Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nova alga-opet Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Ned Maj 30, 2010 7:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1. 72 litra star oko mesec dana (tada formiran)
2. Atman f101 i spoljasnji filter ne znam kog protoka (vata, sundjer, keramicki valjci) svakih 7 dana ga malo procistim ali vodim racuna da ne preteram i pobijem korisne bakterije
3. 30-40% vode svakih 7 dana redovno u dan
4. koristim 2 day light neonke od po 18 wati i zadnjih par dana ponekad ubacim tornado philiphs stedljivu sijalicu od 20 wati fotoperiod sam smanjio sa 12 na 10 sati
5. Kvarcni pesak 3-4 cm sloj, nemam nista ispod, sitna granulacija 0.nesto mm
6.Ne dodajem co2 posto nisam uspeo da napravim iz vise navrata
7. Ne ali taman sto sam hteo da pocnem da koristim profito pojavile se alge pa necu da ga primenjujem dok se ne izborim sa njima
8. Od biljaka svasta nesto rotala, ludwigia repens, sagitarija, vallisneria spiralis, usterina, cryptocoryne wendtii, cryptocoryne affinis, hygrophila corimbosa, pistia, ima sigurno jos 2-3 vrste trenutno ne mogu da se setim.
9. Ribice: gupy 6-7, ksifo 2-3, black moly 1, zebrica 1, trihogaster leery 1, koridorasi 2 (broj pored oznacava broj ribica)
10. Hranim ih 2 puta dnevno lisnata, proteinska i zadnjih par dana ih hranim i susenim tubifeksom i larvama komaraca ali umereno i vodim racuna da im dam toliko tubifeksa koliko mogu odmah da pojedu Very Happy

Eto nadam se da imas sve informacije Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Maj 30, 2010 7:16 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Maj 30, 2010 7:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dok se nejavi Gosp. Blue iznecu neka moja zapazanja i sta bih menjao ( svako moze da me koriguje ako misli drugacije ) :
1. Menjao bih Atman f 101 za neku potopnu pumpu koja ima protok preko 500 l i mogucnost regulacije protoka . 2. U filteru raspored : Mehanicka filtracija :- Silikonska vata ( djak od krompira ),-sundjer ( ili bih stavio vatu i sve to malo deblji sloj ). Bioloska filtracija : keramiski prstenovi ( dve vrste ) i bio kugle ( mogu i DIY ), i obavezno bio sundjer. smanji period ciscenja filtera i moram da te priupitam, Pa zar ti se filter tako brzo isprlja ( ja sam moj aq formirao pre mesec dana i jos filter nisam cistio). drugo , nadam se da neperes i keramicke valjke pri pranju mehanicke filtracije ...?
3. nemogu da se setim koliko Lumena imaju Day light od 18 w ( vidim da pratis formulu W / L ), znas da nisam pristalica te formule tako da ....
..... bice jos komentara ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 30, 2010 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1. Nov akvarijum - neki od problema spadaju u tzv. decije bolesti, tako da je to sasvim OK.
2. Taj unutrasnji Atman ti i nije preko potreban, jedino ako ga drzis zbog dodatne cirkulacije. Spoljasnji filter nema potrebe da diras osim prvog sloja koji hvata vecinu prljavstine. Njega peri ili menjaj redovno, ostalo ne diraj. U tvom akvarijumu je tek pocela da se stabilizuje situacija po pitanju azotnog ciklusa (opadanje nivoa amonijaka i nitrita, rast nivoa nitrata), a to nikako ne zelis da poremetis.
3. OK, odlicna praksa.
4. Za pocetak je to sasvim dovoljno svetla i zadrzi foto-period ispod 10 sati.
5. OK
6. Problem.
7. Problem.
8. OK, nista posebno zahtevno, iseci zarazene i propale listove, pomoci ces biljkama sa novim rastom i smanjiti kolicinu organskog otpada u akvarijumu i dodatni izvor nezeljenog amonijaka.
9. i 10. OK, samo pazi da ne ostaje nepojedene hrane u vodi.

