Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pesak za Macice ili ti Macke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Maj 28, 2010 11:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

citao sam nekoliko tekstova koji su vezani za ovaj pesak koji se koristi kao podloga u aq ..... jel neko ovo koristi ili je mozda koristio .... iskustva blize rodbine ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Maj 28, 2010 11:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

el_stupido
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2010
Poruke: 238
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Maj 28, 2010 11:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

laterit ili pesak za macke (obican, bez dodatih parfema i mirisa)

CEC : Nizak (22.0 – 63.0)
Inertaan : Neki jesu, drugi će vam drastčno poremetiti hemizam.
Organiski : Ne
Pesak za mačke je vise aditiv nego supstart. To je forma gline koji sadrži gvoždje i mikroelemente. Takodje se ponaša kao sundjer i čuva mikroelemente. Postepeno će omekšati i postati blato tako da je najbolje mešati ga sa sa drugim sastojcima kao što je šljunak ili pesak i posatviti ga na dno akvarijuma. Nije bitna tačna količina ovog supstarta. Jedan na prema deset u odnosu na pesak će biti dobro ali nije greška ako se koristi i u većim količinama ili kao jedini sastojak donjeg sloja supstrata.
Ako se uznemirava zamagliće vam akvarijum tako da obavezno postavite preko njega sljunak ili pesak.
Odličan je za bilje sa razgranatim korenovim sistemom kao što su Ehinodorusi ili kripte. Trajaće godinama a može se potpomagati tečnim helatnim gvoždjem i mikroelementima.


Tekst preuzet sa: www.aquariumslife.com
Tekst preveo: Daweed
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Maj 29, 2010 8:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to je samo jedan od nekoliko tekstova koje sam i ja nasao na netu, ali mene interesuje licna iskustva ... neko ko je isprobao sam pesak i sa kojim je i da li je imao problema ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Pon Maj 31, 2010 1:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedino da napravis eksperiment, kupi hranu za macku pa probaj da vidimo utiske, mada ja nisam pristalica da se sve i svasta trpa u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Dragan_Mk
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2010
Poruke: 54
Lokacija: Makedonija

PorukaPoslao: Pon Maj 31, 2010 2:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hranu? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Maj 31, 2010 3:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u pitanju je pesak, ali ne sve vrste peska za macke. ima i onih koje treba izbegavati jer imaju neke primese koje nisu za aq .... a koji je koji ... hmmmm to je pitanje ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 31, 2010 6:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pesak za macke (i to samo onaj koji je cist bentonit) moze biti samo jedan od sastojaka podloge i to u maloj kolicini.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka ancistrusi za pesak gotika Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Feb 17, 2020 12:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crni pesak (kvarc) srki.acs Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Jul 06, 2019 8:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Pesak iz aktivnog sistema Peku Arhiva Malih Oglasa 3 Pet Jul 05, 2019 9:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Morski pesak u slatkovodnom akvarijumu? Zivadin Podloga 4 Pon Okt 08, 2018 12:43 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kvarcni pesak Igor1980 Arhiva Malih Oglasa 1 Pon Mar 19, 2018 11:30 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License