Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Plantaža oraha Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temu
Objavi na Facebook
Autor Poruka
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2012 12:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako neko ima neke veze sa nekom plantažom oraha - neka se javi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2012 12:34 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2012 4:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovde kod nas nisam doduse video niti cuo za plantazu oraha, za lesnike da.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2012 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima plantaža, razgovarao sam danas sa par ljudi koji imaju orahe. Na žalost, nismo uspeli da rešimo zahtev koji ja imam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2012 7:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvi put cujem za ovo i jako mi se ucinilo zanimljivim!! CTale, s'obzirom gde cu provesti ostatak zivota nikako ti ne mogu ugroziti ideju za biznis Smile
Ako nije za javno pisanje ajde na PP mi objasni kako si dosao na ovu ideju i sta si planirao.
Tnx
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2012 8:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vrlo zanimljivo mi se ucinilo, dobar je to biznis. Samo sto do punog roda mora dugo da se ceka, vremenski. Za orase koliko sam upucen bih to bio veoma dug period, nisam siguran ali mora da ide preko 10.godina. A i oras u odnosu na lesku je specifican teze se prima, cudna biljka raste gde ona hoce a ne gde ti zelis. Uvideo sam to iz dugogodisnje prakse.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2012 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sale75bgd ::
Prvi put cujem za ovo i jako mi se ucinilo zanimljivim!! CTale, s'obzirom gde cu provesti ostatak zivota nikako ti ne mogu ugroziti ideju za biznis Smile
Ako nije za javno pisanje ajde na PP mi objasni kako si dosao na ovu ideju i sta si planirao.
Tnx


Ljudi se bave plantažama oraha već jako dugo, i dobar je to posao. Mana je što se jako dugo čeka na pun rod.

Ono što je meni danas trebalo je da neko ima u ponudi veliku količinu mladih (baby) oraha, ali se to pokazalo kao nemoguća misija. Niko u Srbiji nema tako nešto u ponudi.

To je prva prepreka na koju sam naišao danas - svi plantažeri gaje orahe do punog zrenja.

Druga prepreka je ta što se naručilac "kasno setio" pa su orasi u ovoj fazi već između mladih i zrelih, odnosno - već su formirali ljusku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2012 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baby orahe možeš naći u periodu od sredine Maja do sredine Juna na pijacama, prodaju ih konkretno na Zelenom Vencu ispred pijace. Zavisi koja ti količina treba, ja sam viđao po kofu- dve kod prodavaca, ako ti je to OK onda pijace, mada si okasnio, sada već formiraju plod.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2012 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Haha, procitao sam PP i smejem se ovome sto Nemanja pise Smile)))
Zamisljam CTaleta kako kupuje mlade orahe po pijacama haha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2012 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jbg, ne znam na kraju za šta mu treba, meni odmah na pameti orahovača Laughing Laughing Laughing Srpska posla Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cerex
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2011
Poruke: 53
Lokacija: Sanski Most

PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2012 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko želiš od toga napraviti ozbiljan biznis mani se pijace i prihvati se literature i struke.

Tebi treba kalamljen orah jer prorodi u 4-5 god. po sadnji, potrebna ti je zdrava sadnica, 1 eventualno 2 sorte ( ne deset koliko ces dobiti na pijaci).I da bi ostvario podsticaj moras imati racun od verifikovanog rasadnika.Agronom sam i kazem ti to iz iskustva
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2012 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bilo mi je potrebno 8.000 kg ploda..

Ne nameravam da dižem plantažu (jer nemam gde), ovo mi je trebalo za potrebe firme. Pijaca naravno otpada. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2012 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam vidjao "plantaze" oraha u okolini Krusevca. Imam neke "poznanike" koji su njive posejali sa orasima jel im se ostalo nista ne isplati, a i ne zele da gledaju stalno u nebo dal ce neka nepogoda da ubije psenicu pred zetvu. Ovo ako rodi rodilo je i bice para, a ako ne rodi ... tu je plastenik Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2012 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E sad Nemanja zamisli CTaleta u poduhvatu "napijacari 8,000 kg mladih oraha"
Hahahaa
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 14, 2012 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa sad, kofa 10-15 kg, jedna pijaca, 10ak kofi, 5 pijaca 50 kofi, puta po 15 dana... sve se može Laughing Laughing Šalim se naravno, mislio sam da mu treba za "srpski lek za sve" smejanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Jun 15, 2012 12:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je odlicna investicija, otac nasledio neku njivu u okolini Krusevca i posto nismo znali sta da radimo sa njom a prodaja nije dolazila u obzir za zasadili smo oko 30 stabala oraha, oceva ujna nam nabavila mlade orahe ( sadnice ) u sumi tamo ih ima dosta, barem sam ja tako razumeo. Svi su se primili , sta ce dalje biti videcemo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temu
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka List domaceg oraha u betta akvarijumu BlackRaven Početak u akvaristici 3 Pet Nov 08, 2019 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati pecina od kokosovog oraha stefanrudi Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Okt 15, 2014 4:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Saksija od kokosovog oraha vodenchar Uradi Sam (DIY) 31 Sub Maj 02, 2009 12:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izdvojeno: Pecina od kokosovog oraha Bojan Uradi Sam (DIY) 90 Sub Apr 25, 2009 4:32 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License