Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 forum papagaji Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pon Jun 18, 2012 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

prvo se izvinjavam adminima zbog sledeceg pitanja a takodje se nadam za razumevanje jer nije ista tematika kao ovaj forum.

interesuje me neko mesto odakle bih mogao da se informisem vezano za cuvanje papagaja.

pokusavao sam da trazim na pretrazivacu ali bezuspesno. verujem da ima ovde ljudi koji mi mogu pomoci. link na pp. hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jun 18, 2012 10:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Jun 19, 2012 6:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta te interesuje u vezi drzanja papagaja ja sam ih gajio jako dugo i to puno vrsta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
scalar 3
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2012
Poruke: 260
Lokacija: Priboj

PorukaPoslao: Uto Jun 19, 2012 6:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

takođe držao sam veoma dugo tigrice,fišere,nimfe i rozenokolise.Sada ništa sem naravno akvarijuma.

Što se tiče držanja kavez bi trebao da naravno bude što veći i naravno trebao bi ga puštaš iz kaveza da bi mogao da leti i posle ga vratio.nikako mu u kavez ne stavljaj ogledalce jer se često dese neke veće povrede.Naravno svakog dana trebaš proveravati da li je izmet i ponašanje ptice normalno.i da naravno trebaš naći neku granu od neke voćke kao što je naprimer trešnja da bi bi je mogao glodati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Uto Jun 19, 2012 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

obzirom da sam pocetnik iz vise razloga sam se takoreci vec odlucio sa tigricu. koliko sam citao na netu najizdrzljivije su a racunajuci na to da nisam imao nikakvog kontakta sa njima mozda bi trebalo da krenem sa najizdrzljivijim papagajima. u fazi sam potrage kaveza dovoljne velicine za par. cesto se desava da nisam kuci pa da mu ne bi bilo dosadno ako je sam...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
scalar 3
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2012
Poruke: 260
Lokacija: Priboj

PorukaPoslao: Uto Jun 19, 2012 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako su u paru nemoj da misliš da će moći da pričaju.A da žice od kaveza NIKAKO NE SMEJU DA U SEBI SADRŽE CINK .Ja bih ti preporučio pevajućeg papagaja ali ako si se odlučio za tigricu nema veze.


Poslednji izmenio scalar 3 dana Uto Jun 19, 2012 10:13 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Jun 20, 2012 12:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam duuugo imao papagaja. Mnogo ljudi ce ti reci mnogo korisnih saveta, ali sve na jednom mestu ces naci na sajtu odgajivacnice papagaja Jakovljevic. Pozdrav i srecno!
http://www.parrotfactory.com/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sre Jun 20, 2012 5:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas jako dobrog poznavaoca papagaja na nasem forumu, nickname Teodos.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Jun 20, 2012 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste tigrica naizdrzljiva i lepa ptica za pocetak ali ako imas par ondak su samo ukras u kuci koje treba jako cesto cistiti i treba im obezbediti veci prostor. Pevajuci papagaj je extra izbor ili kozica (mada kozica ima glas ko koza ali je extra jer je miroljubiva ptica i ne boji se nicega).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mantisp8
Akvarista



Registrovan: 20 Jul 2011
Poruke: 50
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Jun 20, 2012 5:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam par kozica pa ako te bilo sta zanima u vezi sa njima pitaj Smile

Po meni je uvek bolja varijanta da se uzmu ptice u paru ako ne mozes jednom papagaju, od trenutka kad ga kupis pa dok ga god imas, da posvetis najmanje sat/dva vremena dnevno. Sto se toga tice mislim da si dobro odlucio.

Poslao sam ti ta dva foruma i tamo imas uglavnom sve sto bi moglo da te zanima.

Edit:
Ako ces ih drzati na toplom i preko zime onda je svejedno za koju se vrstu odlucis, svaka ima nesto svoje zanimljivo. . A ako ce ti biti u negrejanoj prostoriji zimi onda od tih manjih su najbolje kozice ili pevajuci po nekom mom surfovanju i istrazivanju o tome. Razmisljaj u napred za sve. Kao i ovde za akvaristiku, citanje i citanje . . Smile


