Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Voda Nis Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Maj 04, 2012 12:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobio sam JKP Medijana call centar i uputili su me na labaratoriju.
Tu sam dobio informacije da je Niska voda sa Panteleja naselja u kome zivim cista izvorska voda sa 4 prirodna izvora,da je izuzetnog kvaliteta,da nije organski opterecena a cisto iz preventive ubacuju hlor u vrlo malim kolicinama 0.3-0.5.

Gh 12-13
Ph 7.40
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Maj 04, 2012 12:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Pet Maj 04, 2012 2:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako dosao do te laboratorije, da li je potrebno da se voda odnese na analizu ili mogu da ti daju samo podatke preko tel. ??? I da li mozda znas da li ta laboratorija radi ispitivanja samo za Nis ili mozda postoji mogucnost da imaju podatke/ispitivanja i za druge gradove??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bakibgd
Akvarista



Registrovan: 20 Sep 2011
Poruke: 78
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Maj 05, 2012 5:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja znam da u Cupriji postoji laboratorija koja radi analizu vode- laboratorija Higijenskog Zavoda koji se nalazi u okviru Cupriske bolnice...
Predpostavljam da u svakom gradu postoji neka ustanova koja vrsi kontrolu vode, samo je potrebno raspitati se koja Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Maj 05, 2012 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ja sam bas i laboratoriju dobio telefonom,predpostavljam da moze i da se odnese uzorak na ispitivanje,mada ih ovde u Nis-u stalno napinju inspekcije i dobar je kvalitet.

Sad kontam posto nisam merio da sam uspeo od tih 7.4 Ph da smanjim malo sa mahovinom i mangrovim panjem cisto da bude meksa...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Sub Maj 05, 2012 8:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ne znam da li to kod nas ima ovde, tj da li vrse analize ili to radi neki drugi grad za nas. Cuo sam da je ovde kod nas tvrda voda pa bih bas voleo da znam koliko bas.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
guppykiller
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2011
Poruke: 360
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Jun 17, 2012 5:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

krlle83 ::
Dobio sam JKP Medijana call centar i uputili su me na labaratoriju.
Tu sam dobio informacije da je Niska voda sa Panteleja naselja u kome zivim cista izvorska voda sa 4 prirodna izvora,da je izuzetnog kvaliteta,da nije organski opterecena a cisto iz preventive ubacuju hlor u vrlo malim kolicinama 0.3-0.5.

Gh 12-13
Ph 7.40

Krle vidim da si napisao, ali ajde da pitam. Jel si ovo pitao samo za Pantelej? Sad sam nesto citao na njihovom sajtu i oni spominju neka cetiri izvora i jos neke planinske izvore i da se njima snadbeva ceo grar ukljcujuci i neke podzemne izvore koji rade 3-5 meseci. Bas cu neki dan da izmerim pH ( mada koliko cu precizno da izmerim ) , sad ako je voda GH 12-13 i pH 7,4 ja moram da pocnem da koristim pH pufer i neke soli za ciklide!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Jun 17, 2012 12:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta bi s tvojim akvarijumom jos zvrji prazan aj da formiramo to Smile
Mislim da je za ceo Nis rekla da se snabdeva sa 4 izvora.
Zelis mrestove?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
guppykiller
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2011
Poruke: 360
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Jun 17, 2012 12:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napunjen konacno Smile ciklira se...Svrati...
Haha ma kakvi mrestovi ja od mrestove necu videti 2 godine a mozda i 3 Very Happy pa od ovakvog pH ima Gibberosa-e da mi prevrnu oci kad mi budu stigle moram da izmerim definitivno, ne smem da se zezam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jevra
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2012
Poruke: 138
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Ned Jun 17, 2012 12:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Preduhitrio me zema....


Poslednji izmenio jevra dana Ned Jun 17, 2012 12:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
guppykiller
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2011
Poruke: 360
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Jun 17, 2012 12:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jevra ::
Preduhitrio me zema....

haha ma nisi trebao da editujes post.
Akvarijum jeste skoro napunjen ali ako vec moram da koristim neki ph pufer onda je bolje da krenem odmah da podignem pH bar na 8.5 i da ga posle samo odrzavam ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda Likan Početak u akvaristici 7 Pon Feb 15, 2021 2:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda "Mutna, mlecna, prasnjava ... goran012 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 03, 2020 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License