Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nova alga-opet Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Sub Maj 29, 2010 3:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne moze mene nista da zaobidje, primetio sam danas novu algu i sumnjam da je crna u pitanju, ima je samo na jednoj biljci.

Image

(klikni na sliku za vecu sliku)

Pored ove imam jos i braon algu, ali mislim da je pocela i zelena da se hvata na staklu. Kako da se borim protiv ovih napasti ? Da li je moguce da ove alge nastaju usled slabog protoka spoljne pumpe, mislim da je mnogo debeo filter materijal i da mnogo sporo voda prolazi kroz njega, moze li to da bude uzrok ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Maj 29, 2010 3:11 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Maj 29, 2010 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

protok vode ima uticaja na pojavu algi ali i nije jedini. pokusaj da omeksas vodu, uzmi nesto u akva sopovima za vodu a protiv algi i pokusaj sa tim. ocigledno da ti je disbalans u vodi ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Sub Maj 29, 2010 8:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smanjio sam kolicinu filter materijala i ovih dana idem da uzmem jacu pumpu, a mislis ti da ja u mom gradu imam akva shop? inace bih odavno kupio tako nesto Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Maj 29, 2010 8:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

eeeeee tugo ..... pre par dana sam ovde video serin preparat protiv algi, ali iskreno zaboravio sam kako se zove tako da ako neko ima info o tom preparatu i ako ga je primenjivao , mogao bi nesto da napise ( a i nije skup 210 din ) tako da pomognemo coveku da se resi napasti. inace ( ako me secanje sluzi dobro ) na preparatu pise da regulice mikro i makro elemente kao i mogucnost pojave algi u aq
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Sub Maj 29, 2010 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da nije easy carbo ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Maj 29, 2010 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

joj, provericu sutra u radnji jer moram po hranu za tigrice ... pa cu ti reci ( ne bih da lupam naziv preparata )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Sub Maj 29, 2010 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajde vidi i vidi protiv kojih algi je, rado bih ti poslao pare da mi uzmes taj preparat ako te ne mrzi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Maj 29, 2010 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma ne mrzi me, ali bih voleo da se javi neko iskusniji koji je mozda resio problem sa nekim preparatom ....
javljam sutra pre rucka ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Sub Maj 29, 2010 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vazi, znaci neki preparat protiv crnih, braon i zelenih algi Smile jos malo pa pun spekatar boja lol Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Maj 29, 2010 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imaj u vidu da svaki algicid ima funkciju samo dok se nalazi u odgovarajucoj koncentraciji u vodi. Ako ne resis uzrok razvoja algi, eto ih ponovo cim prestanes sa upotrebom preparata. Jos jedna stvar, veliki broj algicida ima za jedan od aktivnih sastojaka soli bakra koje su pogubne za kozice i puzeve, a u visim koncentracijama i za ribe i biljke. Znaci, ako se odlucis za neki od ovih preparata, obavezno po uputstvu i procitaj sva upozorenja na pakovanju i sajtu proizvodjaca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Sub Maj 29, 2010 11:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda je razlog sto ponekad ne ostavim vodu da odostoji pa je ubacim u aq (40% vode u aq) nego sipam direktno iz cesme.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Maj 30, 2010 12:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hlor ne izaziva bujanje algi vec .... pu pu pu , nus pojava moze da bude pH, DH I KH u vodi tj stalna oscilacija istih ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Ned Maj 30, 2010 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam na osnovu cega moze da osciliju parametri vode, kad ja sve radim kako treba a opst nesto propustam -.-
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Ned Maj 30, 2010 6:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izbacio sam ovu ludwigiu iz akvarijuma, zamenio vise od pola vode i ocistio staklo, i evo da kucnem o drvo vec 3h nema traga od algi na staklu akvarijuma. Ocistio sam dno i izbacio ribice u drugi akvarijum pa cemo da vidimo sta ce da bude ukinuo sam im hranjive materije iz hrane za ribice i od njihovog izmeta pa da idimo kakvo ce stanje da vude Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 30, 2010 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne bih rovario po raznim temama, budi ljubazan pa napisi dole navedeno, u cilju detaljnijeg sagledavanja silnih problema koji te muce. Smile

1. Koliki je akvarijum i koliko je star?
2. Sta imas od filtera i pumpi? (detaljno, sadrzaj, protok, ciscenje...)
3. Koju kolicinu vode menjas i koliko cesto?
4. Kakvu imas rasvetu i da li postoje neki reflektori? (detaljno i precizno, tip, broj, foto-period,...)
5. Kakva je podloga? (sastav, kolicina,...)
6. Da li dodajes CO2 i koliko? Nacin rastvaranja.
7. Da li dodajes nesto od prihrane za bilje? (naziv, proizvodjac, kolicina, ucestalost,...)
8. Sta od biljaka i koliko imas u akvarijumu?
9. Ribice, kozice, puzevi,...? (broj i vrste)
10. Koliko i cime ih hranis?

Ako te ne bude mrzelo, odgovori mi na ova pitanja, pa cemo malo detaljnije da procenimo situaciju i mogucnosti. Ako budem imao nekih podpitanja, dopisacu... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka beli kisobran - alga?? pingvinpilence Alge 0 Sub Mar 26, 2022 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili bolest Vecha Alge 7 Sre Sep 30, 2020 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili? uki01 Alge 14 Uto Avg 11, 2020 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zelena koncasta alga gotika Razno 4 Pet Jul 31, 2020 10:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zapocinjem opet ciklus, treba mi pomo... Nebojsa92 Početak u akvaristici 2 Čet Maj 07, 2020 8:38 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License