotku.
Koliko je to mnogo puzeva? Jer ako ih ima previse, oni mogu da poremete hemizam vode...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 8:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ti amazonac ugine izvadi ga odmah, brzo se raspadnu i zagade vodu. Po onim slikama rekao bih da imas previse amazonaca. Koliko cesto si menjao vodu pre ovoga?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 11:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolje da zenku ancistrusa odvojis u posebnu posudu sa vec spremnom svezom vodom, isto tako i ostale ribe na kojima ne primecujes nikakvu bolest, puzeve stavi u neku drugu posudu odvojeno od riba a akvarijum totalno razmontiraj, prokuvaj podlogu i sve sto se prokuvati moze, sta ne moze da se kuva (grejac, biljke, neka plastika) stavi u blagi rastvor hipermangana, akvarijum detaljno operi toplom vodom, sve vrati kako je bilo ili kako zelis i obavezno dodaj Aquatan ili FFM za brze cikliranje vode u akvarijumu... Srecno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Pet Nov 26, 2010 4:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa menjao sam jednom nedeljno trecinu...sad sam razmontirao sve...ostavio sam samo desetak malih amzonaca...pa cemo da vidimo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koja je ovo riba? pubicna__kost Razno 4 Sub Mar 19, 2022 6:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zašto se riba razboli? LouzaWeah Bolest 3 Pon Apr 26, 2021 8:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ime riba ? Trifke98 Afrički ciklidi 1 Čet Apr 08, 2021 10:13 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je ovo riba Milorad Ribe 2 Sub Mar 27, 2021 10:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License