Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ponovo aktiviran akvarijum 63L - saveti Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
marin
Akvarista



Registrovan: 13 Avg 2010
Poruke: 25
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 13, 2010 2:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav postovanim forumasima,

Zovem se Vladimir i ponovo sam se aktivirao u ovom hobiju. Hocu da kazem da sam ranije imao akvarijum, pa je nekako zamrlo sve sem bilja, camio je godinu dana u mraku, a sad sam ga ponovo aktivirao.

Dimenzije su 700x300x300 = 63L, staklo 6mm.
Svetlo - GroLux 60cm 18w (onaj "ljubicasti" spektar boja) + ceo poklopac je iznutra izlepljen srebrnom/ogledalo samolepljivom folijom.
Filter 1) atman f101 potapajuca pumpa - sundjer+aktivni ugalj u njemu
Filter 2) ugaoni filter sljunak+keramika+ 2 plasticna "jeza" pogonjen vazdusnom pumpom

Ribe - trenutno samo 1 torakatum muljar (nisam bas siguran u vrstu...)
Planiram 15-ak neonki + 10-ak platija + 2 kolise + 7-8 zebrica za gornji deo aq + neki ancistrus + jos "muljara" (moze i corydoras i ovaj torakatum sto ga vec imam).
- Mislim da je ovo okej posto su sve ribe miroljubive, jedino me brine sto sam za zebrice procitao da im odgovara temp od 21-23 stepena, a kod mene je bez grejaca uvek preko 27 (inace, imam grejac za zimu). Da li da uzimam zebrice ? Ako ne, koje malecne ribe preporucujete za gornji deo akvarijuma?

Dekoracije i biljke
Planiram da uzmem neki panj koji bi dominirao sredinom. Dalje mi se jako svidja neka mahovina ali nista ne znam kako, sta i gde. Ona se "lepi" za kamenje, panjeve, sta li? Mnogo mi se svidjaju akvarijumi prepuni bilja i voleo bih da je moj takav!
Mislim da mi je problem podloga jer nema nicega sem sljunka
Molim za savete ovde...

Na slici mozete videti koju biljku imam, jedino ne znam kako se zove. Raste kao luda i opstaje u svakakvim uslovima... Ona je dobra za pozadinu jer su listovi jako dugacki. Cak predugacki jer kasnije moram stalno da secem. Ranije, kad malo zapustim biljke, pocupam za dobru salatu:)

Znaci, za pozadinu biljku imam. Potrebno mi je nesto nisko za napred. Biljka mora biti nezahtevna da bi uspela kod mene. Ima li tako nesto ili ipak moram nesto dodati u podlogu?

Prihvatam sve savete u vezi bilo cega (filtracija, svetlo, dekoracije...), sta god primetite.

Eto. Hvala unapred!

Evo slike kako je sad>
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Avg 13, 2010 2:18 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Pet Avg 13, 2010 2:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uzmi zebrice...
odje je samo jedan filter...ne znam koliko ovaj dobro filtrira za aq 63l
ubaci jos 2-3 biljke...mogao bi i neki panj......ove sad sto imas kad se malo rasire ima da bude super aq Wink
bravo Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marin
Akvarista



Registrovan: 13 Avg 2010
Poruke: 25
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 13, 2010 2:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Inace, akvarijum je ranije izgledao ovako>



Image
Image

Lepo je bilo i zanimljivo, ali sam kasnije saznao da korali dosta otvrdnjavaju vodu i ko zna sta sve jos, pa sam sad sve to povadio. Cak sam i sa mora jednom dovukao u rancu 25kg kamenja, kuvao i sta sve ne, ali i za to sam saznao da ne valja (ispusta ko zna sta u vodu). Tako da sam bas maltretirao ribe... Mlado-ludo:) Bas se vidi kako su ove crne tetre blede!

Sad bih da napravim sto prirodnije staniste ribama, tj. da njima bude bolje, a ne meni:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marin
Akvarista



Registrovan: 13 Avg 2010
Poruke: 25
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 13, 2010 2:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

FEK@> Ima ugaoni desno, on se lepo vidi, a skroz sa levo je atman f101 potapajuci. Kapacitet 350L/h.

ovako izgleda>
Image

I ja kontam da ce da bude super, samo panj, jos puno bilja + mahovine. I - ribice:) Onda, zebrice uzimam!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Amanita
Akvarista



Registrovan: 04 Maj 2010
Poruke: 43
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 13, 2010 2:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mahovinu vezujesh za drvo (panj) dok se sama ne uhvati (ja koristila strunu.. bezbojna je pa ne shtrchi a radi posao)
lichno mislim da ti je nizak aq za kriptu koja tje ti kad naraste zakloniti svo svetlo u aq... mozhda da uzmesh neku drugu...
savet: ako zhelish biljni aq uzmi Easylife Profito (doziranje ti na njemu pishe) i ne morash brinuti zbog podloge... govorim iz iskustva, a ako greshim nek me isprave iskusniji Smile

pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marin
Akvarista



Registrovan: 13 Avg 2010
Poruke: 25
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 13, 2010 3:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Amanita, hvala. Struna > mislis na konac za sivenje ili uzeti pecaroski najlon? Kad se mahovina uhvati, da li strunu odstraniti ili ne?

