Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Jezerce :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Dozer
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2012
Poruke: 29
Lokacija: BRCKO

PorukaPoslao: Pet Jun 22, 2012 4:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdavo drugari evo i mene,prvo cu da vam pokazem moj projekat,jer to stvarno i jeste citav projekat a posle cu vam opisati moj plan
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jun 22, 2012 4:04 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Dozer
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2012
Poruke: 29
Lokacija: BRCKO

PorukaPoslao: Pet Jun 22, 2012 4:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Plan je sledeci Smile kao sto vidite jezero ili "mini ribnjak"je iskopan bagerom naravno Wink
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Dozer
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2012
Poruke: 29
Lokacija: BRCKO

PorukaPoslao: Pet Jun 22, 2012 4:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nalio sam vodu...odakle?Pa pre svega sam iskopao jedan arterski bunar dubine 60 metara iz kojeg cu rashladjivati(citaj odrzavati temperaturu)vodu u jezeru,posto zemljiste ima blagi pad ideja je da u nizem nivou iskopam bazen 3X3 metra i 3 do 4 metra dubine sa dva pregradna zida kako bi dobio 3 spojene prelivne posude i tako obezbedio filter za mehanicko i biolosko fitriranje vode,i to sve bi funkcionisalo koristeci zakon spojenih posuda,po dnu jezera cu pruziti nekoliko cevi(treba izracunati koliko cevi je dovoljno)da se slobodnim padom sakupljajuci mulj sa dna preliva u filter,iz filtera ce potapajuce(muljne)pumpe dovoditi vodu na jos jedan filter koji ce biti smesten na ovom nasipu,taj filter ce biti napunjen aktivnim ugljem i iz njega ce se voda slobodnim padom slivati niz kamen koji cu postaviti u desni ugao nasipa,tako cu dobijati filtriranu i prozracenu vodu nazat u jezero.Voleo bi da vidim komentare i sugestije,svaki pametan predlog mi je dobro dosao
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Dozer
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2012
Poruke: 29
Lokacija: BRCKO

PorukaPoslao: Pet Jun 22, 2012 4:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da,zaboravio sam da kazem da ce citavo jezero biti oblozeno Delta PVC Teichfolijom debljine 1mm,UV je stabilna i nije stetna po ribe,na taj nacin cu lakse filtrirati vodu i odrzavati jezero.Ima jos nekih detalja koje sam zaboravio kao sto su UV svetla u samom filteru i prelivna cev iz filtera za praznjenje calog sistema,Pozdrav Akvaristi Smile a ovo je jedan od mojih prijasnjih radova
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pet Jun 22, 2012 11:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogu slobodno da kazem da ti zavidim. Laughing Interesantno je kad covek planira i priprema akvarijum u svojoj sobi, mogu zamisliti kako je kada se priprema "akvarijum" velicine jezera. Laughing
Sta planiras da uzgajas u njemu? Neke domace ribe?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 22, 2012 1:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Spremam se da pratim ovaj poduhvat, bilo bi dobro da ovo bude posebna tema. Može neki split?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Jun 22, 2012 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaista ... neverovatno. Ovakav poduhvat je za svaku pohvalu i paznju. Da nepisem o zavisti .... Svaka cast.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pet Jun 22, 2012 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve najbolje, i da ti projekat zazivi i uspe ..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
OchA
Akvarista



Registrovan: 17 Apr 2012
Poruke: 68
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 1:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka chast druze! Tebi bilo malo dosadno pa si se igrao sa bagerom Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boske
Akvarista



Registrovan: 27 Mar 2012
Poruke: 33
Lokacija: Sivac

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 1:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako si sve do sada odradio i isplanirao,mislim da ti ne treba nikakav savet ni sugestija Smile ..vidi se da znash sta radish.. nek je sa srecom,da sve bude kako treba/da kucnem tri put' u drvo/..i nadam se da cesh nastaviti da nas informises Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 1:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast za velicinu projekta...blago onima koji imaju mesta za ovakve poduhvate...jos ako ti je u blizini kuce, ekstra...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Goran Jovic Wien
Akvarista



Registrovan: 18 Jun 2012
Poruke: 16
Lokacija: Wien Austria

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 3:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast deluje lepo,mene isto kao i sto je Fiber pisao zanima sta planiras da uzgajas od riba u njemu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dozer
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2012
Poruke: 29
Lokacija: BRCKO

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 5:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da,za pocetak cu uzgajati Sarana,tj tovicu ga,4 sarana prosecne tezine 2,5kg na kubik vode(sveze)a ovde stane oko 600,000 litara vode ili 600 kubika pa racunajte :)imam jos u planu(ove godine)da sklonim nasip sa strana i da napravim dva manja jezera 3X15m i u jednom od njih drzati "rasplod" a u drugom mladj,kasnije bi se preorijentisao samo na proizvodnju mladji ali prvo treba da udjem u pricu sa ribom,mislim da ce posle sve ici vezano jedno sa drugim.Jedini problem ce biti malo sa pumpama i voleo bi kada bi se svi potrudili da "iskopaju"neku alternativu,neko je pomenuo pumpu koja bi koristila vetar,to mi se ucinilo jako zanimljivo,postoje pumpe na solarnu energiju ali su one trenutno za mene ne dostizne,evo jos neka fotografija mojih radova,rado cu pomoci i dati savet svakome ko za tim ima potrebu,godinama se bavim ovim i smatram da sam"ispekao zanat"a i covek je bogatiji ako svoje znanje prenese na jos nekoga pa drugari,tu sam.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Dozer
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2012
Poruke: 29
Lokacija: BRCKO

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 6:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OchA ::
Svaka chast druze! Tebi bilo malo dosadno pa si se igrao sa bagerom Very Happy

Citaj nick name Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Dozer
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2012
Poruke: 29
Lokacija: BRCKO

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 7:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

joca93knj ::
Svaka cast za velicinu projekta...blago onima koji imaju mesta za ovakve poduhvate...jos ako ti je u blizini kuce, ekstra...


Kuca je u izgradnji i nalazi se tek 20-ak metara od jezera Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Vrtno jezerce Drevni Zmaj Uradi Sam (DIY) 1 Čet Jun 23, 2022 1:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka jezerce od betona, problem Srboljub Vrtna Jezerca 12 Sub Jul 18, 2020 12:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vrtno jezerce, od betona Fricky`88 Vrtna Jezerca 9 Uto Sep 03, 2019 9:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moje bastensko jezerce Barakuda1971 Vrtna Jezerca 0 Čet Jul 11, 2019 3:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moje jezerce Loco-Serbia Vrtna Jezerca 10 Sre Nov 28, 2018 3:44 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License