Poslednji izmenio mantisp8 dana Sre Jun 20, 2012 5:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 4:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gaio sam papagaje dugi niz godina proizvodio sta te zanima pitaj na pp sto se tice kaveza sto im veci kupis to bolje stavi drvene precke unutra i ako zelis da ih paris onda izbaci ljuljasku iz kaveza uvak sveza voda vitamini minerali voce povrce naravno hrana sipina kost za kljun i to ti je otrprilike za pocetak nadam se da sam ti pomogao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 5:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gledao sam na netu sto se tice predloga i gledao sam u kraljevu sta imam dostupno. sto se tice papagaja imam dostupno fisere, nimfe, tigrice i eventualno dve personate ako ubedim prodavca da ih proda jer ih je odneo kuci... sad treba se odluciti za koji par bi bilo najbolje. sto se tice kozica i pevajucih citao sam na netu i gledao snimke i sto kazes svaki ima svoje interesantno ali su i jedan i drugi veci od tigrica pa time bi morao i da imam veci kavez... sto se tice nimfi one su dostupne i interesantne ali opet posto sam trenutno planirao neki manji kavez tako planiram i manjeg papagaja jer ne zelim da mu ne obezbedim minimumalne zahteve. svestan sam da nece pricati u paru ali s obzirom da nemam definisano vreme kada sam kuci i desava se da budem prilicno dugo po nekad a po nekad da samo stignem da nahranim, pocistim i sl. definitivno ce biti par papagaja pa neka budu zadovoljni. velicina kaveza me brine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
scalar 3
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2012
Poruke: 260
Lokacija: Priboj

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 5:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Otkako je počelo da se priča o papagajima vraćena mi je stara želja.Uskoro idem i kupujem 2 para tigrica pa ako bog da da bude ko nekad pun stan kaveza od 2 para.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mantisp8
Akvarista



Registrovan: 20 Jul 2011
Poruke: 50
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 6:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nimfe su iste velicine kao i kozice i pevajuci, dakle srednji papagaji. Tigrice, fiseri, perosonate, rozinkolosi su mali i da ja biram male izabrao bi rozenkolose jer bas imam zelju da ih drzim i sigurno cu jednog dana kad budem imao uslove.

Uzmi tigrice za pocetak dok udjes u stos pa ako bude islo mozes posle da menjas po mogucnostima i zeljama. Sad sto se kaveza tice najbolje bi bilo da napravis jer su u pet sopovima skupi a opet mali nekako za te pare. Ako ne mozes da pravis imas na netu dosta ljudi koji ih pravi pa mozes da porucis. Npr po svim oglasima i svuda se vrti neki decko iz Pozerevca koji pravi stvarno lepe kaveze i salje ih postom a nije nesto skup. Ako hoces javi se na pp pa cu ti dati linkove da pogledas. Za dve tigrice mislim da ne treba nista vise od 50-50-50 i da je to cak i luksuz.

Evo slike mojih kozica i kaveza koji sam sam pravio Smile

http://postimage.org/image/qwilsd5yt/
http://postimage.org/image/jpqyxilsr/

Na prvoj fotografiji su u malom kavezu dok nisam napravio ovaj veliki na drugoj fotografiji. Inace ispred kaveza su kucne neke biljke koje bi verovatno bile otrovne za njih pa su postavljane tako da ni jedan list ne dodiruje kavez a u kavezu sam ispleo grane vrbe kako bi im napravio sto prirodinije okruzenje. Naravno to se osusi pa treba menjati i stavljati nove i tako. . Ovaj kavez je velicine 100x60x100 <cm> i u sutini bitno je da bude dovoljno veliki da mogu da malo lete po njemu. E sad ja ih ne pustam napolje (jednom su se sami pustili pa setali i leteli po dvoristu i ulici ali srecom uspeo sam da ih vratim), a ti ako planiras da ih pustas redovno onda moze i manji da Bude.

Pitaj sve sto te zanima pa cu ja koliko znam da pomognem.


Poslednji izmenio mantisp8 dana Sub Jun 23, 2012 6:28 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
scalar 3
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2012
Poruke: 260
Lokacija: Priboj

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 6:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da i moram da dodam da je za jednu tigricu potreban kavez 40x40x30 veličine i nikako ne bi trebao da bude okrugao.Ako si alergičan na perje preporučio bih ti srednje ili velike papagaje.Nimfe u zarobljeništvu (u kavezu) su ljubomorne na svog partnera.


Poslednji izmenio scalar 3 dana Sub Jun 23, 2012 6:34 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Jun 24, 2012 12:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako si retko kuci i problem je veci kavez uzmi jednog kanarinca, ima lep glas i ne treba mu puno prostora. Sto ostali kazu i ja sam dobio zelju da ponovo imam ptica, imam voliera na montazu pa razmisljam da ponovo namestim sve Smile. Moram pre toga zenu da nagovorim Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Velicina slika, forum engine Mladen Obaveštenja 8 Pon Mar 11, 2019 8:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Forum Uros Kg Razno 2 Sub Nov 24, 2018 9:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Papagaji za akvaristiku Tiger barb Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Jan 02, 2016 8:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Papagaji cyrocore Razmnožavanje 34 Sre Maj 29, 2013 5:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka najbolji forum scalar 3 Razno 6 Sub Maj 19, 2012 9:21 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License