----------------------------------------------------------------
Nasao sam koji je proizvod, tecan je, znaci lak za upotrebu - super:)
Samo jos i da je jeftin, hehe.

Dosage

The dosage is very economical : 10 ml per 100 litres aquarium water every week.


Hvala i za ime ove moje biljke, sad sam je nasao u bazi. Zove se Cryptocoryne crispatula var balansae. Jeste previsoka. To sam resavao tako sto sam cesce sekao, pa je uspevalo da lici na nesto. Kod ove biljke mi se svidja sto je jedina opstala kod mene do sad! Zadrzacu je dok nesto drugo ne nabavim...

---------------------------------------------------------------------------

Jel' mozda najbolje da ja odem u radnju pitam sta koliko raste, pokupujem prema tome sta mi se svidja, ubacim u akvarijum, pa sta opstane ... ? Smile

Jel' se i mahovina kupuje po radnjama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Amanita
Akvarista



Registrovan: 04 Maj 2010
Poruke: 43
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 13, 2010 3:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

struna meni znano kao najlon za pecanje... kad se uhvati dal skinuti... hmmm pa netjesh je natji od tolike mahovine Wink ja nisam dirala Smile
s obzirom da si sa nbg... Profito imash u pet centru... ne znam zaista koliko koshta imam stare zalihe
a za bilje... mahovinu nemoj kupovati uvek ima onih koji poklanjaju vishak imala sam i ja al vishe je ne drzhim... a druge biljke.. pa ne znam shta da ti preporuchim mozhda da uzmesh neku kriptu koja ne raste toliko visoko jer koliko vidim sa slika nemash mnogo svetla u aq il neku drugu low light...
javitje se dobri ljudi sa foruma da pomognu oko izbora bilja Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Avg 13, 2010 3:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svremena na vreme, ima u ponudama mahovina .... samo malo strpljenja Smile
A evo... Ovde ..... Imas kako se vezuje mahovina.
Hmmmmmmm .... nisam siguran .... mislim da ti ti potapajuci filteri nece nesto mnogo pomoci Confused Confused Confused ali boze moj , videces vremenom kako sve bude funkcionisalo pa ces se i prilagodjavati i menjati pojedine detalje tj opremu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marin
Akvarista



Registrovan: 13 Avg 2010
Poruke: 25
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 13, 2010 3:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas cu da odem do pet centra, da vidim sta ima. Nikad nisam bio:)

Izgleda da si u pravu za svetlo da je slabo jer su mi se druge biljke stalno susile i umirale. Uvek sam mislio da je do podloge. Samo je "kripta" opstala:)

Doduse, malo sam popravio situaciju kad sam ceo poklopac izlepio sa srebrnom folijom, pa se dosta svetla jos odbije dole u akvarijum.

Inace, samo prva slika, skroz gore, prikazuje kakva je sad situacija u akvarijumu. Ostale su kako je nekad izgledao akvarijum.

Pitanje:
Ako bih dodao jos jednu neonku, ali onu najobicniju i najjeftiniju, da li bi to bila onda prava stvar za biljke? Mislim, imam visak tih obicnih neonki, a ne daje mi se sad jos 1000din za jos jednu grolux ili tako neku "specijalnu"...

Cekamo i ostale dobre ljude:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marin
Akvarista



Registrovan: 13 Avg 2010
Poruke: 25
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 13, 2010 3:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Svremena na vreme, ima u ponudama mahovina .... samo malo strpljenja Smile
A evo... Ovde ..... Imas kako se vezuje mahovina.
Hmmmmmmm .... nisam siguran .... mislim da ti ti potapajuci filteri nece nesto mnogo pomoci Confused Confused Confused ali boze moj , videces vremenom kako sve bude funkcionisalo pa ces se i prilagodjavati i menjati pojedine detalje tj opremu.


Hvala za mahovinu. To je ono sto mi je trebalo! Prosto je, btw:))

Inace, odavno sam ja provalio da meni treba spoljni filter. Ovi unutrasnji su glupost. Em mali akvarijum, em ti oni zauzmu mnogo mesta, em nemaju neku povrsinu za bakterije! Napravicu ja taj spoljni, ali jednog dana kad budem imao akvarijum od preko 200L.. Ovaj ce morati ovako da funkcionise. Nema sad gde da ga sakrijem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Avg 13, 2010 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos jedna zanimljiva tema o Osvetljenju ... izmedju ostalog.
Ima ovde svega i svacega ... samo treba prelistati po koju vec otvorenu temu Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Pet Avg 13, 2010 5:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ooooooo sad vidim da je u lijevom uglu potapajuci filter Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Avg 13, 2010 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kriptokorina usterijana je neunistiva, evo cist primer. Znao sam odmah da se radi o njoj Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
MarkoPg
Akvarista



Registrovan: 08 Jul 2010
Poruke: 226
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Pet Avg 13, 2010 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

super aq Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pet Avg 13, 2010 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojan ::
Kriptokorina usterijana je neunistiva, evo cist primer. Znao sam odmah da se radi o njoj Smile


Kod mene je stajala jedna velika kad sam kupio akvarijum u koritu oko mesec dana i pocela je vec da se raspada ja uzeo makaze i posekao izdanke koji su bili max 5 cm veliki sve neki jadni pola trulo lisce i od njih mi za 10 meseci narasle velike biljke koje su neke i po 50 cm dugacke Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License