Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kozice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Mar 17, 2009 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Kozice ili slatkovodni racici sve cesce nalazimo u akvarijumima. Mogu se svrstati u komunalce jer ako imamo problema sa nekom od zelenih algi, kozice to vrlo brzo rese i sprece nam glavobolju koju nam alge mogu naneti.
Velicine su od 2-3 cm. Zenku su vece od muzjaka i crvenkaste su boje u odnosu na muzjake koji su svetliji.

Postoje razne vrste kozica a neke od njih su: Amano Shrimp, Ghost Shrimp, Cardina Japonica, Palaemonetes zariquieyi, White Pearl Shrimp, Blue Pearl Shrimp, Red Cherry Shrimp, Yellow Shrimp, Crystal Red Shrimp, Black & White Bee Shrimp, Red Bee Shrimp, Snow White Bee Shrimp, Tiger Shrimp, Blue Tiger Shrimp, Black Tiger Shrimp, Orange Shrimp, Bumblebee Shrimp, Ninja Shrimp, Tupfel Shrimp, Blue Tupfel Shrimp, Red Tupfel Shrimp, Rainbow Shrimp, Green shrimp, European Freshwater Shrimp, Sulawesi Freshwater Cardinal Shrimp, Sand Shrimp, Bamboo Shrimp, Caridina serrata, Neocaridina...


Link



Link



Link



Link


Poslednji put izmenio Bojan dana Uto Jan 22, 2013 11:07 pm, izmenio ukupno 2 puta
Poslednji izmenio nikouro dana Sub Mar 24, 2012 11:52 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene Bojan: Izdvojena tema
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Mar 17, 2009 11:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Maj 08, 2009 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Maj 12, 2009 9:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Maj 27, 2009 11:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Maj 31, 2009 7:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Jun 25, 2009 5:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e da je meni neka od ovih Sad evo moje, skromne RC(nisam neki znalac za ove makro fotke, al necete zameriti), nadam se da cu jos koju vrstu nabaviti... Smile Sad

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jun 25, 2009 7:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ulovio si dobar momenat Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Čet Jun 25, 2009 1:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nebojsa.85 ::
e da je meni neka od ovih Sad evo moje, skromne RC(nisam neki znalac za ove makro fotke, al necete zameriti), nadam se da cu jos koju vrstu nabaviti... Smile Sad

http://www.akvarijum.org/forum.....G_2627.JPG


Nisi znalac, ali bi ti mnogi profesionalci zavidili na ovakvoj fotki Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Jun 25, 2009 2:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo jos jedna kako cistaci medjusobno funkcionisu, tj. kako jedno drugog cisti Smile ps: hvala MiB


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Zola
Urednik
Urednik



Registrovan: 30 Maj 2009
Poruke: 255
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Čet Jul 02, 2009 12:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Videh sinoc jednu moju kozicu (bas je ovakva, kao Nebojsina sa fotke) da ima gomilu jaja ispod abdomena! Interesu je me zna li neko koliko im treba da se izlegu, i imaju li ikakve sanse da prezive larve, jer je nemoguce da izvadim kozicu tj. da je uhvatim , a da totalno ne rascupam sve iz akvarijuma...

Nadam se da sam pitanje postavio na pravom mestu, jer nisam nasao posebno forum... A ako je greska, ispravicu iduci put.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Jul 02, 2009 1:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zvisi, al u proseku nose od 20-30dana, nekad i duze... sve zavisi od tem, uslova itd... iz jaja se radjaju mladunci, prvo izgledaju:zut kruzic sa dve tacke(oci), posle par dana su malo vece oko 1-2mm i tad se drze za majku par dana... kad porastu jos malo, odlaze od majke i kriju se-tako da ako imas mesta za skrivanje, bilje, drvece..itd...nije problem-prezivece!!! malo sam glupo objasni,al valjda me sve kontaju:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Zola
Urednik
Urednik



Registrovan: 30 Maj 2009
Poruke: 255
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Pet Jul 03, 2009 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Nebojsa!

Evo i fotke jedne od mojih kozica, jedva sam uspeo da je uslikam, i to samo deo nje Smile


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jul 04, 2009 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dve stare slike.

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
g.Majstor




Registrovan: 14 Jul 2009
Poruke: 2

PorukaPoslao: Uto Jul 14, 2009 1:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li se lako razmnozavaju i kakav je izbor kod nas?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jul 16, 2009 12:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lako se razmnozavaju a sto se tice izbora tu smo slabi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebne Red rili kozice Zivadin Tražnja 0 Pon Jan 23, 2023 10:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice gotika Tražnja 4 Ned Nov 27, 2022 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sakura kozice m.vlacina Ponuda 1 Čet Sep 22, 2022 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red sakura kozice Zivadin Tražnja 0 Sub Avg 06, 2022 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice Milivoje Lampa Ostali Stanovnici 3 Pet Apr 22, 2022 7:32 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License