Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem oko temperature. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sensei014
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Mar 2012
Poruke: 5

PorukaPoslao: Uto Jun 12, 2012 2:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj problem je sledeci. U poslednje vreme primetio sam na termometru povecanje temperature. Sa 25-26 stepeni na 30-tak. Iskljucio sam grejac vec 2 dana a temperatura je i dalje oko 30 stepeni. Od opreme imam unutrasnji filter (potapajuca pumpa), grejac (koji je sada iskljucen), unutrasnji filter, 3 neonke, rasprsivac. Zasto je temperatura tolika i sta da preduzmem? Ili mozda jednostavno ne radi termometar. Akvarijum je dimenzija 120x50x50.

Hvala unapred na svakoj pomoci Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jun 12, 2012 2:48 am Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Jun 12, 2012 3:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam u mom od 32l ubacivao zaledjenu vlasicu od pola litra sa vodom, a pored akvarijuma postavio veliki ventilator i podesio da duva direktno u pobrsinu vode. Uspevam da odrzim temperaturu na 28. Tvoj akvarijum je veliki, morao bi da stavis zaledjeni kanister vode! Smile Salim se, drzi otvorenu haubu, ukloni zastitno staklo koje ti stoji iznad vode, povecaj aeraciju na maksimum, postavi neki ventilator i neka duva u pravcu povrsine vode kako bi je rashladio. Bolje resenje su kuleri za komp koji se postavljaju u haubu, jedan da duva u povrsinu, a drigi da izbacuje vlazan i topao vazduh napolje. Pogledaj po forumu kako su neki od clanova resili temperaturu sa kulerima, a do tad koristi obican ventilator, i aeracija na maksimu. Pozdrav, nadam se da sam pomogao!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
GoranVrsac
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2012
Poruke: 156
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Uto Jun 12, 2012 10:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Resenje sa dva kulera je odlicno. Ja sam to uradio i temperatura je 27c. Ako imas mogucnostu da ih stavis u haubu to ti je moj savet posto ce biti sve toplije. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
bjelos
Urednik
Urednik



Registrovan: 17 Jan 2011
Poruke: 148
Lokacija: NYC

PorukaPoslao: Uto Jun 12, 2012 10:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Goran je u pravu, dva kulera za kompjuter ce ti zavrsiti posao. Ta zaledjena voda ne znam kako funkcionise, ali sama pomisao da moram da dezuram pored akvarijuma da pratim kada se jedna otopila da bih stavila drugu mi zvuci bezveze. a pri tom moras gledati tu flasu kako se kiseli u akvarijumu ako nemas spoljni filter u koji moze da stane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Jun 12, 2012 11:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako vam je u prostoriji, gde je akvarijum 30 -32 stepeni, normalno je da ce i voda u akvarijumu biti priblizna toj spoljasnjoj temperaturi.
Prvo resenje bi trebalo biti : Kako rashladiti stan tj sobu. Ako to postignete, onda nema potrebe za kulerima, ventilatorima, ledom, hladnom vodom ... itd.
Oni koji nemaju mogucnosti ugradnje klime u prostoriji, ostaje da povecaju aeraciju vode maksimalno, ceste izmene manje kolicine vode, ubacivanje zamrznutih flasa, ventilatori ... itd.
Ono nasta treba da obratimo paznju jeste da nam temperatura ne varira u akvarijumu. Da ne bude prepodne 25 C, poslepodne 32C pa posle nase intervencije 26-7 C. Tako igranje temperaturom zasigurno doprinece stresu ribe , a samim tim i riba ce biti podlozna bolestima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sensei014
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Mar 2012
Poruke: 5

PorukaPoslao: Sre Jun 13, 2012 1:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bettas
Akvarista



Registrovan: 27 Maj 2012
Poruke: 72
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Čet Jun 21, 2012 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav narode,
Ponovo sam u problemu. usled ovog tropskog vala vani gdje temperatura prelazi 40c, a zahvaljujuci klimi koja je na popravci temperatura u akvarijumu se digla do 32c. Corydorasi su ok i zivahni ali Borac na dnu uz biljke lezi i strasno tesko siri skrge i otvara usta,samo povremeno na brzinu izleti do povrsine vode i onda na isto mjesto i ne mrda. Takav je od juce. Otvorio sam poklopac na akvarijumu povecao protok vazduha ali i dalje ne pada ispod 32c. Borac je bio normalan do juce sada je takav da li je u pitanju temperatura i kako da ohladim vodu ako je to u pitanju, nemam odstajale vode da bih mijenjao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Jun 21, 2012 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa tebi je verovatno temperatura u samoj prostoriji oko 33 c. Sa tom temperaturom u prostoriji neces nista postici ako rasladjujes vodu u akvarijumo. Moras prvo temperaturu u sobi da smanjis, a samim tim smanjice se i temperatura u akvarijumu.
Aeraciju pojacaj na maksimalno i cesce dolivaj svezu vodu u akvarijumu.
Kolika je litraza akvarijuma ???
Smanjiti temperaturu vode nije problem. Problem je kako zadrzati konstatno jednu temperaturu tj sa oscilacijom +-1 c. Vece oscilacije temperature pospesice da se ribe razbole.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bettas
Akvarista



Registrovan: 27 Maj 2012
Poruke: 72
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Čet Jun 21, 2012 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma u stanu je pakao, potkrovlje. Klima dolazi tek u subotu a do tada moze da bude kasno za njega. Akvarijum je mali od 30l, a ne znam koliko je pametno da sipam vodu iz slavine direktno. Kontam da li da ga prebacim u mali akvarijum i u njemu pokusam da oborim temperaturu vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Jun 21, 2012 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neznam kakav ti je "kvalitet" vode, ali ja moj znam pa ja direktno iz cesme sipam vodu u akvarijum. Zato se ne preporucuje da se sipa direkno iz cesme voda, bas zbog parametara vode. Negde ima hlora vise , negde manje. Negde je tvrdja voda, negde je otrovna .... to ces morati sam da otkrijes na svoju odgovornost.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bettas
Akvarista



Registrovan: 27 Maj 2012
Poruke: 72
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Čet Jun 21, 2012 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko znam, poprilicno je tvrda a za ostalo nisam siguran. Tako ce i biti, nista, prebacujem ga u manji pokusati spustiti temperaturu pa cemo da vidimo sta se desava.
Hvala na pomoci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Jun 21, 2012 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Temperaturu spustas za po 1-2 stepen na sat vremena. Nemoj sad sa 33 na 26 za par minuta. Pobices sve ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bettas
Akvarista



Registrovan: 27 Maj 2012
Poruke: 72
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Čet Jun 21, 2012 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, javljam rezultate.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
egzo
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2009
Poruke: 79
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 22, 2012 7:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ribice mogu kratkorocno izdrzati i do 35°C. samo ako u toj vodi ima dovoljno kiseonika.
Za svaki slucaj mozes zamrzavati male flasice vode i periodicno ih ubacivati u akvarijum. Samo nemoj flasu od 2l. ubaciti u akvarijum od 30l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo Messenger
Anenaon
Akvarista



Registrovan: 21 Jun 2012
Poruke: 13

PorukaPoslao: Pet Jun 22, 2012 12:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam isti slucaj kao i vi.
Odlucio sam da isprobam temperaturu pre kupovanja biljaka i ribica, te sam stavio termometar u casu s vodom.
Casa stoji od sinoc i vec pokazuje 28 stepeni.
Bojim se, posto visoke temperature tek dolaze, da ce biti jos gore stanje.
Srecom, uzecu jedan ventilator od ponedeljka, te ce mi to valjda olaksati malo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License