E sad, da se vratimo na 6. i 7.
Da bi se resio napasnika zvanih alge, osnovno je da biljke dobro rastu. Nacin na koji biljke proizvode hranu za novi rast je svima nama poznat kao fotosinteza. Za fotosintezu su potrebni voda, ugljen dioksid (CO2) i svetlost. Da bi ovaj proces mogao da funkcionise, potrebni su i neki neorganski elementi koji se na osnovu potrebne kolicine dele na makroelemente i mikroelemente. Taj Profito koji si prestao da dodajes sadrzi biljkama neophodan kalijum (K) od makroelemenata i sve mikroelemente. Osim kalijuma, biljkama je potrebno jos sto-sta od makroelemenata koje mogu da dobiju na razne nacine, recimo iz podloge, iz vodovodske vode (N, P, Ca, Mg, Cl,...), iz riblje hrane, ili da ih ti dodajes u vodu (najpouzdaniji nacin jer imas potpunu kontrolu).
Da rezimiramo, prestao si da dodajes Profito, sto i nije bas sjajno, ne dodajes prihranu u vodu, nema dodatnog CO2, nema hranljive podloge, potpuno je nepoznata kolicina makroelemenata koje biljke mogu da dobiju iz te vode, pa kako i da rastu.
A rekli smo na pocetku da je osnovna stvar u borbi protiv algi u biljnom akvarijumu - dobar rast i razvoj biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Pon Maj 31, 2010 9:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na pomoci Smile Koliko danas cu poceti da dodajem mikro i makro elemente i probacu opet CO2 da napravim, ne znam po koji put Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Pon Maj 31, 2010 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo poceo sam da dodajem profito 4 ml na ova 72 litra, 3 ml manje od preporucene doze nedeljno, pa cemo da vidimo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 31, 2010 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razdeli u vise manjih doza.
Sta te muci oko CO2?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Uto Jun 01, 2010 1:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas cu da dodam jos 3 ml, muci me to sto negde stalno pusta, probao sam i sa silikonom i oopet negde pusta, radi nekih sat vremena i onda skroz prstane, silikon se skroz predhodno osusio. A to mi stvara veliki problem jer sam nabavio jos 3 akvarijuma i treba na svakom da ubacim co2.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
el_stupido
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2010
Poruke: 238
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jun 01, 2010 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

od cega koristis flase i koji silikon koristis
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Uto Jun 01, 2010 2:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Plasticne flase od gaziranih pica, silikon tekasil univerzal.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
el_stupido
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2010
Poruke: 238
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jun 01, 2010 2:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uzmi flasu od koka kole 2 litra, ima najtvrdju plastiku, malu uzmi knjaz milos, zasilikonisi i sa jedne i sa druge strane cepa, unutrasnji deo cepa pazi na navoj i to mora da radi, jedino ako je taj silikon neki kilav i da nece da lepi plastiku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 01, 2010 8:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Negde sam na forumu vec opisivao sta je bitno kod dihtovanja, potrazi. Da ponovim jos jednom, najbitnije je da rupe u cepu probusis burgijom koja je oko 2mm manja od spoljasnjeg precnika creva. Dobar test je da pokusas rukom da provuces crevo kroz rupu. Ako ne uspes ni na koji nacin bez dodatnog alata - dobro je, ako uspes - nije dobro.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka beli kisobran - alga?? pingvinpilence Alge 0 Sub Mar 26, 2022 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili bolest Vecha Alge 7 Sre Sep 30, 2020 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili? uki01 Alge 14 Uto Avg 11, 2020 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zelena koncasta alga gotika Razno 4 Pet Jul 31, 2020 10:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zapocinjem opet ciklus, treba mi pomo... Nebojsa92 Početak u akvaristici 2 Čet Maj 07, 2020 8:38 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License