Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pomoc oko kvarcnog peska Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
steva
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2012
Poruke: 41
Lokacija: ZRENJANIN

PorukaPoslao: Čet Apr 12, 2012 11:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

prvo pitanje gde moze da se nabavi i po kojoj ceni posto je po zrenjaninskim radnjama dosta skup a drugo pitanje koliko mi kvarcnog peska treba za dno dimenzije d90cm s40cm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 12, 2012 11:28 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Čet Apr 12, 2012 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za debljinu od 5cm trebace ti oko 27L ili 43 kg podloge.
Ja sam kod mene prosejao dunavac kojeg mozes da nadjes na svakom gradilisti.
Castis majstore pivom i svaki ce ti dati kofu ili dve.
Sito u plastikarnicama kosta 100-200 din pa ako nije obavezan kvarcni eto jeftine zamene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav1993
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2012
Poruke: 25
Lokacija: Makedonija, Kumanovo

PorukaPoslao: Pet Apr 13, 2012 6:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja pre neki dan sam stavio kvarcn pesak, imam dno 70x30, prednjem delu 5 cm u zadnjem imam oko 9cm, i mi je otishlo jedna kofa od 25L ali L, ne Kg...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
steva
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2012
Poruke: 41
Lokacija: ZRENJANIN

PorukaPoslao: Ned Apr 15, 2012 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala ljudi na informacijama a dali neko zna koliko kosta 1 kg tog peska?


Poslednji izmenio steva dana Ned Apr 15, 2012 12:26 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
steva
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2012
Poruke: 41
Lokacija: ZRENJANIN

PorukaPoslao: Ned Apr 15, 2012 5:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koja je najbolja granulacija kvarcnog peska za podlogu


Poslednji izmenio steva dana Ned Apr 15, 2012 5:22 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
steva
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2012
Poruke: 41
Lokacija: ZRENJANIN

PorukaPoslao: Ned Apr 15, 2012 5:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

izvinjavam se nasao sam !!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
draganagraovac
Akvarista



Registrovan: 12 Dec 2011
Poruke: 10
Lokacija: Beograd, Zvezdara

PorukaPoslao: Pon Apr 16, 2012 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li moze rizla (ona za pravljenje spomenika) da se koristi umesto kvarcnog peska - da li je stetna za biljni ili zivotinjski svet u akvarijumu? Ako moze neko da odgovori.


Poslednji izmenio draganagraovac dana Pon Apr 16, 2012 10:34 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 16, 2012 10:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne, rizla je većim delom kalcit i povećava tvrdoću vode a i izgleda ružno posle nekog vremena..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Apr 16, 2012 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da sam negde jos ranije procitao tekst gde je dat razlog zasto rizla nemoze da se koristi. S ve u svemu pisalo je da je stetna ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
draganagraovac
Akvarista



Registrovan: 12 Dec 2011
Poruke: 10
Lokacija: Beograd, Zvezdara

PorukaPoslao: Pon Apr 16, 2012 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam to negde procitala,pa sada ne mogu da nadjem. U svakom slucaju hvala.
Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 18, 2012 2:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovde ne bi trebalo biti puno dilema oko neutralne podloge. Svaki grad-mesto ima neku separaciju šljunka. Ponesete kofu i neko sito koje će imati otvore 3-5mm, zamolite da napunite kofu. Imate onda dobru podlogu za završni sloj.
Možete kkoristiti i rečni šljunak, ako imate u blizini neki vodotok.
Glavni problem sa rizlom mogu biti uobičajeno oštre ivice, to je drobljeni kamen, koje mogu uvek povrediti Vaše ribe, naročito osetljive koridorase. Menjanje hemizma vode i ne mora biti puno značajno, ukoliko akvarijum nije posebno namenjen samo mekovodnim ribama. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anenaon
Akvarista



Registrovan: 21 Jun 2012
Poruke: 13

PorukaPoslao: Pet Jun 22, 2012 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaista ne znam, te moram da pitam-Je l' rizna ono sto se stavlja kod pruga, oko sina?

Danas sam otisao do mesta pored dunava gde imaju sve to, uzeo jednu kesu sljunka, i jednu kesu ovoga za sta mislim da je rizla.
Mada, video sam i beli sljunak na netu i meni deluju identicno, te zato i pitam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 22, 2012 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Deluje, da. Rizla je drobljeni kamen, i pored toga što ima u sebi kalcita, nepodesan je zbog svojih oštrih ivica, mogu Vam se ribe povrediti. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anenaon
Akvarista



Registrovan: 21 Jun 2012
Poruke: 13

PorukaPoslao: Pet Jun 22, 2012 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sreca u nesreci je to sto, iako sam se triput iskilavio dok sam doneo torbu, ipak nisam stavio.

Mogu samo da zamislim sta bi se dogodilo.

Je l' to znaci da ni za dekoraciju ne mogu da koristim one krupnije komade koji se stavljaju po prugama?

Hvala, uzgred. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License